Skocz do zawartości
kubas33

Przejście na nowy socket. Pozostanie na DDR3

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam w planach przejście na nowy socket z obecnego lga 1155. Jednak myślałem o pozostaniu na DDR3 jako że posiadam 2 kości 8 GB. Czy ma to sens? Czy lepiej spróbować sprzedać te kości i przejść na DDR 4?

Jaką polecacie konfigurację przy zostaniu na DDR3 a jaką przy przejściu na DDR 4? Budżet to około 1200 zł w przypadku płyty głównej DDR3 + procesora lub 1300 w przypadku płyty głównej ddr4 + procesora + ram

 

Wysłane z mojego Redmi 3 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie masz kości ram DDR3 ? Jak pozostawanie na ddr3 nie ma sensu to powiedz mi adashi jakie kości 2x8gb ddr4 kubas kupi w budżecie 1300zł, bo na pewno skończy się na najtańszych ddr4 2133 i dodatkowo będzie musiał przez to przyoszczędzić na cpu lub mobo.

Edytowane przez Novice

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jakie kości kubas kupi, ale obecnie będzie w stanie sprzedać DDR3 bez katastrofalnych problemów (co będzie coraz trudniejsze) oraz nie kupi jakiejś wydziadziałej płyty 1151 na DDR3, której prawdopodobnie nigdy nie będzie w stanie sprzedać, albo ewentualnie za 30% nominału.

 

DDR3 to przeszłość i albo można się z tym pogodzić albo brnąć w specyficzne konfiguracje. Jak brakuje kasy na sensowną konfigurację 1151, pozostaje poczekac chwilkę dłużej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozostałe komponenty to:


  • MSI ATI Radeon HD7950 OC Boost Edition 3GB


  • Intel Core i5 3350P


  • GOODRAM DDR3 8GB 1600MHz CL10 Play Red


  • Elixir 8 GB 1600 MHz


  • Zasilacz OCZ 500W

 

 

Zastosowanie to głównie gry + internet/filmy czasami jakiś CAD 3D.

 

Sprawa wygląda tak, że padła mi płyta główna.

 

I mam do wyboru albo zakup nowek(starej) płyty głównej do 1155 albo przejście pod nowy socket i zostanie na DDR3 albo przejście na DDR4.

Edytowane przez kubas33

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kartę graficzną masz, zasilacz masz. Dysk zakładam, że też.

Pozostaje procesor, płyta główna + ram? 

Osobiście poszedł bym w DDR4 dlatego, że to przyszłościowa forma i na pewno szybsza niż DDR3.

Kiedyś zrobisz upgrade i nie będziesz wydawał tyle $.

Bo na logikę za czas X zmienisz wszystko pod DDR4 i znowu wydatek.. Jeszcze w sumie powiedź o jakie gry chodzi, bo są różne..

Czy najnowsze czy starsze, mmo - single? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z gier wszystkiego po trochu :) 

Ale bardziej single niż multi. 

Chyba rzeczywiście zdecyduje się na DDR4 i może dołożę do budżetu 200 zł tak żeby bylo 1500 zł.

Za tą kwotę chyba da radę coś sensownego ułożyć (procesor+płyta+ram)? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...