Skocz do zawartości
Ailambert

Opłacalność core i7 6800K

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam pytanie odnośnie opłacalności zakupu procesora Intel core i7 6800k pod renderingi w programie 3ds max/v-ray, a także do celów gamingowych. Komputer będzie podpięty do monitora 4K. Zastawiam się także na procesorami typu Ryzen, a zwłaszcza Ryzen 7 1800x, a także nad Intelem core i7 7700k. Idealnym dla mnie wyborem był by core i7 6900k, jednakże cena jego jak dla mnie jest zaporowa. 

Dziękuje za wszelkie wskazówki i porady

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz kupić jeszcze lepiej R7 1700 za niecałe 1600zl.

Również ma 8 rdzeni / 16 wątków jak 1800x. Do takich zastosowań procesor bezkonkurencyjny.

 

Tapatapatap Xperia X

Edytowane przez Gemtin1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz kupić jeszcze lepiej R7 1700 za niecałe 1600zl.

Również ma 8 rdzeni / 16 wątków jak 1800x. Do takich zastosowań procesor bezkonkurencyjny.

 

Tapatapatap Xperia X

Nad tym prockiem także się zastawiam. Martwi mnie tutaj ( ogólnie w ryzenach ) jedynie słaba wydajność w grach.

Edytowane przez Ailambert

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli komputer ma służyć do zarabiania to chyba piorytetem jest działanie programów, a nie kilka fps mniej w grach. W dodatku w rozdzielczości 4K różnice między intelem będą minimalne o ile jakieś będą wgl bo tutaj będzie zdychac gpu.

W cenie 7700k masz procesor 16 wątkowy. Nie wiem nad czym się tu zastanawiać jeżeli komputer ma być do profesjonalnych programów.

 

Tapatapatap Xperia X

Edytowane przez Gemtin1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli komputer ma służyć do zarabiania to chyba piorytetem jest działanie programów, a nie kilka fps mniej w grach. W dodatku w rozdzielczości 4K różnice między intelem będą minimalne o ile jakieś będą wgl bo tutaj będzie zdychac gpu.

W cenie 7700k masz procesor 16 wątkowy. Nie wiem nad czym się tu zastanawiać jeżeli komputer ma być do profesjonalnych programów.

 

Tapatapatap Xperia X

Tak, dokładnie, priorytetem są programy renderujące. Własnie, w 4k wielkich różnic być nie powinno. Nie wiem też ile w tym prawdy, ale podobno są jakieś problemy z płytami głównymi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba dobrze dobrać kości pamięci bo ryzen nie ze wszystkimi się lubi. W dodatku jak będziesz brał pewnie 32GB w 4 kościach to trzeba poszukać​ w internecie informacji.

Dużo zestawów ludzie udostępniają i dzielą się informacjami na www.reddit.com/r/amd

U nas na forum z tego co widziałem nikt z osób posiadających ryzeny nie ma jeszcze zajętych wszystkich 4 slotów na ram więc raczej nikt Ci tutaj nie doradzi, chyba że ktoś miał styczność / interesował się tym.

 

Tapatapatap Xperia X

Edytowane przez Gemtin1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli Ci się nie spieszy to za tydzień będę miał u siebie Ryzena 1700x z Asusem Prime x370 i 64GB ramu HyperX Savage Black XMP 2660MHz przy CL13 (ram dobrany po kontakcie z AMD). Wstępne wyniki i obserwacje z obsadzenia ramu na full podam.  

Edytowane przez XantiO
  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...