Skocz do zawartości
Journey

[3500-3800] Gry

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!

 

Z góry uprzedzam, że poczytałem inne tematy, które zawierają się w przedziale cenowym 3500 tysiąca, ale jest tam różna konfiguracja (z systemem, bez etc), a ja mam jeszcze bardzo dużą wątpliwość, którą chciałbym wyjaśnić.

 

W co będę grał:

 

- World of Warcraft (rajdując z 25 osobami także efektów na ekranie jest b. dużo)

- Wiedźmin 3

- GTA 5

- pewnie jakieś tytuły, które będą wychodzić w tym/kolejnym roku

 

Co mam:

 

- system Win 10 x64

- Monitor 1920x1080 23,6'

- Klawiatura, myszka

 

Potrzebuję komputera z wbudowaną kartą sieciową (żebym miał ew. wifi) oraz obudową (obudowa najlepiej z przezroczystą ścianką). Dodam, że planuję podłączyć w niedalekiej przyszłości 2 monitory, na jednym będzie grane, a na drugim yt/internet. Budżet jaki mam na komputer to około 3500-3800 zł.

 

 

Jaką mam wątpliwość? Karta graficzna. Zauważyłem, że aktualnie w tym budżecie najrozsądniejszym wyborem jest Radeon 480.

 

Rok temu miałem komputer z https://www.morele.net/karta-graficzna-msi-radeon-r9-280x-gaming-3gb-ddr5-pci-e-384bit-dvi-hdmi-2mdp-box-r9-280x-gaming-3g-599404/ i po około 6 miesiącach grając w Wiedzmina 3, co jakiś czas połowa ekranu robiła mi się zielona na kilka chwil. Dodatkowo karta niesamowicie się grzała (w obudowie Zalman z3, zasilaczem Thermaltake Smart SE Modular 530W (SPS-530MPCBEU), Po tamtych przeżyciach z radeonem jestem trochę do niego uprzedzony. Niemniej jednak jestem w stanie dać mu drugą szansę jeżeli to była wina np. zbyt słabego zasilacza lub ew. ferelnego egzemplarza.

 

Kartę graficzną najprawdopodobniej wymienię za 2-2.5 roku.

 

Czytałem też o opcji radeona x480 a jakąś zabawą z wentylatorami i obniżaniem go czy coś takiego, z góry mówię, że odpada bo się na tym nie znam i nie mam nikogo kto by mi pomógł to zrobić.

 

Pozdrawiam

J~

Edytowane przez Journey

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SSD 120GB ja bym odpuścił, pojemniejsze dyski są bardziej opłacalne i oferują wyższą wydajność. Jeśli szukasz oszczędności, to można na razie odpuścić HDD i dokupić go później. RAM oczywiście możesz wziąć w dwóch kościach (np. takie pamięci), ale pewnie niebawem przyda się dołożyć i tak kolejne 8GB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co sądzicie o takim zestawie zakładając, że za około 2 lata wymienie grafę na gtxa?

 

https://www.morele.net/inventory/info/nZrqM0/

Zestaw wyglada ok ale nie wiem czy nie lepiej jednak wziac Gigabyte Radeon RX 480 G1 Gaming 8GB, wiem, mowiles ze nie chcesz tego RX 480 co sie trzeba bawic z wentylatorami ale jesli nie bedziesz karty podkrecal to moze zostac tak jak przyszla z fabryki. Natomiast zaoszczedzone pieniadze mozesz dolozyc zeby miec 16 GB RAMu albo wiekszy dysk SSD.

Edytowane przez neoHannibal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...