Skocz do zawartości
klinsmann

modernizacja komputera - zasilacz(do 500zł) + wiatrak CPU(do 50-60zł)

Rekomendowane odpowiedzi

cześć,

wiele wskazuje na to, że padł mi zasilacz - diagnostka w trakcie - coś "pykło" i poleciał smrodek, to XFX 550W kupiony w lutym 2012

 

zakładając, że nie pociągnał za sobię nic więcej to zastanawiam się nad zasilaczem, zastnawiam się nad 3 wariantami moje 3 wymagania:

1) modularny

2) pół pasywny

3) budżet do 500zł

 

Alternatywnie jak najtańsza jednostka modularna o dobrych parametrach

 

Druga alternatywa jak najtańsza jednostka niemodularna o dobrych parametrach

 

z komputerem pracuje, do tej pory ogarniał to zasilacz 550W

intel 2500k

asrock z68

rajinteeek ereboss

3 lub 4 x 4b ram (12/16gb)

dysk ssd

dysk hdd

napęd DVD

grafika geforce 670gtx 2gb

 

druga kwestią nad którą się zastanawiam to zmiana wentylatora dla chłodzenia Rajinteek Ereboss - fabryczny wentyl koliduje z pierwszym slotem RAM, ktoś się orientuje czy jak kupie dowolny wiatrak 120mm PWM to go zamontuje? wiatraczek do wieży chłodzenia jest na czterech gumkach - otwory montazowe wiatraków 120 i 140 są takie same czy niekoniecznie?

 

jeżeli chodzi o wiatrak do CPU nie mam określonego budzetu, wolałbym coś porzadniejszego niż silentum PC Zephyr, które mają terkoczące łożyska - myślałem o jakimś bequiet? 50-60zł? da radę w takim budżecie o coś rozsądnego w relacji jakość/cena?

Edytowane przez klinsmann
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz - bardzo dobra jest seria RMX od Corsaira , model 550W kosztuje 459 zł w morele .

 

Potężna linia +12V , certyfikat 80+ Gold , wentylator 135 mm z trybem półpasywnym - bardzo cichy , w pełni modularne okablowanie a do tego 10 lat gwarancji .

 

Alternatywnie - XFX XTR / EVGA Supernova G2

 

Alternatywnie V2 jak to ma być coś tańszego to np. SPC Supremo M2 Gold 550W za 320 zł , modularny , certyfikat 80+ Gold i cichy wentylator choć nie jest półpasywny , do tego gwara w systemie 3+2 .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...