Skocz do zawartości
Dedenator

Modernizacja komputera za 7-10k

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

Uznałem, że nadszedł czas na zmianę jakże wspaniałej, ale już utykającej platformy Z77 w tandemie z i7 2700K i wesoło latającą parą GTXów 670. Chciałbym go zmodernizować pod granie na monitorze z rozdzielczością WQHD - 1440 oraz okazjonalnie na telewizorze w UHD - 4K. Proszę o pomoc w doborze sprzętu.

 

A teraz konkrety:

1. Odpadają wszelkie peryferia bo takowe już posiadam. Do tego mam już kupiony niedawno boxowy Win10 64bit, a monitor i TV liczę osobno poza zestawem, gdyż... będą niestety dużo droższe niż sam komputer.

2. Do tego posiadam i zamierzam dalej użytkować obecne dyski SSD oraz HDD, nagrywarkę, zasilacz Corsair AX860, obudowę Corsair Obsidian 750D.

3. Jako, że z obecnego komputera mam też cały zestaw "customowego" chłodzenia wodnego to nastawiam się też na jakieś sensowne OC podzespołów

4. generalnie potrzebuję wybrać samo sedno maszynki do gier, czyli: procesor, karta graficzna, płyta główna, ram.

5. interesują mnie tylko nowe części, ceny z polskich sklepów i najchętniej zamknąłbym się w kwocie 7000PLN, ale jeśli warto będzie powiekszyć budżet dla czegoś wyjątkowo dobrego/fajnego to rezerwuję miejsce do 10k.

 

To co mam na celowniku, a czego nie wiem:

- procesor i7 7700k bo łatwo się kręci do 5GHz oraz GTX1080Ti (najlepiej Founders Edition, bo do takowego łatwo o bloki wodne typu full cover)

- Nie mam bladego pojęcia na temat obecnych płyt głownych Z270, i nie wymagam od mobo nic więcej poza przyzwoitym potencjałem OC i sensowną liczbą portów SATA pod dyski SSD oraz portów USB3.0/3.1. Fajnie jakby płyta miała jakieś dotatkowe opcje pod OC typu dual bios, jakiś ekranik LCD z kodami POST i możliwie dobrą zintegrowaną kartą dźwiękową.

- Nie mam pojęcia jaki RAM dobrać tak aby dobrze supportował procek po OC, ale też nie był jakiś kosmos pod rekordy świata i niepotrzebne bajery jak oświetlenie RGB ;)

 

 

Z góry dziękuję za sugestie i propozycje.

 

 

EDIT: edytowałem literówki

Edytowane przez Dedenator

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

7700K + Ggiabyte GA-Z270 Gaming K3 / MSI Z270 Tomahawk + Corsair Vengeance LPX 2x8GB DDR4 3000 mhz CL15 + najtańszy GTX1080TI FE skoro bardziej ci pasuje referent , ew. MSI GTX1080Ti Gaming - choć na razie może być kiepsko z wodowaniem karty od MSI .

 

W kwestii złącz na płycie - GB ma 6xSATA III ( standard przy Z270 ) do tego 2xeSATA i 1xM2 , MSI ma 6xSATA III i 2xM2 , obie płyty mają po jednym złączu USB 3.1 i 4xUSB 3.1 Gen 1 z tyłu oraz 2xUSB 3.1 Gen 1 na płycie , do tego 2+2 USB 2.0 .

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

7700K + Ggiabyte GA-Z270 Gaming K3 / MSI Z270 Tomahawk + Corsair Vengeance LPX 2x8GB DDR4 3000 mhz CL15 + najtańszy GTX1080TI FE skoro bardziej ci pasuje referent , ew. MSI GTX1080Ti Gaming - choć na razie może być kiepsko z wodowaniem karty od MSI ....

Dzięki za propozycję. Z fatku, że zostaje jeszcze trochę miejsca w budżecie to czy warto np dołożyć do pamięci:

G.Skill Ripjaws V DDR4, 2x8GB, 3200MHz, CL15 (F4-3200C15D-16GVK)

lub

G.Skill Ripjaws V DDR4, 2x8GB, 3400MHz, CL16 (F4-3400C16D-16GVK)

Różnica w cenie +100/200zł Może warto i pytanie które lepsze, wyższy Mhz czy niższy timing?

 

Czy warto dopłacić rozważyć jeszcze te mobo?

ASRock Fatal1ty Z270 Gaming K4

ASRock Z270 Extreme4, Z270

 

Są generalnie płyty, które wyróżniają się lepszą kartą dzwiękową w kwocie do 800zł?

 

 

Edit: edycja literówek

Edytowane przez Dedenator

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...