Skocz do zawartości
Kat91

xeon e3 1230v2 czy i7-7700k

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam dylemat co kupić,a mianowicie sa 2 opcje:

-do posiadanego procesora xeon e3 1230v2 i dysku ssd 120 GB kupic uzywana plyte asrock z77 extreme 4 za 370 zl, 8GB pamieci ram do 200 zl i reszte nowa (przyda sie na przyszlosc) zasilacz, chlodzenie, karta graficzna gtx 1050ti i ze wszystkim sie zmiescic w 2 tys lub druga opcja :

- komp na raty i wszystko nowe oprocz dysku ssd czyli i7-7700k , plyta z270, ramy 16GB , gtx 1070, zasilacz, chlodzenie

 

I teraz tak, do czego mi potrzebne:

-aktualnie autocad itp oraz cs go na rozdzielczosci 1366 x 768

- docelowo autocad itp, streamowanie, obrobka filmow z gopro w full hd i cs go 144 Hz

 

Mam dylemat czy bawic sie na ten okres przejsciowy (a moze da rade z tymi zastosowaniami tez pozniej) i wybrac opcje 1 czy dac sobie spokoj i zainwestowac w lepszy sprzet ?

 

Z gory dzieki za odpowiedzi i przepraszam za brak polskich znakow :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie czy jest sens ładować ~400 zł w płytę na Z77 , do tego 200 zł na ram .

 

Na twoim miejscu przy takiej kasie inwestował bym w nowy sprzęt - albo Pentium G4560 + płyta na H110 i update biosu + 8GB DDR4 albo brać 7700K + GTX1070 .

 

Inna opcja - sprzedać Xeona i kupić na razie 7700K + płyta na Zx70 + chłodzenie + 8GB ram ( albo od razu 16 GB ) , a potem jak będzie kasa to kupić GTX1070 albo coś z nowych kart - Rx 5xx , Vega lub Volta .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie dlatego te watpliwosci gdy wszystko podliczylem, a patrzac na testy wydajnosci (mozna przyrownac do i7 2600k)to odpowiednik dziejszego i5 7600k.Sam juz nie wiem przegladajac to wszystko.

 

A czy plyta GA-Z270X-Ultra Gaming jest wystarczajaca zeby liczyc na to ze pociagnie i7 7700k do 5 GHz, o ile oczywiscie proc pozwoli ? Chodzi mi o sekcje zasilania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze jedno pytanie, jak to jest z oplacalnoscia platformy na i7 z k i bez k, bo patrzac po testach chyba az tak duzej roznicy w wydajnosci nie ma ? Jest to oplacalne ?

 

Czy mozna porownywac i7 7700k na stock'u ze to jest to samo co i7 7700 na turbo ?

Edytowane przez Kat91

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...