Skocz do zawartości
krogoth111

Funkcje MS Office potrzebna porada

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie.

Mam do zrobienia pewną funkcję w excelu i niestety nie radze sobie.

Chodzi o to aby w pewnym miejscu można było wpisywać ilość dni urlopu pozostałych do wykorzystania. Czyli np 26.

A w innym miejscu gdzie wpisuje się normalnie godziny pracy w momencie urlopu pisać "U"

Excel powinien owe U uznać za odjęcie jednego dnia od komórki gdzie jest podana ilość dni do wykorzystania.

Da się?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Da się, zapewne chodzi o funkcję COUNTIFS (nie wiem jak po polsku :()

 

Prościej jakbyś pokazał jak to ma wyglądać ;)

Bardzo dziękuje Ci za odpowiedź.

W załączniku tabela:

http://rash.home.pl/testowanowa.xls

Chciałem dodać na forum ale pojawia się: Nie masz uprawnień do wysyłania tego typu plików Dlatego wrzuciłem na swój ftp.

Jak widzisz jest tam podana liczba dni urlopu

Chodzi o to by po wpisaniu U w tabeli gdzie jest Przedłużony czas pracy liczba ta była zmniejszana.

Generalnie staram się zrobić tą tabelkę by była minimalnie wymagająca pod względem wpisywania.

Idealnie by było jakby sama zliczała wszystko po wpisaniu tylko godzin pracy pracownika lub urlopu.

Niestety nie mam możliwości zmiany jej na inną musi pozostać dotychczasowa forma (wygląd) bo kierownictwo firmy tak uważa a wszelkie próby przetłumaczenia że inna tabela zaoszczędziła by dużo czasu na pisaniu godzin każdemu pracownikowi osobno pozostają bez odpowiedzi.

Edytowane przez Tal-Rash

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to dobrze mówiłem.
Tutaj masz filmik jak to zrobić. Ewentualnie w google wpisać.
https://support.office.com/en-us/article/COUNTIFS-function-dda3dc6e-f74e-4aee-88bc-aa8c2a866842
 
Jak policzysz ile jest wystąpień "U" to po prostu odejmiesz sobie od tych "Przedłużony czas pracy"

=(AH13-COUNTIFS(C13:AG13,"u"))
Edytowane przez Bonusso3
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuje Ci za odpowiedź.

W załączniku tabela:

http://rash.home.pl/testowanowa.xls

Chciałem dodać na forum ale pojawia się: Nie masz uprawnień do wysyłania tego typu plików Dlatego wrzuciłem na swój ftp.

Jak widzisz jest tam podana liczba dni urlopu

Chodzi o to by po wpisaniu U w tabeli gdzie jest Przedłużony czas pracy liczba ta była zmniejszana.

Generalnie staram się zrobić tą tabelkę by była minimalnie wymagająca pod względem wpisywania.

Idealnie by było jakby sama zliczała wszystko po wpisaniu tylko godzin pracy pracownika lub urlopu.

Niestety nie mam możliwości zmiany jej na inną musi pozostać dotychczasowa forma (wygląd) bo kierownictwo firmy tak uważa a wszelkie próby przetłumaczenia że inna tabela zaoszczędziła by dużo czasu na pisaniu godzin każdemu pracownikowi osobno pozostają bez odpowiedzi.

 

Dostajesz takie odpowiedzi, jakie zadajesz pytania. Nie wiem dlaczego ktoś ma się za Ciebie produkować, jak Tobie się nie chce nawet opisać porządnie problemu. A patrząc po Twoich ostrzeżeniach, to nie pierwsze zadanie domowe, którego Ci się samodzielnie nie chce odrabiać. Więc masz ode mnie kolejne. 

 

=LICZ.JEŻELI(C13:AG15;"u")

=COUNTIF(C13:AG15;"u") 

zlicza wszystkie U w obszarze C13:AG15, czyli aktwynym obszarze Twojej tabeli. Odejmujesz tą liczbę od startowych dni urlopu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zadania domowe to może ty masz ja szkołę skończyłem kilkanaście lat temu.

Nie wiem zatem w jaki sposób zadawać na tym forum pytania aby nie być posądzonym o lenistwo. Wszak każde pytanie oznacza lenistwo bo można iść do biblioteki i studiować nieznany temat by broń boże nie zapytać.

Użytkownik Bonusso3 bardzo mi pomógł a ty tylko popsułeś temat i zachowałeś się jak chełpiąca się władzą cyniczna świnia.

Nie widzę innego sposobu zadania pytania o formułę której zrobić nie potrafiłem. Dałem tabelę odpowiedź uzyskałem.

Temat do zamknięcia.

I żegnam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdybym zachował się jak "cyniczna, chełpiąca się władzą świnia" to miałbyś bana lub zakaz pisania postów. 

Borusso zapytał o coś, co powinieneś dać w pierwszym poście - mnie się nie chciało, bo jeżeli komuś się nie chce samemu zrobić choć tyle, to ja nie widzę powodu, żeby go wyręczać. 

 

Rozumiem, że pozostałe punkty ostrzeżeń to spisek, ogólna niesprawiedliwość i ogólne pijaństwo władzą, prawda?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...