Skocz do zawartości
konrad509

Corsair K55 RGB vs. Corsair K70 RGB (Cherry MX Brown, RGB)

Rekomendowane odpowiedzi

K55 - https://www.x-kom.pl/p/335429-klawiatura-przewodowa-corsair-k55-gaming-rgb.html

K70 - https://www.x-kom.pl/p/336653-klawiatura-przewodowa-corsair-k70-cherry-mx-brown-rgb.html?_ga=1.13419703.1622978580.1489958768

 

Pierwsza kosztuje 299 zł, a druga normalnie 749 zł, ale można ją nabyć za 549 zł. Co byście poradzili? Warto dołożyć te 250 zł?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Używam K55 RGB od kilku miesięcy.

Niektórzy nazywają ją "pół-mechanikiem" a to z racji tego że jak na klawiaturę membranową, ma bardzo wyczuwalny skok klawiszy.

Poziom "mechaników" to oczywiście nie jest lecz z pewnością wyróżnia się na tle membranówek.

Wybrałem K55 także ze względu na to że dla mnie mechaniki są zbyt głośne - czasem grywam w nocy.

Oczywiście są jeszcze klawiatury z nowymi na rynku przełącznikami Cherry-Silnet - łączące skok mechanika z cichą pracą membrany. Lecz to nowe i drogie konstrukcje.

 

Podświetlenie jest bardzo ładne (jeśli komuś zależy), strefowy Antyghosting, wysoka jakość wykonania - to w końcu Corsair ;)

Programowanie makr i obsługa funkcji odbywa się "w locie" poprzez kombinacje klawiszy (na początku przyda się instrukcja), nie mamy tutaj żądnej aplikacji - ma to swoje minusy i plusy. Klawiatura zapisuje ustawienia w własnej pamięci. Wygodna, szybko się przyzwyczaiłem.

 

Jak na Corsair, model o b.dobrym (najlepszym?) współczynniku Jakość/Cena.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za opinię o K55, ale nie o to pytałem ;)

Stawiasz obok siebie jedną z najlepszych na rynku membranówek i dobrego, sprawdzonego mechanika.

Jeśli K70 dostaniesz za 550zł, to IMO obie klawiatury są równe dobrą opcją.

Zasadnicze pytanie - jak bardzo zależy Ci na mechanicznych przełącznikach, sam musisz sobie odpowiedzieć ;)

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że membranówka to K55, a mechanik K70, tak?

 

EDIT:
Napisałeś wcześniej, że K55 to membranówka :P

 

Nie jest to raczej kwestia, że mi zależy na mechanicznych przełącznikach. Nie mam porównania pomiędzy taką, a taką klawiaturą. Po prostu ta K70 wydaje się "lepsza", ma możliwość kastomizacji podświetlenia (lubię bajery :D) no i mam okazję nabyć ją po tańszej cenie.

Edytowane przez konrad509

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że membranówka to K55, a mechanik K70, tak?

 

EDIT:

Napisałeś wcześniej, że K55 to membranówka :P

 

Nie jest to raczej kwestia, że mi zależy na mechanicznych przełącznikach. Nie mam porównania pomiędzy taką, a taką klawiaturą. Po prostu ta K70 wydaje się "lepsza", ma możliwość kastomizacji podświetlenia (lubię bajery :D) no i mam okazję nabyć ją po tańszej cenie.

Dla samych "bajerów" nie dopłacałbym 250zł do K70.

Największą przewagą K70 są przełączniki mechaniczne - jeśli komuś nie przeszkadza ich wyższy hałas pracy - i to ten element daje taką różnicę w cenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi hałas nie przeszkadza. A jeżeli przełączniki mechaniczne są lepsze + "bajery", to może jednak warto dołożyć.

A w K55 to podświetlenie jest stałe tak jak na zdjęciu (RGB od lewej do prawej)?

Oczywiście że nie, można zmieniać kolory w 3 strefach. Lecz ja i tak używam 1 koloru na całej klawiaturze, kolorów do wyboru około 8 (+ 3 poziomy jasności każdy)

Edytowane przez Raphael1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, mam do was pytanie, posiadam klawiaturę K55 Corsair, po wyłączeniu komputera i ponownym odpaleniu nie pamięta ustawień klawiszy, pooświetlania, czy ktoś z was się z tym spotkał może? W Jaki sposób wbić jej ustawienia klawiszy na stałe?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...