Skocz do zawartości
effect

VDI dla VirtualBoxa lub inny

Rekomendowane odpowiedzi

Tak się złożyło, że chciałem zapoznać się z Ubuntu, niestety stronka virtualboximages przechodzi chyba jakiś kryzys, gdyż nie można pobrać żadnego pliku VDI dla VB. Jestem kompletnie zielony w temacie społeczności i serwisów linuxowych i chciałbym uniknąć klikania na stronkach, które podsuwają VDI + "problemy". Skąd mogę jeszcze pobrać pewne VDI dla VB; czy może jednak skorzystać z innego hipervisor'a?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czemu nie możesz pobrać ISO ze stronki i zainstalować? Musi być gotowy obraz? Efekt będzie ten sam, a z ISO możesz zainstalować na czym tylko chcesz.

 

https://www.ubuntu.com/download/desktop/thank-you?country=PL&version=16.04.2&architecture=amd64

 

Pobierasz, montujesz w jakimś hipervisorze i klikasz dalej. Proces instalacji jest banalnie prosty, więc szukać gotowej maszynki jest trochę bez sensu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właściwie nic nie stoi na przeszkodzie - tak zrobię.

Rozumiem, że w VB mogę zainstalować większość dystrybucji z formatu ISO? A wiadomo co się dzieje ze wspomnianą stronką, tzn jest sens na nią zaglądać, czy jest martwa od jakiegoś czasu?


Hehe sypie błędami na dzień dobry; nie dziwię się że to niestrawny ekosystem - rozumiem że zaczynam przygodę z googlami :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem po co ta strona. Dystrybucje mają nowe wersje co chwilę, a nowa instalacja w VirtualBox jest naprawdę banalna. A tak to zakładając, że to działa , musisz czekać, aż ktoś zainstaluje daną wersję dystrybucji i wrzuci do pobierania.  Po prostu pobierz to co chcesz używać, i włóż do VB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że w VB mogę zainstalować większość dystrybucji z formatu ISO? A wiadomo co się dzieje ze wspomnianą stronką, tzn jest sens na nią zaglądać, czy jest martwa od jakiegoś czasu?

Poczytaj trochę o formatach. To na prawdę nie boli.

ISO, VDI

 

 

Hehe sypie błędami na dzień dobry; nie dziwię się że to niestrawny ekosystem - rozumiem że zaczynam przygodę z googlami :D

Co sypie błędami?

 

Tam się nie ma co spierdzielić, tak szczerze mówiąc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No cóż, mi wyskakuje błąd "E_FAIL (0x80004005)" także nie jestem w stanie nawet maszyny odpalić (dałem 8GB Ramu i 30GB SSD).

 

Fajne są te rozwiązania na ten błąd: jednemu pomaga włączenie sprzętowej wirtualizacji, drugiemu zmniejszenie pamięci ram dla maszyny, trzeciemu grzebanie w dll'ach :D ja tam zapewne znajde jakieś inne..

Ostatnie takie przygody miałem z plikami .bat w DOSie :D

 

Ok. Wypróbowałem kilak propozycji, które znalazłem, ale nic nie pomogło, za to kliknąłem bezwiednie na "Bezgłowy Start" i maszyna wystartowała.

 

Pytanie jest takie, co może być przyczyną, że nie da się wystartować, że tak to ujmę "normalnie"?

- zmniejszyłem pamięć do 2GB,

- wirtualizacja sprzętowa włączona

- ustawienia hosta VB prawidłowe

USER32.dll jest obecny :) 

- antywirusa i zapory nie posiadam także na tej płaszczyźnie nie może być mowy o jakiś wzajemnych interakcjach

- nie dysponuje innym softem wirtualizującym; u mnie PC startuje właściwie tylko ze standardowymi uslugami i nie dysponuje żadnym innym programem, zewnętrznym, który by operował w tle oprócz sterowników - mam tzw ubogą windę :)

- obraz ISO pobrałem z linka powyżej, architektura 64-bitowa

 

ale wątpię, żeby w tych okolicach tkwiła przyczyna skoro startuje w trybie "Bezgłowym" - jakieś pomysły?

Edytowane przez effect

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

- zmniejszyłem RAM do 2GB,

- czy "dysk" musi być 8? nie może być 30?

- włączone VT-x/AMD-V oraz PAE/NX

 

Odpalam na Skylake (i3) z Win7 + VB 5.1.18

 

I jak wspomniałem wcześniej maszyna odpala tylko w trybie "bezgłowym". Resztę opisałem w poście 6.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W logu znajduje coś takiego:

 

"\Device\HarddiskVolume2\Windows\System32\user32.dll

c70.11f4: Error (rc=0):"

 

I to właściwie wszystko co mogę dać. Fakt jest taki, ze przestrzeń dyskową utworzyłem na osobnym dysku SSD, a nie na tym, na ktorym jest instalowany VB (no ale to jeszcze sprawdzę).

 

Niestety nie wiem co to znaczy "Bezgłowy start" - ale skoro odpala się w tym trybie to chyba dosyć znaczący ślad :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bezgłowy start to za pewne konfiguracja headless -quest bez monitora, typowo pluje do konsoli szeregowej. Tego typu (kosmiczne) problemy to zazwyczaj konkretna wersja VB na konkretnej wersji sprzętu. Spróbuj zainstalować  np. niższą wersję virtualbox.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...