Skocz do zawartości
BananowySwiat

Bardzo budżetowy zestaw [~450zł]

Rekomendowane odpowiedzi

Sprawa wygląda następująco:
W chwili obecnej posiadam:
- monitor o rozdzielczości HD (1366x768)

- obudowę

- dysk twardy seagate 500Gb

- system win7

- resztę (klawiatura, mysz.....)

- prawdopodobnie mam jakiś zasilacz firmy chieftec... 400W? - tego nie jestem pewien (uzupełnię, jak wrócę do domu czyt. za kilka dni)

Chciałbym złożyć dość tanio resztę tego komputera.

Służyć będzie on głównie do pracy w programach: AutoCad, SolidWorks, Matlab ew. inne tego typu. Dodatkowo będę chciał na nim grzebać w internecie (np. co jakiś czas obejrzeć coś na yt)

Bardzo bym chciał, aby dało się pograć płynnie (min. 30fpsów) w Fifę 17.

Części mogą (właściwie chyba muszą :P) być używane.

 

Z takiego małego rozeznania stwierdziłem, że cena karty GF GTX 560 nie jest jakaś duża i da się znaleźć dość fajną propozycję, lecz co dalej z procesorem oraz z płytą, bo to z nią może być największy problem.

 

EDIT: nie wiem, czy to coś pomoże, ale na chwilę obecną mieszkam w Warszawie, więc głównie tutaj będę szukał części, aby uniknąć opłat za przesyłki

Z góry dziękuję za odpowiedź

Edytowane przez BananowySwiat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie lepiej szukać gotowego , polesinowego kompa z I3 21xx na pokładzie lub lepiej w jakieś sensownej budzie ( nie Desktop/SFF ) .

 

Do Fify 17 I3 21xx to minimum wg. strony EA , taki komp z I3 21xx to dużo nowsza platforma niż S77x , procek wydajniejszy niż Q6600 czy Xeon - dużo zależy od softu .

 

Za ~500 zł jest Dell 790 z I3 2100 , 4GB ram DDR3 , dyskiem 250GB i napędem DVD , do tego buda i zasilacz .

 

A zamiast GTX560/560Ti szukał bym HD77xx lub nawet HD78xx , dużo lepsze wsparcie w sterownikach .

 

PS. Ten system to jaka wersja - OEM czy BOX ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

System jest, właściwie będzie z dreamsparka z uczelni. Obudowę i zasilacz mam, więc nie chciałbym tego sprzedawać jeśli nie jest to konieczne.

Z tego co udało mi się popatrzeć na tym QuadCore procku fifa rusza bez problemu, a z programami do pracy tez nie powinno być kłopotów, chyba...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

System jest, właściwie będzie z dreamsparka z uczelni.

żeby używać systemu z dreamspark trzeba posiadać dowolny legalny inny system windows na komputerze od XP w góre :P

 

jest to bez sensu bo systemu z dreamspark nie można używać do komercyjnych celów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat z niego piszę te posty ;) + do celów akademickich można używać systemu z dream,spark nie mając innej licencji -> takie coś mi powiedziano chyba na 2 roku studiów (2 lata temu)

 

 

EDIT: Po przeszperaniu czeluści internetu wyciągnąłem takie wnioski co do legalności systemu z dreamspark:
- jest miliard różnych interpretacji tego, czy należy mieć licencję na system, żeby legalnie używać kopii z dreamspark

- w zapisach umowy jest napisane, że na terenie kraju, jak są inne przepisy obowiązują te krajowe - wg tego nie wymaga się innego legalnego windowsa

- a microsoft, gdzieś czytałem, po zapytaniu czy jest to legalne (to było w przypadku windows 8) odpowiedział, że win 8 wymaga do legalności legalnej kopii windows 7/vista, ale 8.1 już nie (eee?)

Tak że no, kwestie licencyjne jak zwykle spoko, lecz jest to temat o sprzęcie, zawsze można działać na linuxie póki co, aczkolwiek ciężko będzie z programami do grafiki :P

 

Pytanie nr 2: czy jest coś wartego uwagi od AMD? jakiś phenom? czy cenowo jest to nieopłacalne

Edytowane przez BananowySwiat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...