Skocz do zawartości
Pazuzu

Karta graficzna - DP, tania, krótka, cicha

Rekomendowane odpowiedzi

Planuje zakupić monitor o rozdzielczości 2560x1440 (obecnie fullHD). Posiadam procesor I5-4690 i używam wbudowanej karty grafiki (HD 4600). Płyta główna nie ma wyjścia DisplayPort. 
Dowiedziałem się że muszę nowy monitor podpiąć poprzez złącze DP. Jedyne co mi pozostaje to zakup karty grafiki z takim wyjściem.

Moje wymagania:
- Wyjście Display Port (możliwie jak najnowsza wersja)
- Długość karty nie przekracza 210 mm (obudowa cooler master elite 110)
- Karta cicha
 

- Jak najniższa cena , może być używana


W gry nie gram (może jakieś starocie ale to nie priorytet), choć z chęcią pograłbym w GTA V ale to pewnie koszt karty ponad 500-600 zł. 
Jedyne do czego karta może być używana do praca w Lightroomie 6 (od tej wersji GPU jest używane - zwłaszcza przy tych rozdzielczościach).

 

Prosiłbym o jakieś propozycję, i ewentualnie do nich bym się odnosił. Moja wiedza na temat kart graficznych skończyła się na Radeonie 9550  :grin:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak DP to jedyny wymóg to brał bym jakąś padakę w wersji Low Profile np. HD8490 za 295 zł

 

Wyżej to R7 250 / R7 370 ale to już koszt 350+ zł .

 

HD8490 to karta OEM , długość karty to ~170 mm , patrząc po tym w jakim procesie jest wykonane GPU to karta należy do generacji HD7xxx .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płyta główna to Gigabyte GA-H97N-WIFI. Posiada 2 wyjścia HDMI, tylko z tego co wyczytałem to przy tej rozdzielczości maksymalne odświeżanie wynosi 30Hz a nie 60Hz.

 

Fajnie jakby się udało żeby to była karta Nvidii oraz była mocniejsza od wbudowanej HD4600.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak HD8490 ale R7 250 będzie mocniejsza niż iGPU .

 

Tyle że obie wymienione karty + R7 360 to niezbyt wydajne karty .

 

Jak chcesz kupić coś sensownego np. pod GTA V to zaczynał bym od Rx 460 / GTX1050 , najlepiej w wersjach 4GB .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaproponujcie który model GTX 1050 jest najlepszy pod względem ceny i ciszy. Przez 80% czasu karta nie będzie obciążana stąd warunek ciszy. Maksymalna długość karty to 210 mm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MSI Gaming jest dłuższa niż 210 mm
Pasywny Palit jest moim zdaniem za drogi.

 

Zastanawiam się nad :
https://www.morele.net/karta-graficzna-msi-geforce-gtx-1050-2g-oc-2gb-gddr5-128-bit-hdmi-dvi-d-dp-box-975442/  - podobno też ma tryb pasywny
https://www.morele.net/karta-graficzna-gigabyte-geforce-gtx1050-oc-2gb-gddr5-128-bit-hdmi-dvi-d-dp-box-gv-n1050oc-2gd-975580/  

https://www.morele.net/karta-graficzna-gigabyte-geforce-gtx-1050-d5-2gb-gddr5-128-bit-hdmi-dvi-dp-box-gv-n1050d5-2gd-975531/

 

Jaka jest różnica w użytkowaniu tych dwóch różnych kart od Gigabyte? Ceny podobne a różnice w obudowach.
Rozważam jeszcze dołożenie do wersji 1050 Ti, tylko najpierw chciałem wybrać producenta i model. Czy może na moje potrzeby to nie ma kompletnie znaczenia?

 

 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...