Skocz do zawartości
genji1212

Prośba o ocenę zestawu za ~5000zł.

Rekomendowane odpowiedzi

Oto zestaw, który przygotowywałem przez ostatnie kilka dni : https://www.morele.net/inventory/info/6TwNNr/ 

 

Sam nie jestem co do niego przekonany - wolałbym nieco tańszy, ale nigdzie nie mogłem znaleźć czegoś odpowiedniego, bo albo był ze słabymi jak na chwilę obecną Radeonami, albo z 1060 zotaca, która w żaden sposób do mnie nie przemawia.

 

Dysk HDD by się tu przydał, ale z racji ograniczonych funduszy pozostaję przy samym SSD, gdyż i tak planuję grać w max 3/4 gry, więc 1TB czy nawet 500GB jest mi najzwyczajniej w świecie zbędne.

 

 

Co sądzicie o tym zestawie? Ujdzie, czy może dałoby się coś w nim zmienić? Zależy mi na dużej wydajności w BF1/Wiedzminie 3 w 1080p ponieważ posiadam porządny monitor 144hz.

 

 

Pozdrawiam

 

 

EDIT

https://www.morele.net/inventory/info/uPvOcM/

 

Tańsza wersja, którą znalazłem, ale nie wiem czy 8gb ramu wystarczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogolnie ten drugi zestaw wyglada dobrze, ale ram bym wymienil na Corsair DDR4 8GB (2x4GB) 2400MHz, CL14, Vengeance® LPX, Corsair DDR4, 8GB, 2400MHz, CL14, Vengeance LPX lub Corsair Vengeance LPX 2x8GB 2400MHz DDR4 CL14 w zaleznosci czy chcesz miec 8 GB w jednej lub dwoch kosciach albo 16 GB w dwoch kociach. Zasilacz moze ThermalTake TR2 500W ale najlepiej zostaw ten z pierwszego zestawu lub doloz do Corsair CX550M 550W. Karta graficzna i tu jest problem bo GTX 1070 moim zdaniem nie jest obecnie najbardziej oplacalny w swietle cen RX 480, R9 Fury i GTX 1080 (ktorego ceny spadly znaczaco w przeciwienstwie do 1070). Obecnie RX 480 wydaje sie miec najlepszy stosunek ceny/wydajnosci. Gigabyte Radeon RX 480 G1 Gaming 8GB GDDR5 mozna kupic juz za cene nieco ponad 1000 zl. Oczywiscie ten model akurarat ma swoje minusy np. lubi sie troche mocniej grzac niz inne, ale to jest kwestia zmiany profili wentylatorow, bo fabrycznie one po prostu za wolno sie kreca - co daje ciesze ale nieco wysokie temperatury. Jednak w cenie 1000 zl nie da sie nic lepszego wymyslic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tyle, że Radeon RX 480 jest ZNACZNIE słabszy od 1060/1070, a zależy mi na grze w Wiedzmina 3 lub BFa 1 na ultra detalach w full HD. Mam monitor 144hz, więc FPSy są dla mnie dość ważne.

Obecenie GTX1060 i RX480 są zbliżonymi wydajnościowo kartami, zależnie do jakich gier się ich używa-w testach przewagę zdobywają naprzemiennie względem siebie. Jeśli rozważasz gtx1070 to za mniejszą kasę jest Sapphire R9 Fury (~1400zł). Depcze "po pietach"  GTX-owi,  co w świetle opłacalności jest oczywiste. Zerknij na nowsze testy tych kart, np.

- jest tego w sieci trochę, poprzeglądaj/porównaj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...