Skocz do zawartości
Zolo

GTX 970 SLI, różne marki MSI i Gigabyte, słaby zasilacz.

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, mam okazję dostać za symboliczną flaszkę używanego 2 letniego GTX 970 od Gigabyte'a, więc pomyślałem o SLI. Nigdy nie bawiłem się w SLI, więc nie mam z tym żadnego doświadczenia. Sam obecnie posiadam GTX 970 od MSI w wersji Gaming 4G. Wiem, że moja płyta główna nie obsługuje SLI :sad:, dodatkowo posiadam zasilacz o mocy tylko 550W. 

Mam kilka pytań na które mam nadzieję, pomożecie mi znaleźć odpowiedź :)

 

Czy SLI kart graficznych dwóch różnych producentów ma rację bytu? Jedna będzie od MSI druga od Gigabyte'a. Jaki most SLI w takim przypadku zakupić, czy jest to bez różnicy?

Jaką płytę główną polecacie do SLI, szukam czegoś w miarę budżetowego uderzam max w średnią półkę cenową.

Czy ten zasilacz da radę? Przeraża mnie trochę konieczność jego wymiany gdyż i tak muszę już kupić nową płytę główną.

Dodatkowo chciałbym dodać, że zamierzam grać w roździelczości FHD i w najbliższej przyszłośći (minimum 2 lata) nie zamierzam wymieniać, żadnych podzespołów i po prostu trafiła mi się taka okazja.

 

Poniżej specyfikacja mojego komputera:

Procesor: Intel Core i5-4690K, 3.5GHz, 6MB, BOX (BX80646I54690K)

Płyta główna: MSI Z97 GAMING 3, Intel Z97, 4xDDR3, 1x M2, VGA, GbLAN, ATX (Z97 GAMING 3)

Pamięć: G.Skill TridentX DDR3 2x4GB 2400MHz CL10 (F3-2400C10D-8GTX)

Chłodzenie CPU: Thermalright Macho Rev. B

Karta graficzna: MSI GeForce GTX 970 GAMING 4GB DDR5 (256 bit) DP, HDMI, 2x DVI (GTX 970 GAMING 4G)

Dysk SSD: Plextor M6S 256GB SATA3 (PX-256M6S)

Dysk: Western Digital Caviar Blue, 3.5\'\', 1TB, SATA/600, 7200RPM, 64MB cache (WD10EZEX)

Zasilacz: SilentiumPC Supremo M1 Gold 550W, 80Plus Gold, Modular (SPC116)

 

Z góry dziękuję wszystkim za odpowiedź i pozdrawiam :)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płyta średnio sensowna do SLI  - drugi port PCI-E pracuje z prędkością 4x , karta też nie najlepsza - nieszczęsne 3,5 GB + 4GB do tego coraz gorsze wsparcie w sterownikach , na końcu zasilacz - do SLI z 2xGTX970/980 przydało by się dobre 750W .

 

To co wydasz na płytę i zasilacz lepiej wydać na lepszą kartę .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Całkowicie bez sensu to SLI do Twojego konfiga, wydajność będzie tragiczna. I5 4690K nie nadaje się do SLI, generalnie to SLI jak robić to na CPU z 40 liniami PCI-E.

 

 

Tu wersja z gadką co i jak

 

 

No a, tutaj test I5 7600K@4.8 ghz + GTX 1080Ti vs I7 5930K@4.6 ghz + GTX 1080Ti, testy I7 7700K@4.8 ghz vs obydwa procki, już się montują :) Także tu masz jasno pokazane, że obecnie najlepsze I5 nie daje rady z topowcem , mocno go ogranicza (na 4k nie patrz bo tam rola CPU jest marginalna).

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...