Skocz do zawartości
Pericorp

Komputery z allegro

Rekomendowane odpowiedzi

No więc, kupiłem komp z morele.net i po 2 tygodniach zmagań niedziałającego grata udało się zwrócić. Teraz patrze na inne opcje i ceny na allegro mnie powalają. Mój build z i5-7600k i 1050 Ti kosztował 3.3k zł, a np. na tej aukcji: http://allegro.pl/xpower-gamer-i7-7700-8gb-1tb-gtx1060-win10-i6744342555.html

 

mamy lepszy procesor, lepszą grafę w porównywalnej cenie. Patrząc na inne komponenty również nie wydają się one być syfem, szczególnie że na swój morelowy build też nie wydałem mnóstwo kasy na rzeczy takie jak zasilacz czy płyta główna.

 

Dlatego też pytanie, czy kupowanie na allegro jest bezpieczne? Sklep ma 5000 pozytywnych komentarzy i gwarancja jest na 2 lata także bardzo kusi ta oferta. Sam niczego takiego nie zbuduje w tej cenie na pewno.

 

 

 

edit: Warto dodać, że bardzo zależy mi na mocnym procku do obróbki audio więc nie mówcie że za mocny :P Gry to 2gi priorytet.

Edytowane przez Pericorp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz oraz obudowa typowy syf, gwarancja 2 lata na całość. GTX 1060 w nieopłacalnej wersji 3 GB i niepotrzeby CPU I7.

Kupowanie gotowego komputera na allegro to bardzo zły pomysł. Wystarczy poczytać opinie na internecie.

 

W cenie 3300 zł można złożyć komputer wyposażony w wydajniejszy, opłacalniejszy układ graficzny RX 480, dysk SSD, normalny zasilacz:

 

SILENTIUMPC REGNUM RG2

INTEL I5 7400 BOX

SILENTIUMPC VERO L1 500W

A-DATA SP920 128 GB MLC

MSI H110M PRO-VH

GEIL 2X8 GB 2400 MHz CL16 EVO FORZA

TOSHIBA 1 TB SATA 600

GIGABYTE RX 480 8 GB GAMING G1

Za cały zestaw wychodzi kwota 3433 zł z tego względu, iż postanowiłem dołożyć odrazu 16 GB pamięci operacyjnej i nie martwić się kupnem kolejnej kości pamięci przez dłuższy czas. Zestaw składany jest za darmo, usługa aktualizacji BIOS również opłaty nie wymaga. Nie ma plomb na obudowie, gwarancję masz na poszczególne podzespoły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i7-7700 akurat bardzo mi odpowiada bo komp ma być do gier oraz obróbki audio. Zasilacz mam na stanie wiele lepszy i mogę wymienić sam. Poza tym nie widze żadnych haków. GTX 1060 to MSI w promocji czyli na bank nienajgorszy, a w virtual reality nie zamierzam grać więc 3gb raczej styka :P Nigdzie nie znajdę ani nie złoże kompa z procem i7-7700 w takiej cenie z niezłą grafą.

 

Załączam mój build z morele.net w załączniku.

post-235983-0-38627000-1490644637_thumb.png

post-235983-0-90003100-1490644643_thumb.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To w takim razie różnica jest na tańszej płycie głównej, noname zasilaczu i tańszej obudowie i brakiem dedykowanego chłodzenia.

 

No właśnie kurcze gdyby nie ten zasilacz to bym w ciemno brał. Że też takiego grata musieli wpakować...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To złóż taki sam zestaw tylko z normalnym zasilaczem i kwota pewnie wyjdzie podobna  :grin:

 

Tak właśnie to zrobiłem i po downgrade do 1050ti cena wychodzi 3350 ze wszystkimi elementami markowymi. CPU ciągle dylemat między i7-7700 a i5-7600k, benchmarki twierdzą że i5 ma wiele mocniejsze single cory ale multicore performance po stronie 7700. Także wybór ciężki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Łap:

https://www.morele.net/inventory/info/xhgo2c/

 

I nie grzesz więcej zestawami z allegro. ;) Zestaw kolegi powyżej też fajny. Jak dołożysz ~180zł do mojego, to można wrzucić rx 470 gaming. Jak zamienisz w zestawie kolegi wyżej gtxa 1060 na gtx 1050 z mojego koszyka, to zostanie Ci nawet na ssd.

Uprzedzając - procek z "k", bo bazowe takty ma lepsze, chociaż jak widzę lepiej byłoby wziąć po prostu i7-7700.

Edytowane przez elderion
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie rozumiem tylko, skoro autor jest widocznie napalony na i7 7700, to składał zestaw i porównuje go z i5 7600k?

 

można odnieść wrażenie po słowach autora, że komputery z allegro są składane z części bez marży i bez zysku, takie są tanie...

a zasilacz można wymienić :|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każdy wie, że komputery z allegro to badziew.. Dadzą dla marketingu dobry procesor i NIBY mocną grafikę, a jak przychodzi co do czego, faktycznych testów to wydajność gorsza o połowę jak samemu się złoży..

Albo nawet jak jest dobry zestaw to zamiast 4000 tyś płaci się 6000 cenowo tam.. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...