Jump to content

Recommended Posts

Witam

 

Mój budżet to około 3000zł +/- 300zł. Potrzebuję laptopa do pracy. W głównej mierze obróbka grafiki 2D w Photoshopie oraz od czasu do czasu Corel.

 

Wymagania jakie chciałbym by sprzęt spełniał.

- 8GB ram

- minimum i5 4r/4t

- dysk SSD 120/250GB? 

- matryca matowa 15"~

- dedykowana grafika

 

Laptop będzie wykorzystywany tylko do pracy, przeglądarka internetowa (mnóstwo otwartych kart), wyżej wymienione programy graficzne. 

 

Moje pytanie brzmi. Co jest istotniejsze w przypadku obróbki grafiki, mocniejszy procesor czy karta graficzna? Czy laptop powiedzmy z GTX950m nie będzie overkillem dla takich czynności? No i czy jest możliwe spełnienie powyższych wymagań w moim budżecie? Jeśli nie, to z czego warto zrezygnować, słabszy procesor, czy karta graficzna? Ramy i SSD raczej must have.

 

Z góry dzięki za pomoc. Proszę o podlinkowanie sprzętu, jeśli to nie problem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Oczywiście, że matryca jest potrzebna jak najlepsza, lecz będę miał podpięty drugi monitor full HD ips matowy specjalnie do grafiki. Ekran laptopa będzie służył bardziej pogladowo oraz do przeglądarki i prac biurowych. Twoja propozycja jest w porządku lecz przekracza budżet maksymalny o 300zl, którego nie mogę przeskoczyć. Znalazłem w międzyczasie coś takiego http://allegro.pl/laptop-lenovo-700-i5-ips-8gb-240ssd-gtx950m-4gb-i6713235422.html Mógłby ktoś wyrazić swoją opinię, czy sprostałoby to mym wymaganiom?

Edited by myniu3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prosaid brzmisz jakbyś był sprzedawcą X-KOMu :D, tak czy siak, podałeś ten sam model co i ja wcześniej znalazłem, więc chyba taki będzie mój wybór. FxJ, a prócz tego, że dysk ten zajmuje slot dla hdd ma on jakieś wady względem M2? Nie planuje rozbudowy dysku. Przestrzeń 250gb spokojnie do pracy mi wystarczy. Większość plików i tak będzie na ftp. Dzięki za szybkie odpowiedzi Panowie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...


Aktualności

Artykuły×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.