Skocz do zawartości
straw

Pentium III 700 MHz czy możliwe jest podkręcanie ?

Rekomendowane odpowiedzi

Mam Intel Pentium III E 700 MHz / FSB 100 Mhz Coppermine na Socket 370(PGA370 Socket) na płycie Abita BX-133 RAID z MSI GForce 3 Ti 200 128 RAM oraz 256 SDRam Dimm.Czy można jakoś podkręcić ten procek? Na ile można podkręcić procka ? Do ilu można podkęcić procka ? oraz Jak podkręcić procka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odsyłam cię do FAQ(najwyższa pozycja na stronie głównej tego forum)

Procka mozna podkręcić, jak poczytasz FAQ bez problemu zrobisz z niego 933, wszystko jest opisane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam 256 SDRam-u (2x128 SDRam-u) jeden jest taktowany 100 , a drugi 133 i co z tym ?Ponieważ podobno trzeba mieć pamięć(lub pamięci) o 133 żeby zmienić FBS na 133 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie martw się narazie o pamięć, na CL3 dobra pamięc 100Mhz może ruszyć i na wyższym fsb. Poprostu wejdź do biosu i do Soft Menu, zmieniaj magistrale o 1-5 Mhz i sprawdzaj stabilność. W razie czego wyjmij kośc 100 i dalej sprawdzaj. Gdy komp nie jest stabilny zwiększ CPU Voltage o 0.05-0.15. Uważaj na fsb powyżej 115Mhz niektóre dyski, k. dżwiękowe mogą nie pracować stabilnie. W takim wypadku ustaw fsb 133 i dzielnik pci 1/4, zwiększ napięcie, przy takim ustawieniu pci będzie normalnie taktowane. Pamiętaj dobrym chłodzeniu procka i okolic :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...