Skocz do zawartości
Novice

Dysk Plextor M8Pe na PCI-E x4 - czy to dobry wybór ?

Rekomendowane odpowiedzi

Mam dwa/trzy konkretne pytania na temat tego dysku. Po pierwsze czy instalacja takiego dysku,chodzi mi dokładnie o wersję z adapterem na pci-e x4, nie wpłynie na to że moja karta graficzna będzie musiała z nim dzielić linie pci-e i przez to dysk zabierze mi trochę z przepustowości na slocie pci-e 16x? Po drugie czy to w ogóle dobry dysk ?

 

Komputer taki sam jak w sygnaturce, 4790K na Z97X i GTX 1080. 

 

dzięki z góry za odpowiedzi.

Edytowane przez Novice

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Procek ma 16 linii PCI-E 3.0 , kolejne 8 linii masz z chipsetu - co prawda to już 2.0 ale zawsze .

 

Ten SSD potrzebuje 4 linii PCI-E , przy PCI-E 2.0 najwyżej trochę zwolni przy odczycie - w zależności czy masz / chcesz kupić wersję 256GB czy 512GB .

 

Sam dysk jest OK , pytanie do czego go dokładnie potrzebujesz ?

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uuu to szkoda że z chipsetu są 2.0. Dysk pod OS + reszta miejsca które zostanie pójdzie na gry. Na 850 Pro Raid zostaną tylko gry. Teraz jestem chyba jednak zdecydowany go nie brać, zarówno wersja pod slot pci-e jak i wersja pod m.2 będzie mocno ograniczana na mojej płycie i nie będzie szybsza od mojej aktualnej konfiguracji. Dziękuję za info, temat właściwie do zamknięcia.

Edytowane przez Novice

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patrząc po tym jakie osiągi deklaruje Plextor i specyfikacji PCI-E 2.0 to nie powinno być jakiś większych problemów .

 

Przy jednej linii masz transfer 500 mb/s , przy 4 już 2 000 mb/s czyli mniej więcej tyle ile w odczycie ma wersja 256GB , wersja 512GB straciła by jakieś 300 mb/s .

 

Zapis jest jeszcze OK - max. 1300 mb/s przy wersji 512GB i 900 mb/s przy wersji 256GB .

 

Uwzględniając to że urządzenia podpięte do PCI-E mogą pracować w trybie full duplex to transfer na porcie  może być nawet 2x wyższy .

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...