Skocz do zawartości
chazzi88

Procesor i5-5675C lub i7-4790k z płytą GA-H97-HD3

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

czy jest sens wkładać któryś z tych dwóch procesorów: i5-5675C albo i7-4790K do płyty: GA-H97-HD3?

Zmiana z i5-4460. Taki zestaw w połączeniu z GTX 970 śmiga u mnie od nowości już prawie dwa lata - służy oczywiście przede wszystkim do grania. Po ostatnich testach procesorów na tym portalu sprawdziłem, co mogę do tej płyty włożyć i ta dwójka akurat się tam znajduje. i7-4790k włożę bez potrzeby wgrywania nowszego biosu, ale jest droższy, jeżeli patrzeć na ceny nowych procesorów, nie wykluczam kupna używki. Z kolei i5-5675C jest tańszy, trzeba będzie wgrać nowszy bios, i z tego co czytałem jest kapryśny jeśli chodzi o płyty i RAM, no i tutaj używany o wiele trudniej znaleźć. Mam świadomość, że płyta do jakiegoś ekstremalnego OC się nie nada, o ile w ogóle da się na niej coś podkręcić, ale nawet na standardowych taktach te procesory będą lepsze niż to co siedzi w kompie obecnie. Zasilacz Thermaltake 630W modularny, więc tu problemu raczej nie będzie. Tylko czy jest sens wkładania czegoś z tej dwójki do tej płyty.

Z góry dziękuję za pomoc.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez OC to nawet nie ma co patrzeć na 5675C , 4790K dzięki sporej różnicy w taktowaniu ( 900 mhz bazowo , 800 mhz uwzględniając turbo - ale tylko dla 2 rdzeni , przy 4 rdzeniach w turbo jest 700 mhz różnicy ) wygrywa w większości testów .

 

Co innego jak by porównywać I5 z I5 czy I7 z I7 normalnie albo zegar w zegar , ew. testy tylko z wykorzystaniem iGPU .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...