Skocz do zawartości
kafejaxx44

Serwis Naprawa Kart Graficznych

Rekomendowane odpowiedzi

To żaden tańszy sposób, grzanie profilem to tylko określenie dla stopniowego profilowego wygrzewania układu BGA w celu zdjęcia go z gniazda.

Czy to zadziała?

To nie zależy od tego czy to będzie się nazywało grzanie profilem, czy inaczej, to zależy od tego.

1) Czy sam Chip GPU jest sprawny

2) Czy to w ogóle chip GPU jest problemem, może pamięć na karcie

3) Na ile starannie zostanie wykonana procedura zdjęcia układu BGA i reballing, dowolna techniką.

 

Bardziej skupił bym się nie na technologii, ale na renomie firmy w twoim mieście i tym na co i na ile właściwie dają gwarancje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ceny okazyjne to jest coś co zawsze powinno niepokoić. Cena za reballing poniżej 200zł w przypadku GPU grafiki wydała by mi się przynajmniej podejrzana.

Popatrz sobie w necie n YT ile to wymaga czasu i sprzętu za ile $, to zrozumiesz, że zrobione profesjonalnie to tanie nie może być.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj młody i naiwny jeszcze? Rób, bo widać że nie chcesz wierzyć w to co piszemu tu z chłopakami, więc jedyne co zostaje to czekać aż wrócisz z pytaniem w temacie "Co kupić". Nie ma to sensu na tą chwilę. Masz 30% szans że reball pomoże w ogóle i może 50% że o ile pomoże, to na dłużej niż 2 tygodnie. Ale Twoja kasa, nie nasza.

  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I tak pewnie problem leży gdzieś głębiej. Jak chcesz to możesz mi to wysłać, tylko koszty wysyłki będziesz ponosić, nawet za robociznę nie chcę, bo wiem że to nie zadziała. Możesz wysłać do mnie zrobię ci reflow ramów i GPU na stole i odeślę.

 

Zresztą wybierz co tam Ci się podoba. Robisz dokładnie to samo co ludzie z serią DV6, DV7 i jeszcze paroma innymi rodzynkami HP gdzie reflow nie pomaga albo na bardzo krótki czas.

 

Ile na tą naprawdę wydasz? 200-300zł? Pomyśl, że możesz to zachować i dołożyć do nowej. A tak to moim zdaniem cofasz się wstecz.

 

Może doprecyzuję o co mi chodzi z "reflow" na stole, bo może nie każdy wie. Do tego stosuje się specjalny flux i ogrzewa się, aż chip zaczyna "pływać" i zostawia do ostudzenia. Ludzie po to się reklamują jako reballing, żeby ściągać pieniądze z ludzi. Stop RoHs ma jedynie to do siebie, że pęka. Reflow ma na celu ogrzanie do temperatury topnienia, utrzymania tego przez chwilę żeby spoina ułożyła się na nowo. Używanie matrycy i kulek ma jedynie uzasadnienie jak przelutowywujesz chip, albo dajesz nowy. Od reflow się zaczyna, jak nie ma efektów to wtedy dopiero się wymienia chipy i doświadczenia wiem, bo już nie raz to miałem że po wymianie wszystkich kości ram dalej miałem trupa na stole - w 90% przypadków.

 

A tak jeszcze przypomnę, że chip GPU jest robiony według technologii IBM z lat 60 tzw. "flip chip design" i tego niczym nie naprawisz, bo fizycznie w chipie degradacji ulega połączenie krzemu z PCB pod wpływem temperatury i przepływu sporego prądu przez te połączenia. NIE DOTYCZY TO KOŚCI RAM!!! Ich technologia wykonania jest zupełnie inna.

Edytowane przez Mishiro
  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobrze opisałeś, choć osobiście wolałem mu nei zdradzać zbyt wiele. Ale szczerze mówiąc DV6/7 na potęgę trzepałem i w większości wypadków reflow działał 3-6m-cy...AKURAT NA OKRES tej pseudo "gwarancji". A jak się wysrało w trakcie to się wtedy go kulkowało z nadzieją że przedłuży jeszcze na chwilę i tak do upływu 6m-cy...a potem klient kładzie kasę znowu i bajlando.

Więc jak chce niech robi, cóż. Ja też każdemu od DVów czy Asusów na radkach proponowałem nowy chip za cenę reflow+chipa (czyli jakieś 3x)...myślicie że ilu się decydowało? Rynek na naprawy bga zrobił się analogiczny do aut uzywanych. Każdy chce niski przebieg niezależnie od stanu auta. Więc się takie robi.

Wszyscy chcą wiedzieć że to pomoże, to im się usługę sprzedaje i ma pomóc. A że wraca...no cóż, "Panie, no jeden na milion". 

Edytowane przez Havoc
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego też według tego co napisał Havoc mamy tutaj tematy jakie mamy na forum. W przypadku laptopów trzeba dać nowy chip i też nie ma gwarancji, że będzie działał. Jak do ludzi nie dotrze, że zarówno TSMC/GF/Intel(z czego ten ostatni ma najlepszą technologię, bo dawno nie widziałem, padniętego intelowskiego chipa, chyba że ktoś ładnie usmażył mobo żeby ubić PCH) stosują ten sam patent co IBM z lat 60 no to do dziś dnia i jeszcze dalej będą tematy o reballingu, który nic nie daje. Cały czas powtarzam, że nie jest to problem kulek, odczepcie się od kulek. Problem leży w samym chipie i tego naprawić się nie da.

 

W przypadku serii DV6/DV7 ogrzewam w kontrolowany sposób rdzeń(to samo jakbyś dał matrycę i katował tego chipa hot air/preheater, co mu pomaga na jakiś czas), czas działania od 1 godziny do 3 miesięcy zazwyczaj, mega loteria. Tylko u mnie klient nie dostaje pseudo gwarancji tylko od razu dostaje kwita, że robi na własną odpowiedzialność, bo miał powiedziane na przyjęciu jak powinna ta naprawa być zrobiona i za ile rzeczywiście co by nie było jakichś kwasów. Ja działam trochę inaczej, robię dobrze albo wcale. A jak ktoś mnie ciska to dostaje odpowiedniego kwita, że gwarancja nie będzie rozpatrywana - usługa zrobiona na życzenie klienta, wbrew zaleceniom serwisu.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...