Skocz do zawartości
had37

Upgrade do 800 zł LGA 775

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, posiadam dość starego kompa, z płytą główną DFI Infinity 975x/g, intel pentium e2200, geforce 9600gs oraz 3GB ram, zasilacz nox 600W, chciałbym pograć na nim w csa go. Czy warto rozbudować ten stary socket? Głównie chodzi mi o wymianę procesora i karty graficznej oraz dokupienie ramu.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zależy czego oczekujesz. Jaka rozdzielczość i jakie detale w grze. jaki masz system.

Jeśli nie masz za wysokich wymagań to C2D E8600(80zł) i GTX 750Ti (500zł nowa)  i można grać. Ram-u twoje 3GB do tej gry wystarczy, no ale lepiej abyś miał pamięci w dual-u 2x2GB lub 2x4GB, ale fps dzięki temu to wiele więcej nie dostaniesz. Internet będzie się przeglądało przyjemniej, bo strony które już widziałeś będą siedzieć w RAM-ie. W ramach jednej sesji również otwieranie i zamykanie aplikacji z większą ilością RAm-u jest wyraźnie odczuwalne w szybkości.

Jeśli jednak myślisz o graniu w nowe gry, to nie warto wkładać ani złotówki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Głównie chodzi mi o CS GO na najmniejszych detalach, i rozdzielczością 1280:1024 4:3 ;d

 

Kartę graficzną mam do dostania za 350 zł używaną z Asusa w moim mieście na olx, także myślę by ją już dziś wziąć.

Na procesor za 80 zł też się skuszę, to nie jest nie wiadomo jaki wydatek a wydajność względem mojego e2200 powinna wzrosnąć chyba w znacznym stopniu.

 

Aktualnie mam aż 4 kości w komputerze co daje łącznie 3GB, czyli lepiej mimo wszystko zakupić 2x2GB? I czy warto zakupić pamięć 1066mhz, czy będzie różnica jakaś w płynności działania systemu od 800mhz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy jest sens ładować tyle kasy w ten zabytek .

 

Teraz to albo Xeon S771 + jakaś tania karta albo kupno sprzętu polesingowego .

 

Za 450 zł można dostać kompa z I3 540 i 4GB ram z budą tower , za ~600 zł jest HP 8200 z I3 2100 i 4 GB ram też w budzie tower .

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta rozdziałka to spokojnie E8600, lub Q6600 lub Q9400 i pogonić je na 4x3GHz. Te C2Q na Allegro za 100zł-120zł z przesyłką.

Co do RAM-u, to w CS nie zobaczysz różnicy, no chyba, że masz 64bit Win7-10 i masę towaru w autostart.

Generalnie jak masz 64 bit system, to 8GB to fajnie nawet dla net-a mieć dziś w kompie, ale CS to stara gra i nie wymaga dużo RAM-u. A tą grafikę to jaką masz na oku za te 350zł, bo to, że Asus to nic nie mówi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tą kartę: https://www.olx.pl/oferta/asus-geforce-gtx-750-ti-CID99-IDksxgA.html#21fafb2905 

Koleś odpisał że ma 2gb pamięci.

 

Aktualnie skuszę się na pozostanie przy 775, tak naprawdę i tak dopłacam do starego sprzętu tylko 90 zł bo kartę graficzną zawsze będę mógł wpiąć (chyba) do nowych płyt głównych.

 

PS:

 

Znalazłem jeszcze tą https://www.olx.pl/oferta/karta-graficzna-palit-gf-gtx750ti-2048mb-ddr5-128b-d-h-stormx-dual-CID99-IDkEDbi.html#044d540207

 

Palit lepszy?

 

EDIT2:

 

Wgl, czytałem gdzieś że ta moja płyta główna nie obsługuje procesorów 45nm, czy to prawda?

tutaj - http://forum.pclab.pl/topic/453623-Czy-będzie-spółpracować-DFI-Infinity-975XG-E5200-45nm/

http://ocforum.pl/75-socket-775-771/dfi-infinity-975x-g-25973/

Edytowane przez had37

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czasem zeby tknac nowe zycie w stara platforme, nawet bardzo stara wystarczy dokupic grafe - na to wychodzi. Ostatnia widzialem gameplay jakiegos goscia na youtube z quadem, ale nie pamietam wersji, z tym z OC do 3.7 bylo. Sparowany z gtx 1060. I wiecie co? To polaczenie dawalo rade w BF1 w multiplayer. Ciekawe jak by to bylo z rxami, pewnie kiepskie polaczenie. Wiec jak ktos ma stary procek to czasem wystarczy gtx aby dac nowe zycie i przedluzyc zywotnosc starej platformy( gtx mniejszy narzut na cpu).

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co z tego że daje radę skoro GTX pewno pracował na 50% lub mniej swoich możliwości , niestety czasy S77x już dawno minęły i nawet najlepiej wykręcony Q9550 / Xeon z 12 mb cache tego nie zmieni .

  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kartę graficzną już posiadam, jednak mam problem z uruchomieniem windowsa, po zmienieniu karty na 750ti, windows po prostu mi nie startuje ale wentylatory od karty działają więc chyba karta też.

Czekam aż mi procesor jeszcze dojdzie i rozmontuję go, wyczyszczę całego, wepnę na nowo i mam nadzieję że będzie chodzić.

Testy już niedługo mam nadzieję :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W karcie nie ma wejścia 6pin, bios prawdopodobnie będę musiał chyba zaktualizować, nigdy go nie aktualizowałem. Po włączeniu komputera ekran staje na tym oknie (w załączniku) niestety też nie mogę kliknąć ani del ani tab, nie zaskakuje, klawiaturę mam na port PS/2, nie startuje windows 7.

post-235730-0-82043100-1490106980_thumb.jpg

Edytowane przez had37

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aktualizacja biosu najprawdopodobniej nic nie pomoże. Płyta główna ma pcie 1.0 i karta dostaje za mało papu.

Edit: jakiś problem z logowaniem na tapatalka i wysłało podwójnie z innego konta... Wtf.

Tapatapatap Moto X Style

Edytowane przez GeMtin1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi tu o maksymalny pobór karty tylko to ile bierze ona z portu PCI-E , jak karta nie ma dodatkowego zasilania to maksymalny pobór prądu nie może przekroczyć 75W .

 

W teorii 750Ti powinna działać skoro TDP to 60W , w praktyce to nie wiadomo dokładnie jaki pobór ma ta karta .

 

Może problem leży gdzie indziej - karta PCI-E 3.0 gryzie się z portem PCI-E 1.0 albo bios .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy gdziekolwiek znajdę jeszcze aktualizacje do biosu? Nie potrafię znaleźć

 

Ps:

Chyba ze warto dokupić jakakolwiek jeszcze płytę główna do 100 zł?

Edytowane przez had37

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Bios masz takie ustawienie w PCI Express Root Port Func, PCIE Compliancy Mode, zobacz na co się da przestawić, domyślnie jest V1.0a. Może da się przestawić na V1.1? Widać, że karta bierze za dużo prądu jak na PCI-e 1.0, ale PCI-e 1.1 daje tyle samo prądu co PCI-e 2.0.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...