Skocz do zawartości
crobartie

Jaką grafikę kupić za ok. 1k, czekać (rx 500)?

Rekomendowane odpowiedzi

Hey,

 

mam zamiar kupić kartę graficzną i chciałbym Was prosić, żebyście mi doradzili co najlepiej kupić (i kiedy, teraz czy np tydzień, dwa poczekać).

 

Mój zestaw:

CPU i5 2500k@4.3GHz

MB  Asrock P67 Pro3

Pamięć G.SKILL DDR3 2x4GB 2400MHz CL10 TridentX @2133MHz CL9 1T

Zasilacz Corsair RM550X

Obudowa PHANTEKS Enthoo Pro

Karta dźwiekowa Xonar DX

Monitor LG 24gm77 144Hz

Karta graficzna (do wymiany) HD 5870 1GB

 

Karty chciałbym używać głownie do Full HD w 144hz, więc najlepiej 144fps (obniżam wtedy detale). Obecnie głownie gram w Quake Live, który ma niskie wymagania (spokojnie 250fps). Niedługo wychodzi Quake Champions (i Beta), więc w niego zamierzam grać (w min 144fps, najlepiej ze sporym zapasem). Kupując kartę chcę, żeby odpalała również inne gry całkiem dobrze, ale bez przesady cenowej(jeśli warto może być wiecej niż 1k,+200;). Gram np w Civ VI.

Niedługo wychodzą rx 570/rx 580 i głównie o nich myślałem, może byście coś w tej sprawie napisali czy jest sens np kupować rx 580 i nie jest za mocna? Może lepiej kupić rx 570 ew. poczekać aż stanieją rx 480 i je kupić?

 

A także ostatnie pytanie na temat liczby slotów w kartach. Zauważyłem, że niektórzy producenci wypuszczają je np dwuipółslotowe (rx 580), np PowerColor RX 580 Red Devil Golden Sample : https://www.purepc.pl/karty_graficzne/dwuipolslotowy_powercolor_rx_580_red_devil_golden_sample

czy np Gigabyte Aorus RX 580: https://imgur.com/a/Lt4mq

Obecnie mam 2-slotową grafikę w płycie głównej i pod nią siedzi karta dzwiekowa, niemal "na styk", więc taka grubsza karta się nie zmieści... Jakie są zalety takiej dwuipółslotowej grafiki z chłodzeniem? Dużo lepiej chłodzi niż taka dłuższa a cieńsza?

Te rx 480 msi/xfx są 2 slotowe?

 

Pozdrawiam :)

Edytowane przez crobartie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z czekaniem na tanienie rx480 może skończyć się tak, że one nagle znikną ze sklepów i zastąpią je nowe rx5.

Za tydzień bodajże mają być nowe radki, ale może być słaba dostępność/zawyżona cena przez januszy biznesu - podatek od nowości.

Kolejna sprawa to zbliżający się okres komunijny - wtedy też istnieje tendencja do podwyższania cen.

 

Ale generalnie nastawiałbym się na nowe rx5. Zależy ile masz kasy. Jak nie żałujesz to bierz 80, jak się wahasz to 70.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie czy jest sens czekać na Rx 5xx , wg. wszelkich zapowiedzi to będzie ogrzewany kotlet w postaci lekko poprawionych Rx 4xx .

 

Dopiero Vega to ma być coś nowego i szybszego .

 

Co do Rx 480 i grubości kart , poza referentami 2-slotowe są także konstrukcje od HiS ( model IceQ X2 Roaring ) , XFX z modelem Crimson , Asus Dual i MSI Armor .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niby co oni tam mogą  poprawić.  Pobór prądu nieznacznie ?  Wydajność raczej będzie podobna + to co uzyskamy z podniesionych fabrycznie zegarów. Ja tam się  spodziewam zwykłej "kosmetyki"  Trzeba poczekać na Vegę, chociaż nie spodziewam się realnej konkurencji dla 1080Ti. No ale cenowo może być ciekawie i w sumie wydanie karty  z wydajnością zbliżoną do 1080 byłoby ok. A te idą  za ok 2500 w przypadku niektórych modeli. Więc AMD ze swoją  Vegą musiałoby albo wydać coś wydajniejszego od 1080, w podobnej cenie lub coś tańszego od 1080 o zbliżonej wydajności. Cóż okaże się. 

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczekam jednak chwile do rx 570/rx580 i kupię jakąś dobrą dwuslotową. Okresu komunijnego jakoś się nie boję i tych bogów, nie przesadzajmy ;) Jak Janusze biznesu bedą kantowali to poprostu kupię gdzie indziej i tyle, sklepów trochę jest (a nawet mogę i czekać na tą Vegę jak bedą kantować mocno :banana: ). Polecacie raczej żeby kupić 4GB czy 8GB? Myślałem o 8 i tak się naczytałem, że bardziej przysłościowe, natomiast chcę mieć 144fps min i mniej detali. Nie ma jakiejś dużej różnicy w cenie więc pewnie lepiej 8? Lepsze XFX czy MSI? Świeże info MSI: https://www.bhphotovideo.com/bnh/controller/search?Ntt=rx%20580&N=0&InitialSearch=yes&sts=ma&typedValue=&Top+Nav-Search=

Edytowane przez crobartie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wysyłają do Polski , koszt to ~14 E .

 

Nie wiem czy taka dobra cena , proste przeliczenie z Euro na PLN i cena to prawie 1 200 zł , z kosztami przesyłki wyjdzie ~1 250 zł .

 

A ta karta w morele kosztuje ~1 290 zł .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...