Skocz do zawartości
Orgiusz

PPC 2017 uwagi

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Bogvel

Sprzątnąłem ciasteczka forum, nawet ciasteczka portalu. Jakkolwiek ponowne logowanie na portalu było zachowane po ponownym uruchomieniu przeglądarki, to na forum logowanie przepada nadal po każdym ponownym uruchomieniu przeglądarki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po zmianie silnika forum mam problem z zalogowanie sie do portalu , na forum nawet zmieniłem hasło i na forum działa a na portalu ciagle nie moge sie zalogowac , loguje sie tylko z jednego komputera

a tak po za tym gdzie jest formularz zgłaszania błedów 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.12.2017 o 13:34, Hypnot04d napisał:

po zmianie silnika forum mam problem z zalogowanie sie do portalu , na forum nawet zmieniłem hasło i na forum działa a na portalu ciagle nie moge sie zalogowac , loguje sie tylko z jednego komputera

a tak po za tym gdzie jest formularz zgłaszania błedów 

 

Mam dokładnie to samo i usunięcie ciastek również nie pomaga.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przed zmianą było tak że ustawiłem sobie wyświetlanie nowych wątków [nowe na forum czy jakoś tak] a teraz jakaś nowa aktywność to jest - że tak powiem jakieś to dziwne [albo nie potrafię ustawić jak było przedtem] ma ktoś może jakąś podpowiedź

a ta biel to pali po oczach że uuuuuuuuuuuuuuuuuuuu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry Marku!

W ostatnich diach dostałem powiadomienia mailowe w związku ze "zgłoszoną zawartością". Czy mógłbyś proszę wylączyć powiadomienia, bądź też pokierować mnie gdzie są ustawienia za to odpowiedzialne?

Rikki

 

Edit/

Dokopałem się do ustawienia powiadomienia "A new report is posted" w kategorii "General", jednak zmiana jego statusu jest ograniczona dla Administratora forum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.12.2017 o 09:46, Rikki napisał:

Dzień dobry Marku!

W ostatnich diach dostałem powiadomienia mailowe w związku ze "zgłoszoną zawartością". Czy mógłbyś proszę wylączyć powiadomienia, bądź też pokierować mnie gdzie są ustawienia za to odpowiedzialne?

Rikki

 

Edit/

Dokopałem się do ustawienia powiadomienia "A new report is posted" w kategorii "General", jednak zmiana jego statusu jest ograniczona dla Administratora forum.

Sorry jednak w innym miejscu. Zmieniłem domyślnie na powiadomienia w ramach forum i możliwość wyłączenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posypało się kodowanie polskich znaków w tytułach niektórych tematów. O tyle dziwnie że w niektórych przypadkach krzaki są widoczne w nazwie ostatniego tematu przy liście działów, ale po wejściu w ten dział tytuł wyświetlany jest już prawidłowo.

Poza tym brak spoilerów.

I jak u wszystkich, wywalanie z logowania co chwilę.

Z totalnie bezsensownym paskiem boczny poradziłem sobie uBlockiem.

Nie wiedziałem też że na forum goście (bez konta) mogą zakładać nowe tematy - https://forum.purepc.pl/topic/377574-siema-co-zrobić-gdy-pisze-mi-że-mam-144hz-ale-mam-mniejszą-płynność-w-grach-od-mojego-brata-sprawdzaliśmy-na-tyle-samo-klatek-na-sekunde/

 

Edytowane przez YogiCK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, YogiCK napisał:

Posypało się kodowanie polskich znaków w tytułach niektórych tematów. O tyle dziwnie że w niektórych przypadkach krzaki są widoczne w nazwie ostatniego tematu przy liście działów, ale po wejściu w ten dział tytuł wyświetlany jest już prawidłowo.

Poza tym brak spoilerów.

I jak u wszystkich, wywalanie z logowania co chwilę.

Z totalnie bezsensownym paskiem boczny poradziłem sobie uBlockiem.

Nie wiedziałem też że na forum goście (bez konta) mogą zakładać nowe tematy - https://forum.purepc.pl/topic/377574-siema-co-zrobić-gdy-pisze-mi-że-mam-144hz-ale-mam-mniejszą-płynność-w-grach-od-mojego-brata-sprawdzaliśmy-na-tyle-samo-klatek-na-sekunde/

 

Z kodowaniem powinno być już dobrze - w końcu przebudowały się wszystkie posty do nowego formatu i teoretycznie te które były utworzone na starym forum powinny być już widoczne poprawnie.

Z wylogowywaniem w końcu do producenta dotarło, że jest problem, ale niestety "will require investigation by upper-tier support. I've escalated the ticket to them, and someone will attend to it as soon as they are able. Because of the advanced nature of this issue, please note that it may take longer than usual to fully address your concern." - czyli faktycznie "zapamiętaj mnie" nie działa jak powinno, ale nikt nie wie czemu.

Pasek boczny był przed migracją, z tą różnicą, że nie na wszystkich skórkach. Jak komuś przeszkadza to blokujemy id #ipsLayout_sidebar w dowolnym używanym adblocku, bo nie uwierzę, że ktoś w 2017 nie ma adblocka w przeglądarce ;)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie działa..  Inna sprawa moze nie taka ważna, ale fajnie jakby dało się przywrócić ten pasek na dole głównej strony forum z aktywnymi użytkownikami z ostatnich 15 minut.  Czasem się to przydaje. Zwłaszcza jak się chce dorwać Moda na PW. Wiem że jest osobna lista, ale to nie to co było. Większość  for ma taką  liste na dole. 

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Devil napisał:

U mnie działa..  Inna sprawa moze nie taka ważna, ale fajnie jakby dało się przywrócić ten pasek na dole głównej strony forum z aktywnymi użytkownikami z ostatnich 15 minut.  Czasem się to przydaje. Zwłaszcza jak się chce dorwać Moda na PW. Wiem że jest osobna lista, ale to nie to co było. Większość  for ma taką  liste na dole. 

Proszę.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na FF 47.0.2 nie mogę w ogole dostać się na forum. Nic się nie wgrywa, pusta strona. Ciacha wyrzucone i z forum i portalu,
ponowne logowanie ( w serwisie ) nic nie zmienia i dalej to samo.
Z innego kompa na 57.0.2 cykło od palca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, toms83 napisał:

Na FF 47.0.2 nie mogę w ogole dostać się na forum. Nic się nie wgrywa, pusta strona.

Jaki system operacyjny?

Firefox 47 nie jest od dawna wspierany, nie jest też edycją ESR więc aktualizacja to bieżącej wersji albo 52 esr jest na pewno dobrym pomysłem.

edycja: sprawdziłem w dokumentacji i firefox w starych wersjach na windows 7 nie wspierał współczesnych algorytmów szyfru i nie potrafił wynegocjować poprawnego szyfrowania dla sesji http2. Dodałem na serwerze możliwość zejścia w dół do starszych algorytmów dla archiwalnych przeglądarek - powinno działać bez problemu.

Edytowane przez marco
rozwiązanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, toms83 napisał:

Właśnie wszedłem i zalogowałem się na tym problematycznym kompie. Sprzęt bardzo wiekowy, służy już tylko do netu, system xp. :)

Dzięki.

Jak korzystasz z XPka to koniecznie podnieś firefoxa do 52esr który jest ostatnim ze wsparciem dla XP. W dobie wygaszenia totalnego SSL3 i powolnego wycofywania TLS1.0 będziesz mieć coraz częściej problem z stronami szyfrowanymi na starej przeglądarce. Cieszę się, że póki co działa :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...