Skocz do zawartości
ViruS001

Problem z dyskiem na M.2 (Z97)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Posiadam dysk SSD - Plextor M8Pe 512Gb (M.2 NVMe SSD). Chciałem go podłączyć do platformy Z97 z i5-4690K. Płyta główna to MSI Z97 Gaming 5. Chciałbym go uczynić jako dodatkowy dysk (żeby nie instalować na nim windowsa). Chciałbym na niego rzucić kilkadziesiąt gb danych. Na tym komputerze jest wgrany Windows 7. Dodatkowo dodam, że tylko jeden dysk HDD, dwie karty sieciowe + karta graficzna w slotach PCI.

 

Ogólnie wykrywa mi go bios, wyświetla się logo plextora i gdzieś tam w bootowaniu można go odnaleźć lecz jak już jestem na windowsie to nie ma go dostępnego, aby móc na niego coś wrzucić.

 

W jaki sposób to uczynić, aby działał jak należy i windows go wykrywał jako dodatkowy dysk?

 

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może dysk nie jest zainicjowany lub nie ma na nim żadnych partycji .

 

Sprawdź w zarządzaniu dyskami czy jest widoczny w OS .

 

SSD jako drugi dysk niesystemowy to kiepski pomysł , jak twój obecny system jest w miarę dobrym stanie to sklonuj go na SSD - czy to za pomocą narzędzi dołączonych do dysku czy innych np. Acronis True Image ,Clonezilli czy EaseUS Todo Backup .

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i tu jest problem. Nie jest widoczny w zarządzaniu dyskami. Co dalej?

 

Nie, nie to akurat chce go wykorzystać na zrzucenie danych (około 400gb) na drugiego kompa i tam zapewne już przeniosę sobie windowsa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dysk jest widoczny w biosie / uefi to może problem leży po stronie OS - za stary sterownik do NVMe lub w ogóle go nie ma .

 

Spróbuj tego sterowika ze strony Plextora , jak by wywaliło cię do głównej strony download to sterownik znadziesz tak - w pierwszym polu ustawiasz PCIe SSD , w polu niżej ustawiasz Software .

 

Powinno ci się pojawić 12 pozycji na 2 stronach - na drugiej stronie pierwsza pozycja to sterownik .

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem rozwiązany.

 

Tak jak kolega @reyden napisał problem polegał na braku sterownika NVMe. Automatycznie nie został pobrany bo mam wyłączone wszelkie aktualizacje o czym zapomniałem :P Ale już wszystko hula.

 

Dziękuję bardzo!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...