Skocz do zawartości
desolace

Karta grafiki na rok? Potrzebna pomoc

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Posiadam taki komputer kupiony na przełomie 2012/2013:

 

Procesor: CORE I5 3450S 2,80GHZ

Grafika: RADEON HD 7870 2048MB DDR5/256B

Płyta główna: ASROCK P75 PRO3 B75

Dysk: HDD WD CAVIAR 1TB WDEZEX SATA III 64MB

RAM: GOODRAM DDR3 2x4096MB

Zasilacz: CHIEFTEC CTG-550-80P 550W

Obudowa: AEROCOOL VS-9 

Monitor: LG LED 22'' E2242T-BN

 

Karta graficzna uległa uszkodzeniu i muszę wziąć coś w zamian (do gier). 

Sęk w tym, że chciałbym złożyć nowego PC albo teraz albo gdzieś za rok. Mają wyjść jakieś nowe procki intela ryzen5, więc wolałbym się na razie wstrzymać. 

No i nie wiem w tym momencie czy brać jakąś tanią kartę na rok (tej klasy co mój radeon) 400-700zł czy inwestować w coś lepszego 1000zł+. W obu przypadkach będzie to po części strata pieniędzy jeśli za rok mam zmieniać PC, ale co poradzę. Bo ten zostanie dla osoby, która nie potrzebuje dobrej grafiki. Jakby ten mój radeon przetrwał jeszcze rok to by nie było problemu hehe :P

 

Będę wdzięczny za pomoc co zrobić bo chciałbym jeszcze w tym tygodniu coś zamawiać. Dodam, że nie chcę robić OC. Dzięki z góry :)

Edytowane przez desolace

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy w co grasz i w jakich detalach/rozdziałce .

 

Na starcie przy bardzo małych wymaganiach i/lub starych grach wystarczy integra z procka ( gry pokroju HL2/CS:S , Crysis 1 , UT3 i starsze ) .

 

Chyba że chcesz coś mniejszego to może być HD78xx lub ich rebrand , ostatecznie coś słabszego jak HD77xx .

 

PS. Ryzen to AMD , Intel już wydał nowe procki - przynajmniej te mainstremowe , X299 / Skylake-X będzie raczej poza twoim zasięgiem .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gram na 1920x1080, detale różnie. Na obecnej konfiguracji musiałem zaniżać często do średnich a te nowsze już nawet nie szły na minimalnych płynnie. Przy kolejnym piecu chciałbym już zainwestować mocno. Integry niestety nie mam (na procku tak, ale o płytę chodzi) temu muszę na awaryjnym z artefaktami teraz siedzieć ;/

Patrzyłem te HD, ale na morele jest cena bardzo duża, więc nie wiem o co chodzi.
O 1050 właśnie myślałem, tylko też jest sporo wersji tej karty i mają OC także nie wiem którą miałbym zamawiać. Jakbyś mógł podać link do konkretnej na morele (bo raczej stąd bym zamawiał) to byłbym wdzięczny :) Z używanymi nie chcę ryzykować, jak mi moja wysiadła po 4 latach to nawet nowym nie ufam , liczyłem że dłużej pociągnie hehe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

No i nie wiem w tym momencie czy brać jakąś tanią kartę na rok (tej klasy co mój radeon) 400-700zł czy inwestować w coś lepszego 1000zł+. W obu przypadkach będzie to po części strata pieniędzy jeśli za rok mam zmieniać PC, ale co poradzę.

 

 

JA bym kupił lepszą kartę (ten 1000zł+ jak to określiłeś) i ją po prostu włożył później w nowego PC.

Wybierz te najtańsze modele modele,ponieważ te droższe są średnio opłacalne

 

 

Droższe modele mają zwykle lepszą kulturę pracy (ciszej pracują) przy danej temperaturze (lub inaczej niższą temperaturę, przy tym samym hałasie). Po prostu droższe modele mają lepsze chłodzenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie zastanawiam się teraz czy brać najtańszego gtx 1050/Ti czy Radeona RX 470 4GB.
Bo RX 480 8GB obawiam się przy reszcie mojego sprzętu nie będzie w pełni wykorzystywany.

W lokalnym sklepie zaproponowali mi też PALIT GTX 1050 2GB za 545zł. W razie czego jest sens to kupić nie czekając i nie płacąc za przesyłkę? Bo nie wiem czym się to różni od np. tej z wyprzedaży co kolega wyżej podesłał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Różni się tym że MSI będzie cichsza. Ja bym nie brał żadnej tylko dozbierał do takiego RX 480 i potem przełożył do nowego kompa. Nie nakręcaj się zbytnio na Ryzeny jeśli chodzi tylko o gry. Jak narazie te obecne średnio wypadają i mam wątpliwości by słabsze modele sobie lepiej radzily.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W lokalnym sklepie zaproponowali mi też PALIT GTX 1050 2GB za 545zł. W razie czego jest sens to kupić nie czekając i nie płacąc za przesyłkę? Bo nie wiem czym się to różni od np. tej z wyprzedaży co kolega wyżej podesłał.

MSI Gaming ma jedno z najlepszych chłodzeń na rynku, więc nie ma porównania do tego Palita (pewnie wyposażonego w jeden wentylator).

Możesz wziąć RX 470 (np. MSI Gaming) lub RX 480, jeśli chcesz większej wydajności.

Edytowane przez Bull3tproof
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego ta RX470 4GB jest w tak bardzo podobnej cenie do RX480 4GB? Obie za 800-900zł mniej więcej. Chociaż też są tam jakieś 4GB po ponad 1000zł tylko nie wiem czym się różnią.

Z tym przekładaniem karty później to właśnie nie wiem jak to będzie składać komputer bez grafiki. A tak z kartą by mi go od razu tam odpalili przed wysyłką bo coś chyba robią/wgrywają nie mam pojęcia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poszczególne karty (poza ceną) różnią się efektywnością układu chłodzenia i kulturą pracy. Nie wiem jakie modele masz na myśli, ale zwykle różnica w cenie między RX 470 4GB a RX 480 4GB wynosi do ~100 zł (mowa o analogicznych modelach).

 

Można spokojnie odpalić komputer bez dedykowanej karty graficznej (procesory często mają zintegrowany układ graficzny). Co dokładnie robią w konkretnym sklepie - nie wiem, możesz zawsze zapytać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wziąłbym tego RX 480 8GB albo już wtedy nawet coś lepszego, ale jakbym składał nowego. Z lepszym procem i ogólnie na całym nowym zestawie. Bo głupio się teraz będę czuł z kartą za 1,3k w 4 letnim blaszaku 2,8ghz, nie wiadomo co mi się jeszcze będzie sypać albo jak bardzo zużyte będzie. Też pewnie musiałbym dowalić jakieś wiatraki przy takiej karcie bo moja obudowa jest chyba dość kiepska z 1 wiatrakiem, na procku dalej mam boxowe chłodzenie, nic tak na prawdę z tym PCtem nie robiłem od kupna. 

Teraz najchętniej wziąłbym to co miałem czyli HD7870 albo coś podobnego. Ale nie mają już tego na magazynach.

Edytowane przez desolace

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No chętnie bym to wziął ;p Chociaż z tego co czytam to trochę osób też je odradza i polecają tylko od MSI 300zł droższą.
Szczerze to się po prostu zastanawiam czy ja taką kartę potrzebuję na tą chwilę do 1-2 gier może. W przyszłości prędzej. Z kolei te wersje 4GB czy nawet RX470 nie są wcale dużo tańsze.
https://www.morele.net/karta-graficzna-msi-geforce-gtx-1050-gaming-2gb-gddr5-128-bit-hdmi-dp-dvi-d-box-975440/ a coś takiego miałoby sens? Bo cena fajna, ale nie wiem na ile lepsze od mojego HD7870.
Cholera już dzisiaj muszę coś zamówić bo przed weekendem bym chciał mieć ;p

Edytowane przez desolace

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

desolace - moim zdaniem kupowanie na siłę całego nowego komputera, tylko po to, by kupić cały nowy komputer, jest nieekonomiczne. Ja osobiście od wielu lat nie kupiłem "całego nowego komputera", tylko modernizuję co mam, dzięki czemu nie wymieniam elementów, które wymiany nie wymagają. Teraz kupisz GTX1050, by za chwilę (rok szybko minie) kupować nową kartę? Nie szkoda Ci pieniędzy?

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcę ten komputer zostawić dla osoby w rodzinie dlatego nie chcę w nim nic wymieniać i ogólnie wkładać pieniędzy bo ta osoba i tak w gry nie będzie grać. Po co ma sobie kupować nowy komputer a ja mam zostać na tym jak możemy zrobić odwrotnie ;p

Na morele dostałem odpowiedź i gość polecił mi https://www.morele.net/karta-graficzna-asus-geforce-gtx-1050-ti-oc-4gb-gddr5-128-bit-2x-dvi-d-hdmi-dp-box-strix-gtx1050ti-o4g-gaming-975429/ tylko z tego co widzę i tak muszę wyłożyć 800zł trochę dużo a rx470 i rx480 są 100-200zł wyżej.
A taki rx460 4GB byłby lepszy od mojej HD7870? https://www.morele.net/karta-graficzna-gigabyte-radeon-rx-460-windforce-oc-4gb-gddr5-128-bit-hdmi-dvi-dp-gv-rx460wf2oc-4gd-974797/ bo przynajmniej dałbym 500zł zamiast 800zł czy 1000zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz kupić GTX 1050 Ti, to sugeruję wybrać jakiś tańszy model, np. ten. Skoro przyszły właściciel komputera nie ma zamiaru grać, to możesz wziąć GTX 1050, bądź poszukać - choćby na allegro - jakiejś używki.

Edytowane przez Bull3tproof

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...