Skocz do zawartości
pawel4322

[DYSK SSD] Kingston hyperx savage vs Crucial MX300

Rekomendowane odpowiedzi


Witam , chce kupić nowy dysk ssd (około 500 GB) do swojego laptopa. Do tej pory moim liderem był Crucial MX300 bo za dobrą cenę oferuje dobra wydajność, ale dzisiaj natrafiłem na Kingston HyperX Savage 480 GB w chyba okazyjnej cenie 680 zł. Największą zaletą jest na pewno to że ma kości MLC a nie 3D TLC jak ww. Crucial. Miał ktoś może styczność z tym dyskiem i może go polecić, czy może lepiej kupić MX300, a może jeszcze coś innego ? Zapewne najlepszą opcją był by Crucial MX200, ale mam SATA III, a w tej wersji jest on już praktycznie nie do dostania. Mój budżet to max 700 zł. 


 


Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patrząc na przeszłość firmy i to jak traktowali klienta w ogóle skreślił bym Kingstona .

 

Więc albo MX300 , A-Data SU800 512GB albo dołożenie do sprawdzonego Samsunga 850 EVO 500Gb ( mimo że to też 3D TLC ) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dobrze pamietam w v300 gdy imzabrakło jednych kości to zmienili na inne znacznie wolniejsze innego typu. Bez informowania nikogo. Do tego udawali ze nie ma zadnego wplywu choc z testow jasno wynikalo co innego.

 

Jeszcze 2-3 miesiace temu Goodram Iridium pro byly tansze niz mx300, a na MLC, tez dobre dyski. Teraz niestety ceny tez sa wyzsze, ale warto brac pod uwage.

Edytowane przez Bohyn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kingston miał swoje grzeszki w przeszłości, ale akurat ten jest bardzo przyzwoity jeżeli chodzi o wydajność - w dodatku MLC. 

Jakkolwiek ole ole ma cruiciala MX300 w niezłej cenie:

http://allegro.pl/dysk-ssd-crucial-mx300-ssd-525gb-530-mb-s-sata-iii-i6761769110.html

A to jednak ~45GB więcej. 

 

Mam podobny dylemat i skłaniam się ku MX300 jednak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj właśnie taki Kingston wylądował w moim laptopie, póki co ciężko mi coś o nim powiedzieć, jak potrzebujesz jakiś test to pisz.

Edytowane przez Mane

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...