Skocz do zawartości
lisior

MSI GTX 1080 Ti Gaming X czy bez Ti do gier na 1440p @ 60 MHz?

Rekomendowane odpowiedzi

Po przeczytaniu artykulu o MSI GTX 1080 Ti Gaming X oraz niedawnej ponownej recenzji i7-2600k ("zrobilem interes zycia"), mam dylemat - wiekszosc z Was zapewne bedzie sie pukala w czolo albo peknie ze smiechu ale trudno zapytam tak czy inaczej...

 

Otoz mam zamiar nabyc droga kupna ta wlasnie karte GPU - MSI GTX 1080 Ti Gaming X do zestawu ponizej:

 

i7 2600K 3.4 GHz (with OC to 4.6 GHz in turbo) with Noctua NH-U12S CPU Cooler

Asus Maximus IV Extreme Rev 3.0

G.SKILL RipjawsX 16 GB 1866 MHz

MSI GeForce GTX 1070 Gaming X

ASUS PB278Q 2560 x 1440 @ 60 MHz

SanDisk Extreme Pro 480 GB OS

SanDisk Plus 480 GB Games

WD 2 TB SATA 7200 rpm Data

HGST 4 TB SATA 5400 rpm Games

Corsair AX 1200W Gold

Antec Twelve Hundred Gamer

Win 7 64 bit Ultimate

 

Nie bardzo mam ochote inwestowac w caly zestaw mobo/CPU/RAM a ze monitor jedzie tylko na 60 MHz na 1440p, mam dylemat - MSI 1080 Ti czy tez zwykla MSI 1080? Pi razy oko roznica cenowa to okolo 830 zlotych w przeliczeniu (przynajmniej tu gdzie mieszkam).

 

Co myslicie? Lepiej kupic lepsza karte i miec pewnosc (no, prawie pewnosc) ze w najblizszej przyszlosci gry AAA pojda na max settings @ 60 FPS i poczekac na jakis przelomowy CPU i wtedy robic upgrade? Czy tez zwyczajna 1080 tez zapewni max settings?

 

Z gory dziekuje za konstruktywne komentarze, ale posmiac sie tez nie zawadzi...

 

lisior

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do tej rodzielczości i przy tym procku mimo wszystko lepiej na razie zostać z GTX 1070.   Procek jeszcze daje radę, ale czasem może być ograniczniem dla tak mocnej karty jak 1080Ti, a różnica między 1070, a 1080 bez TI nie jest warta wymiany moim. Lepiej poczekać z rok jeszcze na tej karcie, a w tym czasie mimo wszystko zbieraj już  no nową platformę.  

 

I monitor nie 60 mhz tylko HZ. 

Edytowane przez Devil
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sandy Bridge niby wiecznie żywy,ale to głównie dlatego że Intel podnosi wiek emerytalny zamiast zwolnić miejsca pracy dla młodych i ambitnych. Zapomnij o 60 klatkach w nowych grach na 2600K jak trafisz na procesorowe miejsce, nawet 4790K OC spada do 55 fps i niżej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję kolegom za sugestie. A tak teoretycznie co byście powiedzieli na zestaw poniżej plus pozostałe części z obecnego systemu? Plus niestety Win 10 bo 7 może nie pójść na tym CPU.

 

i7-7700k

ROG Maximus IX Hero

Ripjaws Series V 32 GB PC4-25600 @ 3200 MHz

 

Pozdrawiam

 

lisior

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajny zestaw. Płyta trochę overkill bo za 700zł masz taką MSI Gaming M3 która też jest bardzo dobra ale jak chcesz maximusa to czemu nie. Ja osobiście gdybym miał ponad 1000zł przeznaczyć na ram to celował bym w 16GB +4000MHz ale takie prędkości mogą być trudne do ustablilizowania na 7700K, z resztą nie wiem do czego potrzebujesz PC więc 32GB może ci się przydać skoro tak wybrałeś.

Edytowane przez Novice

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aha i zapomniałem napisać że GPU też bym wymienił na wspomniany wcześniej MSI GTX 1080 Ti

Pamięć też być może trochę overkill mógłbym zostać przy 16 GB, patrzę raczej przyszłościowo. Zestaw który man teraz miał zmieniane GPU oraz boot drive na SSD tak więc chciałbym coś takiego co by się też dobrze zestarzało gdzie ewentualnie za kilka lat GPU do wymiany i jedziemy dalej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...