Skocz do zawartości
Stefcio69

Zestaw 4000-4500 zł

Rekomendowane odpowiedzi

Planuje kupić zestaw i go sam złożyć, już dawno tego nie robiłem więc nie jestem taki pewny co działa z czym. Było by fajnie jak byście dali opinie nad tym https://www.morele.net/inventory/info/2Umvcx/ zestawem, czy coś nie pasuje, czy coś można zastąpić na coś tańszego, nie znam się za bardzo na płytach głównych. Głównie komputer do grania gier na dobre pare lat. 

 

Czy jak bym chciał w przyszłości podkręcać kartę graficzną to czy było by lepiej wziąć zasilacz 600W?

 

Z góry dzięki. 

Edytowane przez Stefcio69

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W gruncie rzeczy zestaw jest ok. Jednak ja bym dokonał kilku zmian:

- zasilacz do wymiany na coś pewniejszego i przetestowanego, np. CX450M z 5-letnią gwarancją;

- monitor podmieniłbym na jakiś model z matrycą IPS (ładne kolory i przyzwoite kąty widzenia, jedynie czerń nie powala - zresztą matryca TN też nie ma pięknej czerni), np. Samsung LS24F350FHUXEN (ze względu na AMD FreeSync);

- można wziąć RAM w pojedynczej kości (2400/CL14 lub 2400/CL15), bo pewnie w niedalekiej przyszłości przyda się dołożyć do 16GB;

- można przyoszczędzić na karcie graficznej, biorąc XFX RX 480 GTR 8GB.

 

Nie potrzeba zasilacza 600W do podkręcania karty, 450W to aż nadto mocy do tego zestawu. ;)

Edytowane przez Bull3tproof

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Według opisu RX 480 500W jest rekomendowane, a ten monitor to ma wysoki czas reakcji i tez mniejszą częstotliwość, lubie sobie popykać w FPS onlainowe, więc wziąłem monitor może mniej ładny ale lepszy do takich gier mi się wydaje. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To, że producent podaje określony czas reakcji, nie musi być w zgodzie z rzeczywistością - w tym teście widzę średni input lag powyżej 10ms, więc troszkę brakuje do 1ms (producent podaje 1ms dla gtg). ;)

Co do zasilacza, to ten Thermaltake ma de facto 456W (max. moc linii +12V). Spójrz na pobór mocy zestawu z RX 480 - test (Twój zestaw będzie potrzebował mniej, bo nie będzie zawierał podkręconego i7). Producent podaje rekomendowaną moc zasilacza z pewnym zapasem, na wypadek sparowania karty z jakimś "wynalazkiem".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W gruncie rzeczy zestaw jest ok. Jednak ja bym dokonał kilku zmian:

- zasilacz do wymiany na coś pewniejszego i przetestowanego, np. CX450M z 5-letnią gwarancją;

- monitor podmieniłbym na jakiś model z matrycą IPS (ładne kolory i przyzwoite kąty widzenia, jedynie czerń nie powala - zresztą matryca TN też nie ma pięknej czerni), np. Samsung LS24F350FHUXEN (ze względu na AMD FreeSync);

- można wziąć RAM w pojedynczej kości (2400/CL14 lub 2400/CL15), bo pewnie w niedalekiej przyszłości przyda się dołożyć do 16GB;

- można przyoszczędzić na karcie graficznej, biorąc XFX RX 480 GTR 8GB.

 

Nie potrzeba zasilacza 600W do podkręcania karty, 450W to aż nadto mocy do tego zestawu. ;)

1 Rx 480 od msi jest o wiele cichszy,od xfx.Jeśli już chcemy przyoszczędzić,to najlepszym wyborem byłby g1 gamimg

2 Opcjonalnie tego cx,można wziąć sprawdzoną konstrukcję a sprawdzonego seasonica s12 520w

 

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Opcjonalnie tego cx,można wziąć sprawdzoną konstrukcję a sprawdzonego seasonica s12 520w

Sprawdzona starsza konstrukcja z grupową regulacją napięć i mniejszą ilością zabezpieczeń. Interes życia to nie jest. ;) To nie jest zły zasilacz, ale lata świetności ma już za sobą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podzespoły są coraz bardziej energooszczędne (choć zależy co zamierzasz włożyć), więc raczej nie trzeba, poza tym ten Thermaltake ma jedynie kilka W więcej na linii +12V niż CX450M. Możesz jednak wziąć Supremo L2 550W (80 Plus Gold, 5 lat gwarancji D2D po rejestracji na stronie producenta), jeśli chcesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmieniłem troche na https://www.morele.net/inventory/info/Ejh2uG/ Czy te msi rx 480 to warto zmienić na tą tańszą jednak? 

 

Też zacząłem myśleć że może nie warto brać SSD większego niż 120 gb, powinien starczyć na Windowsa + 1 gre w której przydały by się szybsze ładowanie. 

Edytowane przez Stefcio69

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mozesz zastanowic sie na  Gigabyte Radeon RX 480 G1 Gaming 8GB GDDR5 - ma swietna cene a glownie trzeba by sie pobawic troche krzywa wentylatorow, chociaz jak nie chcesz robic OC to mozesz jechac na stockowych ustawieniach i przynajmniej miec bardzo cicha karte.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...