Skocz do zawartości
shencross

Mój zestaw za około 2000zł. Kilka pytań i prośba o porady!

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie wszystkich,

Jestem tutaj nowy i od razu przychodzę po pomoc. Odczułem potrzebę zmontowania sobie komputera. Początkowo miała to być modyfikacja starego sprzętu do 1000zł, lecz troszeczkę przemyślałem sprawę i zamierzam przeznaczyć około 2000zł. Po wykonanym researchu, obejrzeniu kilku rankingów i benchmarków skłaniam się w stronę następujących elementów:

 

- Procesor i3-6100

- Płyta główna MSI B150M PRO-VDH

- Karta graficzna GTX 750Ti 4GB

- Dysk SSD GoodRam CX200 120GB

- Pamięc Kingston HyperX FURY 8GB (2x4GB) DDR4 2133MHz

 

Pozostałe elementy jak obudowa, zasilacz, dysk hdd oraz system będą wyselekcjonowane spośród 6 używanych komputerów.

 

Pierwsze moje pytanie jak wypada GTX 750Ti 4gb na tle np GTX1050Ti 2GB ? Na temat tej pierwszej karty w wersji 4gb jest dość mało informacji więc ciężko mi samemu to porównać.

 

Dodatkowo gdybym chciał zwiększyć budżet o 200zł to lepiej wybrać i5-6400 czy może właśnie zmienić kartę graficzną ? A może pójść totalnie w inną stronę ?

 

Jestem otwarty na propozycję. Jeżeli coś w mojej specyfikacji jest kategorycznym błędem to proszę o powstrzymanie fali hejtu. Posiadam pewną wiedzę ale nigdy nie składałem komputera od 0. Napisałem, że pozostałe elementy zostaną dobrane z innych zestawów (nie oznacza to, że będą niskiej jakości).

 

Wszelkie porady są mile widziane. Nie jestem jakimś wielkim gamerem (fifa i ps4 mi wystarcza), komptera używać będę przede wszystkim do projektowania graficznego i front end developmentu, ale jak już składam to na pożądnie ;)

 

Pozdrawiam i czekam na propozycje.

Edytowane przez shencross

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem szczerze, że ciężko stwierdzić ponieważ leży on w moim rodzinnym domu i zajrzę tam dopiero za jakieś 2 tygodnie. Ale nie spodziewam się rewelacji dlatego zakładam kupno nowego sprzętu. Stąd moja prośba o odniesienie się do mojego pierwszego posta i wyrażenie opinii na temat wybranych produktów oraz czekam na propozycje ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I3 6100 był sensowną opcją parę miesięcy temu , teraz w ogóle żaden nowy I3 jest nie opłacalny skoro nawet Pentium ma 4 wątki a kosztuje mniej .

 

Więc zamiast tego I3 brał bym Pentium G4560 za ~270 zł , do tego płyta na B250 i ram 2 400 mhz .

 

GTX750Ti bym sobie odpuścił i dołożył do GTX1050Ti lub lepszej karty albo na razie działał na integrze z procka a potem kupił dobrą kartę .

 

SSD też do wywalenia , z dysków 12x GB została A-Data SU800 128GB albo dołożyć do wersji 256GB lub Goodrama Iridum Pro 240GB .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z używanych to możesz szukać zestawu

mobo +cpu+ram+chłodzenie

ja osobiście szukałbym i5 2500k, to wciąż dobre procesory jak można poczytać na purepc.pl

do tego mobo z chipem Z i 8 gb szybkiego ramu

do tego nowy SSD 128 gb od Adata

do tego nowa karta graficzna, lub używana z gwarancją (zostanie ci na to ok 1000zł)

 

taka moja opinia

 

oczywiście fajnie byłoby wiedzieć jakie masz zasilacze, bo może się okazać że będziesz potrzebował nowy

Edytowane przez Clinu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym to widział jakoś tak:

- Pentium G4560;

- MSI B250M PRO-VDH;

- 8GB DDR4 2400/CL14;

- GoodRam Iridium Pro 240GB;

- MSI RX 470 Gaming X 4GB (po użyciu kodu rabatowego cena wynosi 880 zł) - w proline jest w cenie 850 zł, ale coś dostawa nie chce dojść, ewentualnie możesz poszukać RX 470 od Gigabyte'a (jeśli chcesz pobawić się napięciami i krzywą wentylatorów).

 

Za jakiś czas wystarczy dołożyć 8GB pamięci i podmienić procesor na i5.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powracam więc witam ponownie,

Trochę rzeczy się pozmieniało więc chciałbym się ponownie poradzić. Budżet się trochę zwiększył więc obecnie sytuacja wygląda tak.

Kartę graficzną już mam jest to:

- Asus GTX 1050TI Strix 4gb (wiem, że większość powie czemu nie rx470, ale już mam taką i trudno...)

 

Jeśli chodzi o procesor to prawdopodobnie wybór padnie na:

- i5-7400 , ewentualnie zastanawiam się czy warto dołożyć do i5-7500

 

Płyta Główna to prawdopodobnie:

- MSI B250M Bazooka

 

Pamięć:

- HyperX Black Fury 2400MHz CL15 - i tutaj pytanie lepiej 8gb czy 2x4gb ? 

 

Do tego dysk:

- SSD GoodRam CX300 120gb

 

 

Ponieważ prawdopodobnie będę chciał kupić nowy zasilacz i być może nową obudowę to prosiłbym o jakieś propozycje ale tutaj już budżet dość ograniczony więc ceny stosunkowo niskie. Tak żeby to działało i nic nie wybuchło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ze sprzętem komputerowym tak teraz bywa że trafia się  trefna seria rozsiana na ileś tam poszczególnych osób.  I albo masz pecha i kupisz tą sztukę, ale jest gwarancja by korygować takie rzeczy, więc dla nich wymiana nie problem.   Jakbym się miał martwić że coś padnie to bym nie kupował. Ale wiadomo są wyjątki. Niektóre firmy mają  różne opinie - np. w dziedzinie serwisowania laptopów, i nie tylko. Sam się  przekonałem o tej firmie. Nie będę przytaczał. Ogólnie sprzęt robią jakościowo  dobry, ale jeśli się nie psuje. Potem dużo użerania się i czekania na nową sztukę lub naprawioną. Pojedyncze przypadki jednak zdarzają się  w innych firmach. Czasem w większej ilości  podobnie jak to było z jeszcze jedną  firmą z dziedziny zasilaczy.  Ogólnie firma ok i dość znana i często polecana  ( była bo teraz mniej) na forum, ale miała małą wpadkę ostatnio i było co nieco słychać.  Tak więc ryzyko jest zawsze. Teraz sprzęt produkuje się  po to by jak najszybciej się psuł po gwarancji. Ale wiadomo są  wyjątki jak procesory np co długo potrafią  wytrzymać, lub pamięci RAM.   

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Powracam więc witam ponownie,
Trochę rzeczy się pozmieniało więc chciałbym się ponownie poradzić. Budżet się trochę zwiększył więc obecnie sytuacja wygląda tak.
Kartę graficzną już mam jest to:
- Asus GTX 1050TI Strix 4gb (wiem, że większość powie czemu nie rx470, ale już mam taką i trudno...)
 
Jeśli chodzi o procesor to prawdopodobnie wybór padnie na:
- i5-7400 , ewentualnie zastanawiam się czy warto dołożyć do i5-7500
 
Płyta Główna to prawdopodobnie:
- MSI B250M Bazooka
 
Pamięć:
- HyperX Black Fury 2400MHz CL15 - i tutaj pytanie lepiej 8gb czy 2x4gb ? 
 
Do tego dysk:
- SSD GoodRam CX300 120gb
 
 
Ponieważ prawdopodobnie będę chciał kupić nowy zasilacz i być może nową obudowę to prosiłbym o jakieś propozycje ale tutaj już budżet dość ograniczony więc ceny stosunkowo niskie. Tak żeby to działało i nic nie wybuchło.

 

co do CPU rozważ sam, CPU szybsze o trochę ponad 10% i droższy o 10%, ja akurat wolałbym wziąć ten szybszy

 

co do ramu, płyta ma 4 banki pamięci, więc wziąłbym 2x4gb, w dual chanel jest trochę szybciej, więc dobrze z tego skorzystać (5-10% szybciej)

 

co do obudowy: coś podstawowego np

https://www.morele.net/obudowa-silentiumpc-gladius-m20-pure-black-spc125-707037/ (dwa wentylatory)

https://www.morele.net/obudowa-zalman-r1-r1-700255/ (trzy wentylatory i mi się generalnie podoba, ale jest trochę droższa)

 

co do PSU:

https://www.morele.net/zasilacz-antec-vp-500-500w-632748/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...