Skocz do zawartości
ketonek

Karta graficzna do ~500zł

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, szukam karty graficznej do ok 500zł. Procek jaki jest to G4560. Na chwile obecną będzie współgrał z monitorem o rozdzielczości 1680x1050(i prawdę mówiąc pewnie szybko nie wymienię). Nie oczekuję od karty graficznej żeby wszystko poszło na high, ale żeby np wiedźmin poszedł chociaż na low czy medium. Zastanawiałem się, czy nie kupić trochę tańszej karty jak 670, czy 770, czy jakiś innych podobnych, ale jednak na allegro jest bardzo dużo niedziałających, że chyba pewniej w podobnych pieniądzach byłoby kupić nową kartę. Czy są jakieś alternatywy dla 1050? I jak się sprawuje chłodzenie np w tym modelu: https://www.morele.net/karta-graficzna-inno3d-geforce-gtx-1050-compact-2gb-gddr5-128-bit-dp-hdmi-dvi-d-box-n1050-1sdv-e5cm-1078749/

Z góry dzięki za pomoc

Aha, zasilacz to corsair vs450

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niedawno sam stałem przed podobnym dylematem. Mam monitor o tej samej rozdzielczości i potrzebowałem czegoś co da mi komfort grania w detalach średnio-wysokich. Kupiłem używkę z półtoraroczną gwarancją EVGA GTX 960 4GB SSC i był to świetny wybór. Karta ma wydajność najnowszych gtx-ów 1050 Ti, ale kosztowała mnie mniej względem nowych pascali, bo 570zł. W cenie ~500zł znajdziesz GTX 960, ale z 2 GB. Osobiście jednak zalecam model z 4GB, gdyż są tytuły w których dodatkowe 2GB robią robotę.

  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy jest się czym chwalić. Za 630zl możesz kupić nowego 1050ti który nie tylko jest wydajniejszy (w najgorszym wypadku tak samo wydajny) od 960 ale też jest nowy i ma 3 lata gwarancji.

 

Tapatapatap Moto X Style

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się nie chwalę, dzielę jedynie moją historią zakupu. Gdybym chciał zakupić tak wyposażone 1050 Ti, jak moje obecne EVGA, musiałbym wydać ponad 700zł i stąd wybór padł na używaną lepiej wyposażoną gamingową wersję gtx960. Ot cała historia mojego zakupu, a z tego co tutaj przeczytałem, to autora interesuje to, co on może do 500zł kupić dobrego, a nie rozważania nad tym, czy się ktoś ma powody chwalić czy nie. Ja jestem zadowolony z zakupu, bo więcej i lepiej do szczęścia nie jest mi na tą chwilę potrzebne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze do wyboru mam Radeona 460 4GB. Co wg Was jest wydajniejsze i co będzie bardziej przyszłościowe?

 

Jeśli producenci dalej będą zwiększać tak wymagania pamięci w swoich grach (przykład tego "trendu" jest w Resident Evil 7 przy bardzo wysokich ustawieniach jakości już w 1920x1080) i chętniej będą korzystać z AsyncShaders w DX12/Vulcan, to bardziej "future-proof" w rywalizacji GTX1050 2GB vs RX460 4GB, powinien być Radeon (zerknij na benchmarki DOOM Vulcan i Hitman DX12). Jeśli nVidia wyda kartę w pełni obsługującą AsyncShaders (moim zdaniem kwestia czasu) to cały "game-biznes" szybko popędzi w tym kierunku, co pozwoli być RX460 4GB w każdej takiej nowej produkcji szybszą kartą od GTX1050 2GB.

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

460 to jest wywalanie kasy w błoto, już lepiej nic nie kupić 

 

po taniości możesz kupić HD7950 za około 300zł i po oc (u mnie 1150/1450) będziesz bardzo zadowolony, jak nie to 1050 jedyna słuszna opcja 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

460 to jest wywalanie kasy w błoto, już lepiej nic nie kupić 

 

po taniości możesz kupić HD7950 za około 300zł i po oc (u mnie 1150/1450) będziesz bardzo zadowolony, jak nie to 1050 jedyna słuszna opcja 

Mógłbyś wyjaśnić dlaczego jest to wyrzucanie kasy w błoto? Np w dzisiejszym teście(https://www.purepc.pl/karty_graficzne/test_wydajnosci_mass_effect_andromeda_pc_ludzkie_wymagania) 460 wygrywa z 1050. I raczej nie chce karty, która ciągnie 200 Watów i do tego jest mega głośna. Do smażenia jajek mam patelnie. Natomiast chętnie posłucham merytorycznej odpowiedzi z Twojej strony. I dziękuję również za Twój post.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...