Skocz do zawartości
Vanaadis

"Tania" płyta Z170 do i5 6600.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Od pewnego czasu zbieram się na wymianę płyty w moim zestawie. Szukając, pytając i oglądając doszedłem do wniosku, że chyba jedyną opcją wymiany mojej MSI H110M PRO-VD będzie właśnie jakaś płyta na Z170. Raczej zbyt dużego budżetu nie mam i oglądałem tylko te "tańsze" modele Z170 i w sumie doszedłem do wniosku, że nową płytę będę wybierał z 3 płyt:

 


 


 


 

Mój obecny sprzęt to:

i5 6600

MSI H110M

2x8GB DDR4 2133 HyperX Fury

SPC Supermo L2 550W

SPC Spartan He 924 Pro-B

 

W związku z trudnym wyborem chciałbym zadać kilka pytań, może ktoś zna odpowiedź i tym samym mi pomoże w wyborze.

1. Która ma najlepsza kartę dźwiękową/sieciową?

2. Która ma mocniejsze wejścia PCI(bo mój GTX 970 jest duży i wygina się trochę)?

3. Która z tych płyt pozwoliłaby mi na najprostsze podkręcenie CPU i RAM? 

4. Która z nich jest wykonana z najlepszych materiałów?

5. Która z tych płyt jest ciekawie wyposażona(jakieś aplikacje pomocne itp)?

 

Byłbym wdzięczny za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam taką https://www.morele.net/plyta-glowna-msi-z170-a-pro-z170-dualddr4-2400-sata3-satae-dvi-d-sub-dp-usb-3-1-atx-z170-a-pro-780951/ i jestem zadowolony. Obsługuje pamięci 3000 MHz i ogólnie jest ok. Bez zbędnych wodotrysków. Soft też może być (fast USB, fast charging i takie tam do OC)

 

Wysłane z mojego 6055K przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki masz procesor? Bo mnie interesuje podkręcanie zablokowanej i5 i pamięci ram z 2133mhz. :)

Jak chcesz podkręcić i5 (non-k)? W starszych generacjach było to możliwe ale w aktualnej gen.?

Edytowane przez Dart9

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Opcję w biosie może i posiada płyta, ale sprawdziłeś, że to na pewno działa?

 

Bo po aktualizacji wersji Intel Management Engine (co się powinno odbyć łącznie z aktualizacją biosu) może to nie działać, mimo że opcja w biosie pozostała.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...