Skocz do zawartości
brusse

i7 Biuro Cad 3ds 3-3,7k

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, chciałbym złożyć zestaw do prostych prac z grafiką wielkoformatową przeważnie 3x3m max 5m x 10m, otworzyć coś dodać przyciąć, zwymiarować wysłać do druku.

Proste projekty 2d i wizualizacje 3d dla klienta zabudowy reklamowej, więc nie ma jakiś skomplikowanych obiektów .

Wstępnie chciałbym coś takiego

Cpu :  Intel i7-6700K, 4.0GHz, 8MB, OEM                                         1499zl

Mobo: Gigabyte GA-B250M-DS3H, B250, DDR4                              325zl

Gpu:   Palit GeForce GTX 1050 Ti STORMX 4GB GDDDR5              665zł

Ram:   Kingston HyperX FURY 8GB (2x4GB) DDR4 2133MHz CL14  299

Psu:    be quiet! SYSTEM POWER 8 500W 80 Plus                            215zł

Dyski  WD Blue 1TB i SSD Adata SU800 128GB SATA3   229zł i 235zł

Chłodzenie Fortis 3 HE1425 v2      149zł

obudowa    SilentiumPC Regnum RG1 129zł

Czy mobo nadaje się do tego procka, czy da się na tym troszkę podkręcić?

Czy chłodzenie zmieści się do obudowy?

Myślę jeszcze żeby zmienić te dwa dyski na Samsung 850 PRO 256GB nadwyręży troszkę budżet ale chyba warto i te 10 lat gwarancji kusi

Myslę też o ramie z Corsair Vengance 3000mhz cl15 za 309zł czy takie częstotliwości będą mi potrzebne czy lepiej mieć cl14 no i nie mam jakoś zaufania do Corsaira

Co sądzicie o zestawie, nie ma jakiś podzespołów z "czarnej listy ", nie jest przesadzony w którąś stonę?

Edytowane przez brusse

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będziesz w ogóle wykorzystywał wspomaganie CUDA czy całość obciążenia idzie tylko przez procka ?

 

W drugim przypadku GTX jest zbędny , choć i przy wspomaganiu CUDA może być niewiele szybciej niż na CPU .

 

Procek rozumiem że wzięty ze względu na takty ?

 

Przy płycie na B250 ramy 3 000 mhz są średnio sensowne , i tak będą pracować na 2 400 mhz - jedyne co możesz zyskać to mniejsze CL niż 14 ale tego ci nie gwarantuję .

 

Dołożył bym do SSD 240-256GB - ww. A-Data , Goodram Iridium Pro 240GB czy Samsung 850 EVO 250GB .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GTX właśnie ze względu że nie wiem czy nie przyjdzie mi w czym innym pracować jak np proste projekty solidwork , choć tu pewnie wskazany byłby dedykowany do układ quadro.

No i tak do końca nie wiem co jest obciążane ;/

Procek tak, takty i możliwość oc choć nie wiem czy będzie to potrzebne, ale nie ma 4.0 bez k .

A więc może jakaś ciekawsza sprawdzona płyta |?

Przemyślę dysk Iriudium Pro lub 850 Evo 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do biura i AutoCad nie ma co brać grafiki. Lepiej weź większy SSD. Jak przyjdzie Ci pracować w SolidWorks to wtedy się zastanowisz nad dedykowanym Quadro dopasowanym potrzebami do ceny.

Nie wiem czy nie rozsądniej było by wziąć Z270 i i5-7600k, podkręcić go na 4,8-5GHz. W Autocad będzie szybszy taki zestaw od twojego. Cena ta sama, a platforma bardziej rozwojowa.

Edytowane przez barwniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym brał 7700k zamiast 6700k i nie martwił sie na razie kartą graficzną. Tutaj masz swoją drogą fajny test:

https://www.pugetsystems.com/labs/articles/Why-you-should-use-a-Quadro-video-card-in-Solidworks-2016-751/

 

Z tego co widzę,t o quadro k2200 kosztuje 2000zł, więc musisz ocenić, czy opłaca Ci się tyle wydawać. Ekwiwalentem dla gtx960 będzie gtx1050. Generalnie jeśli dużo renderowałbyś przez CUDA i nie chciał kupować quadro, to poleciłbym raczej gtx 970 niż gtx 1050 - ta pierwsza ma bodajżę 1664 rdzenie CUDa, ta druga raptem 768.

Zamiast WD wziąłym toshibę p300 - wydaje się sensowniejsza i prawdopodobnie mniej awaryjna. Jeśli natomiast nie składujesz dużo danych, a używasz ich "w locie", to naturalnie jeszcze jeden ssd.

Pamięci jak radzą koledzy wyżej - 2400 stykną, jeśli nie będziesz kręcił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

7700k mnie jakoś nie przekonuje taki podkręcony 6700k, na tych samych zegarach ta sama wydajność

Z grafy na razie zrezygnuje, w to miejsce wezmę 16gb ram i lepszy ssd prawdopodobnie samsung 850evo

Zastanawiam się jeszcze nad płytą dobrą płytą ale ciężko coś wybrać do 550zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...