Skocz do zawartości
Fury161

Spadki FPS w CS:GO...co może być przyczyną?

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie.

Od pewnego czasu mam spadki fps podczas grania w CG:GO,podczas których to ,ilość fps wynosi czasami nawet 50.Na początku rundy(kiedy to kupuje się broń,itd) wartość fps oscyluje w granicach ok 120.Czyli wartość spada podczas akcji,ruchu,smogu,itd.

Wartość fps mierzę poleceniem net_graph 1 w konsoli gry.

 

Teraz podam moją konfigurację:

CPU: Intel Pentium G2030

GPU: Radeon HD 4870

RAM:4GB DDR3 Goodram Play Blue

PSU: Tagan U-33II 500W

 

Wiem ,że karta graficzna już jest leciwa,jednak czy aby aż tak,aby były takie spore spadki fps?

Co może być tego przyczyną?

Dodam jeszcze,że nie gram zupełnie w inne gry.CS:GO jest jedyną grą,w którą jeszcze zdarza mi się zagrać,ze względu na starych znajomych-więc tutaj nie mam porównania ,jak wygląda kwestia ilości fps w innych grach.

Z góry dziękuję na pomoc.

Pozdrawiam

Edytowane przez Fury161

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za spadki może odpowiadać procek - gra lubi mocne procki z wieloma rdzeniami / wątkami a twój Pentium ma tylko 2 rdzenie .

 

Wymiana na I3 powinna pomóc .

 

Karta i ram też mogą dokładać do tego swoje 5 groszy , ale najwięcej miesza CPU - CS:GO to podrasowany silnik HL2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za szybką odpowiedź.

Zanim zacząłem używać tego HD4870,a o czym nie wspomniałem w pierwszym poście,miałem nowszego HD7790 ,na którym to miałem fps w granicach 130,czy przym spadki wynosiły w granicach do 90 fps(słynny smog,akcja).

Oczywiście reszta konfiguracji była taka sama(poza dyskiem ,gdyż obecnie mam talerzowca,wczesniej natomiast miałem SSD Kinsgston V300).

 

W takim razie który z rodziny i3 byś polecił?

Wiem,że jest sporo modeli,a z branżą IT jestem już totalnie na przysłowiowy "bakier" :)

I w  miarę rozsądnych pieniądzach.

Dodam,że socket to LGA1155

A płyta główna to...MSI B75MA-E33

Edytowane przez Fury161

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poszperałem trochę po allegro.

I wybór padnie raczej na i3 3240 (taktowanie rdzenia 3.4ghz)

Jest też jedna sztuka 3250(3.5ghz) na rdzeń,ale sporo droższy.Chyba nie warto dopłacać prawie 100zł do 100mhz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To wygląda na winę procesora jak najbardziej, lecz ja od siebie w oczekiwaniu na części mógłbym doradzić specjalny config, który np. w moim przypadku faktycznie podbił znacznie FPS'y.

 

http://gamebanana.com/scripts/7633

 

Co do procesora to różnica pomiędzy tymi dwoma procesorami jest, lecz w codziennym użytku będzie niemożliwa do zobaczenia. Tutaj na twoim miejscu postawił bym na i3 3240 z 3.4 GHz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ Dominek

Dzięki za link.

Podejrzewam ,że tak.Nie będzie żadnej widocznej różnicy.Zresztą ja komputera nie używam do żadnych specyficznych,czy też wymagających dużej mocy obliczeniowej prac.

Przeglądanie internetu ,obejrzenie jakiegoś filmu,czasami zagranie w tego CS,Ot,nic więcej.

I ten Pentium ,którego teraz mam daje bez problemu radę(nie licząc tych spadków fps w CS:GO)

 

@ tesel

Tak,w jednej kości.

Edytowane przez Fury161

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poszukałbym uzywki takiej samej  aby chodziły w dualu

[no i 8 giga to teraz standard ;) ]

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sorry ze sie podepne ale mam podobny problem i z tego co czytalem kwestia procesora, posiadam:
procek c2d e4300 1,8@2,5Ghz

plyta gigabyte p35-ds4

ram 2x2GB

radeon 4850

zasilacz vero l1 500w

dysk ssd (na nim mam csa)

Wiem procek tragedia, dawno na prawde dawno temu go kupilem a nie mam kasy na grubsza zmiane w tej chwili, stad pytanie czy jakims niewielkim kosztem (wymiana samego procka?) da rade coś wyciagnąc z csa bo w tej chwili 30-50fps

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po taniości to wymiana procka na jakiegoś C2Q / Xeona S771 powinna trochę pomóc .

 

Quad - Q6600/6700 albo Q9450 lub lepszy , ceny od 80 zł

 

Xeon - E54xx + modyfikacja biosu ( albo wgranie już gotowego biosu ) i modyfikacja socketu , chyba że trafisz na odpowiednio przyciętego Xeona , cena od 90 zł za E5430 czyli odpowiednik Q9450 .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ tesel

Z dokupieniem drugiej kości też nie ma problemu. 

 

Ale chciałbym(i to już poza tematem trochę) poruszyć tutaj znacznie większy problem.Problem  przycinek(wysokiego pingu,oraz straty pakietów)w grze CS:GO(i nie tylko-ponoć ) w przypadku użytkowników Orange,korzystających z internetu stacjonarnego.

To jest po prostu jakaś kpina ze strony Orange.Mają klientów w głębokim poważaniu,jak zwykle dostarczają ogólnikowe,wymijające odpowiedzi na zgłaszanie ww. problemu.

Udają ,że z ich strony jest wszystko w porządku-a tak nie jest.

Sedno ww.kłopotów leży po stronie węzła Telia.net,węzła leżącego poza granicami naszego kraju ,a z którym to Orange Polska S.A. ma podpisaną umowę dotyczącą peeringu.

Niestety ,węzeł ten jest zwyczajnie zapchany.Orange nie robi z tym nic.Są przypadki,kiedy co poniektórym klientom każą pisać o interwencję do...przedstawicieli telii.a z kolei ci odpisują,że to nie ich wina.Błędne koło.

Tylko ja podpisywałem umowę z Orange,a nie z telią.

Co lepsze,pomoc techniczna z Orange zawsze każe pingować krajowe serwery,a problem leży poza naszymi granicami.

Tutaj przestrzegam wszystkich przed Orange,zwłaszcza tych lubiących pograć w CS:GO.

Wczoraj zagrałem 2 mecze rankingowe,na jednym serwerze ping 110,na drugim 90.Były to wartości stałe,nie chwilowe.

Zero przyjemności z gry.

 

Przepraszam za zaśmiecenie troszkę tematu,ale robię to dla dobra,oraz świadomości innych.Im więcej osób będzie wiedziało o tym problemie,tym lepiej.

Zgłaszajcie to Orange,bo im więcej osób to zrobi,tym większa szansa,że cwaniaczki coś z  tym w końcu łaskawie zrobią.

Edytowane przez Fury161

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

myślę nad zakupem tego quada raczej q6600 mam dobre chłodzenie więc będę sie starał go podkręcić w miarę możliwości. Pytanie na ile to pomoże bo jeśli podskoczy o kilka fps to bez sensu lepiej za jakiś czas kupić nowy pc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ Fury161

Od kilku dni po 20 razy dziennie wywala mi internet.. 

Od lat X nie ma roku, żeby nie było problemów z internetem od Orange.

Jak nie w ogóle brak to pingi, to rozłączenia..

 

Z informacji które kiedyś usłyszałem na infolinii to możesz ubiegać się o niepłacenie za miesiąc X jak oni odwalają takie akcje i mają to gdzieś..

Bo OK w umowie masz podpisane DO określonej prędkości, ale również masz napisane że płacisz za działający internet.

Ja osobiście chyba tak zrobię i zażądam w prost i powiem, że nie będę płacił za ten miesiąc skoro internet nie działa tak jak za niego płacę.

Brać kasę to szybko, naprawić to nie ma komu. 

Edytowane przez aqua

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przejrzyj sobie ten temat klik. Do komputera niedawno dorzuciliśmy jeszcze okazyjnie nabytego Samsunga 850 Evo 250GB i na prawdę daje radę. Grany jest głównie CS, 150-250 fps, zero ścinek, gra się tak samo przyjemnie jak na nowym zestawie z i5. H1Z1 też daje radę, szczególnie po wczorajszym update, chociaż ram jest zapchany pod kurek. Poza tym, do pracy w Autocadzie również się nadaje - projekty hydrauliki domów, tak piszę dla pokazania wielkości.

 

Jakbym miał teraz kupić, szukałbym E5450, bo jeśli masz chłodzenie, to ładnie możesz go wykręcić. Nie wiem tylko jak z cenami, bo kiedy my kupowaliśmy, chodziły po ~150 zł, a E5420 po niecałe 50 - byłby ok, ale kończy się na 3GHz, co jednak do CSa wystarcza. Sprawdź też, czy Twoja płyta przyjmie te Xeony.

Edytowane przez okrej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dograsz samemu mikrokody lub wgrasz już spreparowany bios to Xeon ruszy .

 

Bez tego raczej mało prawdopodobne , opis samej modyfikacji ( w tym procedura dogrania mikrokodów do Xeonów ) masz tutaj .

 

Jak kupisz odpowiednio docięty/doszlifowany procek to pkt. 1 ww. poradnika ci odpadnie , w 99% przypadków Xeony mają już naklejony adapter więc odpada też pkt.2 .

 

Gotowe biosy z dogranymi mikrokodami znajdziesz tutaj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

e5430 od 40zł, e5440 od 70zł a e5450 od 100zł a że temat o budżetowych inwestycjach kupiłem e5430 z wysylka za 53,5zł i dwa adaptery (jakbym cos zwalil  ) z przesysłką za 12,9. Bios juz wgrany najnowszy z intrukcjami pod xeona wiec czekam na paczki i zobaczymy czy komp ożyje

 

edit

no i udało się :) co prawda trochę się namęczyłem przy wycinaniu tych plastików w płycie ale potem już z górki, wstępnie fsb ustawione na 400 co by pamięci latały na swych normalnych ustawieniach (niestety słabo się kręcą choć spróbuje im jeszcze dołożyć papu), procek śmiga bez problemu, nie jest może mocno podkręcony ale mi to wystarcza a dalsze zabawy odkładam na później raczej jako ciekawostkę niż realny zysk (niewielka różnica w cs go pomiędzy taktowaniem bazowym a 3.2ghz). Aktualnie mam około 130 fps, czasem więcej, przy większej rozróbie spadnie poniżej 100 ale jest to juz komfortowe granie,przypomnę na c2d e4300 1,8@2,5Ghz było to około 30 fps więc przeskok ogromny.  Jeśli ktoś ma stary komp na s775 polecam xeona (mój kosztował 40zł) spokojnie ten dziadek do csa styka. Pozdrawiam i dzięki za pomoc

 

edit 

podane fps tyczyly sie zwyklej rozgrywki, dzis zagralem mecz 5vs5 dust2 i fpsy przeważnie powyżej 200

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam pewien problem. Z powodu małej ilości fps w grze cs go wymieniłem procesor z intel core 2 duo e8200 na intel xeon e5450. Wyciąłem ząbki w sockecie, przykleiłem adapter oraz wgrałem bios z mikrokodami do xeona. Wszystko ładnie wstało. Kiedy wejdę do gry i jestem sam na mapie fps potrafi przez sekundę dojść do 500 a standardowo chodzi w granicach od 250-300 i nie spada niżej. Problem zaczyna się w momencie kiedy zaczynam grać jakiś mecz 5vs5 albo jakiś serwer społecznościowy 12vs12 wtedy fps na poziomie 250-200 spada w momencie jakiejś akcji często do 45-50 fps co wpływa mocno na komfort gry. Dodam że karta graficzna która działa w całym zestawie to radeon hd 7770 wersja 2gb od asusa. Jest na to jakieś rozwiązanie czy po prostu xeon e5450 to też za słaby procesor żeby uciągnać cs go.
Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

serwerowe processory xeon seri nahalem (e5450 / x55X0) sa bardzo dobre. Powinnienes zrobic limit fps do ilosci Hz twoj monitor ma. Jak generujesz wielka ilosc FPS to sprzet bedzie sie nagrzewal, i jak sie przegrzeje sprzet to spadnie czestotliwosc processora by go ochlodzic. Limitujac fps mozna tego uniknac. Zazwyczaj jak masz wieksze zejscia z fps czy tez przyciecia to jest ladowanie obiektow do ramu z dysku. Radzilbym pobrac sobie program HWInfo i sprawdzic temperatury, i czestotliwosci z jakimi twoj sprzet dziala.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W graniu w fpsy sieciowe nie chodzi o blokowanie fps do hz monitora, bo im więcej fpsow tym niższy frametime, więc mając nawet monitor 60hz warto grać np. we wspomnianych 200-300 fpsach mimo, że oczy różnicy nie zauważą.

 

@kopi22

A jak prezentuje się zużycie procesora w takiej sytuacji? Najlepiej jakbyś wkleił wykres.

 

Wysłane z mojego F5121 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...