Skocz do zawartości
Orgiusz

PPC 2017 uwagi

Rekomendowane odpowiedzi

Można oddelegować system komentarzy z portalu na forum, niektóre serwisy praktykują coś takiego. Wówczas można by utworzyć nowy dział np. "komentarze do publikacji" w którym każdy news i artykuł miałby swój temat, gdzie kwiat polskich internautów mógłby radośnie i kulturalnie dyskutować, ku uciesze wszystkich...tyko nie moderatorów.

Ale jakieś rozwiązanie to jest...

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przekierowanie na forum miałoby sens.   W ogóle dziwie się niektórym w tych komentarzach co tak nagminnie bronią jakiejś firmy co zdziera z nich kase. Czasem myśle że to jacyś marketingowcy się nawzajem adorują. Ale pewnie to zwykłe dzieci co nie mają nic do roboty.

 

Tak jak Jumasz wspomniał dawać ich na testowe to sami odejdą ..

Edytowane przez Devil
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem pomysł, że jeżeli ten system punktacji na forum już jest, to niech służy do czegoś innego, niż do zabawy. IMHO zrobić moda, w którym:

- osoba posiadająca mniej, niż 5 pozytywnych komentarzy może pisać 1 posta dziennie

- osoba posiadająca 6-10 może pisać 3

- osoba posiadająca 11-25 może pisać 5

- powyżej 25 no limit.

Konto i system punktacji portalu i forum połączyć. Wówczas użytkownicy sami będą regulować aktywność troli, a Graham może w końcu podejmie leczenie.

  • Upvote 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można oddelegować system komentarzy z portalu na forum, niektóre serwisy praktykują coś takiego. 

Nie jestem wtajemniczony ale na moje, to takie coś nie ma szans. Forum i portal to dwa zupełnie odrębne byty. Jeden niestety tylko siłą rozpędu działa.

  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie komentarze są cały czas ukryte. Do tego można ukryć komentarze danej osoby jak u mnie to ma miejsce czyli np MBE, RUUJ, NOVICE itd.  Zawsze to jakieś  rozwiązanie. Żeby Moderator na tym zapanował musiałby siedzieć tam cały dzień. Wystarczy artykuł o Ryzenie czy jakimś  Radeonie i już wrzawa. Najwięcej trollują zwolennicy (lub marketingowcy) AMD, ale od Nvidii/Intela też nie są  dużo lepsi. 

Edytowane przez Devil
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem wtajemniczony ale na moje, to takie coś nie ma szans. Forum i portal to dwa zupełnie odrębne byty. Jeden niestety tylko siłą rozpędu działa.

Jak dwa odrębne byty, jak choćby bazę użyszkodników między sobą dzielą...

Wątpliwości w kwestiach technicznych, są na pewno do rozwiania, bo jest sporo rozwiązań stworzonych w takim celu jak choćby IP.Content.

Nie chcę reklamować konkurencji, ale przykładowo na http://pccentre.pl/ coś takiego działa.

 

W kwestii wątpliwości organizacyjnych, to tu nie podpowiem, ale jak się ostatnio czyta pierwszy lepszy news/artykuł o procesorach na głównej to "witamy na Onecie".

Jakbym nie znał tego portalu wcześniej to uznałbym, że widocznie taki ma "target".

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Forum i portal to dwa zupełnie odrębne byty. Jeden niestety tylko siłą rozpędu działa.

Kiedyś było odwrotnie.

 

Zdarzyło mi dwa albo trzy razy się zajrzeć na portal i kliknąć w komentarze. Wystarczyło przeczytać kilka z nich, by tam więcej nie zaglądać, pomimo merytorycznych publikacji.

Edytowane przez Twój Pan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie komentarze są cały czas ukryte. Do tego można ukryć komentarze danej osoby jak u mnie to ma miejsce czyli np MBE, RUUJ, NOVICE itd.  Zawsze to jakieś  rozwiązanie. Żeby Moderator na tym zapanował musiałby siedzieć tam cały dzień. Wystarczy artykuł o Ryzenie czy jakimś  Radeonie i już wrzawa. Najwięcej trollują zwolennicy (lub marketingowcy) AMD, ale od Nvidii/Intela też nie są  dużo lepsi. 

 

 

Wystarczy sprawdzić, że każdy post związany z OSX/AMD/Ryzenen/czymś innym niż android/konsolą/nie 60fps jest nagminnie minusowany :) może po prostu warto usunąć opcję?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posty o AMD/Ryzenie minusuję m.in. fanboye Intela czy NV .

 

Tak samo w przypadku postów o robociku czy konsoli - minusują przeciwnicy .

 

Pomijam pewną grupę osób które minusują to co zawiera post ( merytoryczność , błędy itp. ) a nie z czym jest związany .

 

Na końcu to może być osoba samego piszącego dany post - w dziale o lapkach mamy dwóch takich userów który nonstop łapią minusy za prawie każdy swój post ( niektóre od siebie nawzajem ) czy nasza forumowa maskotka tzn. Graham - większość jego postów miała minusy , niezależnie od zawartości posta .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Według mnie konto na forum i na stronie powinno mieć większą integrację, tzn. jak się zaloguję na stronie to i na forum jestem zalogowany. Do tego na forum można raz na rok zmienić wyświetlaną nazwę, a na stronie już nie. Nie wiedziałem tego przez co mam teraz dwie nazwy do tego samego konta... Dobreprogramy w ostatnim czasie zwiększają integrację strony z forum. Dlaczego nie chcecie przyciągnąć ludzi na forum, bo z tego co widzę forum jest trochę zaniedbane i mało osób udziela się tutaj. Takie zabiegi pozwoliłyby również na łatwiejszą kontrolę niesfornych osób na stornie.

Edytowane przez Tyran1918

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Reklamy to niestety zło konieczne w tych czasach. I tak ppc zarówno strona jaki forum sa jak dla mnie wyjątkowo nieinwazyjne z reklamami. Jak wchodzę na przykład na tom's hardware guide to mnie krew zalewa. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po to byś miał możliwość tu zaglądania i czytania artykułów/testów na PPC.  Nic nie ma za darmo na tym świecie, a wolę tu zaglądać niż na Onetowego PCLOL'a. Tam to dopiero jest reklam. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Bogvel

Oj, dwie reklamy na krzyż - to korona z głowy nikomu nie spadnie. A społeczność, to konkretni ludzie.

349d09fcd68c072agen.png

Blokować szkodliwe elementy, to podstawa. A Tu co ma mi wejść? Najwyżej minusik...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zagląda, przegląda i czyta. Zwykle każdego dnia. Dla mnie ciekawsze jest forum niż portal. Nasi piszą na portalu i pełno żenady w postach, czyli, co komu dolega przy okazji procesora itd. A tu - ciekawe propozycje, wpisy. Zawsze jest o co zaczepić oko i nie przyjdzie ktoś z odciskami, bo go wyleczą ;)

 

<ironia> ma ogon - nie przydeptywać,

<ironia> ma uszy - nie wiązać na kokardę,

pogłaskać, niech mruczy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Forum jest martwe od dawna. Jedynie tacy zatwardziali maniacy jak Reyden się tu udzielają.  Ja już  dawno sobie odpuściłem i wypowiadam się rzadko ale zaglądam codziennie. Również  na portal. Dla mnie osobiście co by nie było to najlepszy portal i forum z tematyki IT.   Trzyma po prostu poziom. Przynajmniej jeśli chodzi o część artykułów i wszystkie testy Sebastiana. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się. Kolejne artykuły są merytoryczne, czyli rzeczowe teksty bez koloryzowania. Zdaje się, że dyskusja psuje i bywa całkowicie nie na temat np " Google świetuje 44 rocznicę powstania hip-hopu", choć literówki w temacie też nie powinno być, ale to nie szczegół na dyskusję...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po aktualizacji przy każdym uruchomieniu przeglądarki muszę sie ponownie logować.
Pole "zapamiętaj" zahaczone, czyściłem ciastka, cache itd, .
Ciacha cłączone, nie zgadzam się na 3rd-party, uBlock na pokładzie z forum.purepc.pl i purepc.pl dodanymi do białej listy. 
Testowane na dwóch przeglądarkach - Chromium i Opera, Linuks.
:)

Edytowane przez AragornPL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, AragornPL napisał:

Po aktualizacji przy każdym uruchomieniu przeglądarki muszę sie ponownie logować.(...)

Dokładnie to samo

 

edit:

Nawet gorzej - teraz zapisywało post i wywałiło mnie z forum. :O

Edytowane przez Orgiusz
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...