Skocz do zawartości
markon

AMD FX-6300 + Fortis HE1225 - Zmiana czy push-pull ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Posiadam komputer:

AMD FX-6300

Asus M5A97 EVO R2.0

Fractal Design ARC MIDI R2

XFX Radeon 7870 XT 2GB @1100/1550

 

Temperatury bez oc z wyłączonym APM w intelburntest (tryb extreme) dobijają do okolic 57C, przy 1500RPM na fortis i 3 wentylatorach standardowych w obudowie na 5V (kontroler 3 stopniowy 5/7/12v).

przy oc (testowałem póki co tylko 4.5GHz na offset +0.025v ale jeszcze nie do końca stabilne) dobija do 70C

 

Jest to trochę dużo biorąc pod uwagę że planuje trochę podkręcić ten procesor (najlepiej ile się da ale celował bym w 4,5GHz+)

 

I tu się zastanawiam, czy wymiana wentylatorów z standardowego na np. konfiguracje push pull da mi jakieś sensowne wyniki przy umiarkowanej głośności czy może lepiej było by sprzedać tego fortisa i kupić coś innego.

chciał bym osiągnąć jakieś sensowne temperatury, w okolicy 65C po planowanym oc, i nie spłukać się przy okazji.

 

Myślę że górna granica budżetu to 160-200zł przy czym jak bym zmieniał chłodzenie to już na takie z zapinkami am4 (spc ma niedługo po dodawać do swoich chłodzeń zapinki)

 

Z wentylatorów widziałem coś takiego :

-SPC Sigma PWM

 i tu dylemat, 120mm czy 140 (140mm ma mocowania na 120mm)

- Enermax Magma

 

 

A jeśli lepsza była by zmiana chłodzenia to z moich propozycji chyba tylko

- SPC Fortis 3

 

Pasta termoprzewodząca to aktualnie Arctic Silver Ceramique 2 (Zalman stg-2 mi się skończył jak próbowałem go zaaplikować na nowy cpu i musiałem wrzucić tą) oczywiście niezależnie od pozostałych wyborów będzie podlegać zmianie na coś lepszego (Zalman stg-2/Gelid GC-Extreme/IC Diamond zależnie na co pieniążki pozwolą)

 

Macie jakieś sugestie ? Wentylatory które lepiej się sprawdzą ? albo chłodzenia ?

 

Z góry dziękuję za pomoc ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grać nie będę ale on mi służy do testowania sprzętu po oc, z programów które przerobiłem najszybciej wyłapuje błędy więc w tym szaleństwie jest metodą a jak wiadomo.o im niższe temperatury tym lepsze oc, jak wrócę to pogram sobie w coś z hwmonitorem w tle to podam też temperatury w trakcie rozgrywki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego też założyłem wątek, przy tym chłodzeniu pewnie nie przekrocze 4.2ghz żeby mieć czyste sumienie względem temperatur, a różnica między 4.2 a powiedzmy hipotetycznym 4.7 już jakaś tam warta rozważenia jest :P

Edytowane przez markon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowałem, będę zakładał Push-Pull, głównie dla ciszy i wyglądu.

Ktoś może polecić jakieś wentylatory ? albo powiedzieć czy moje propozycje do czegoś się, nadają, lub która z nich będzie najlepsza:

 

-Sigma Pro 120mm PWM (najtaniej ale czy dobrze ?)

 

-Sigma Pro 140mm PWM (ze względu na 140mm i mocowania 120mm, tylko czy to się do CPU nadaje)

 

-Enermax Magma Advanced (wysokie max obroty, moja płyta może sterować napięciem, tylko nie wiem w jakim zakresie i nie chcę sobie zrobić kuku że minimalne obroty jakie będę miał to 1000RPM, bo to jednak trochę głośno)

 

-Enermax Cluster Advanced (kusi ładny wygląd, podświetlenie, PWM z 500RPM minimum, no tylko cena już trochę wysoka)

 

Budżet max to cena 2x Enermax Cluster czyli 110zł

Edytowane przez markon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...