Skocz do zawartości
hKropp

Ryzen 1700, Cały PC[6-7.5k]

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry,

 

Do końca kwietnia chciałbym zmienić blaszaka na którym siedze (2500k, r9 280x...).

Przeznaczeniem kompa była by grafika 3D, a weekendowo wyluzowac i pograć w nowsze tytuły.

Najbardziej sprzęt będzie wykorzystywany do środowiska: Unity>Autodesk Maya/Rendery>Zbrush>Photoshop.

Złożyłem coś takiego na poczekaniu, kometarze miło widziane

 

https://www.morele.net/inventory/info/ezIhNh/

 

 

Zestaw jest bez karty graficznej ze względu na monitor, który chce kupić: lg 29uc88 (monitor poza budżetem) a ma on freesync więc zostaje albo 480 albo 580?

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Droższego ramu już się nie dało znaleść ? , normalne 3 000 mhz CL15 wyjdzie sporo taniej a nie wiele mniej wydajniej .

 

Potrzebujesz tyle miejsca na dysku czy chcesz z tego zrobić RAID ?

 

Naczytałem sie na temat ramów, żeby brać Samsung B-die class no i tak wyszło. 

Nie bede robił RAID. Chce zamieszczac wszystko zwiazane z projektem na osobny dysk, jako że to troche waży to 2TB dla projektu i 1TB na dane.

 

-

Edytowane przez hKropp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to trochę słaba płyta. Nie lepiej dać lepszą? Mam pamięci na oku https://www.morele.net/pamiec-g-skill-trident-z-ddr4-2x8gb-3200mhz-cl14-f4-3200c14d-16gtz-858854/

pewnie powiecie, że przerost formy nad treścią. Co począć, trzeba kompa złożyć a zbyt krótki żywot platformy by potwierdzić zgranie między pamięciami a płytą.

Może 3000 pamiątki mogą być?

https://www.morele.net/pamiec-g-skill-trident-z-ddr4-2x8gb-3000mhz-cl15-f4-3000c15d-16gtzb-788189/

Trochę taniej ale dobre są i ostatecznie pójdą na 3200?

Hmmm...

:D

 

Edycja:

 

Pamięci miały być te:

https://www.morele.net/pamiec-g-skill-trident-z-ddr4-2x8gb-3000mhz-cl14-f4-3000c14d-16gtz-860226/

Edytowane przez qqrydza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wrzuciłem twoje 3 propozycje ramów do http://rymem.vraith.com i nie znalazło mi żadnej płytki. 
a te corsairy wg strony wiekszosc 2928mhz

 

Co do MOBO to zastanawiam sie czy nie kupić x370 taichi, będzie lepsza do oc, ma juz wifi które chcialem sie zaopatrzyc pod PCI-E. Tylko czy to nie overkill?
Myśle jeszcze nad zmianą ssd iridium na samsung SM961.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Wrzuciłem twoje 3 propozycje ramów do http://rymem.vraith.com i nie znalazło mi żadnej płytki. 

 

Tak, wiem.

;)

I jak by nie było będziemy prekursorami w pasowaniu zestawu. Pamięci są na kościach b-die i są szybkie więc jest potencjał. Jak się wydaje taką kasę na sprzęt to czy wydasz 300-400 więcej to nic się nie stanie. Pamięci z takim CL ale wolniejsze np: 2800 są sporo tańsze.

 

Takie np: https://www.morele.net/pamiec-hyperx-savage-ddr4-2x8gb-2800mhz-cl14-hx428c14sb2k2-16-842723/

 

Płyty to też zagwozdka. Mam jakieś typy ale nie wiem do końca, która poleci na dobrych zegarach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CPU: Ryzen 1700 - 1600zł

MOBO: Asrock x370 taichi - 1150zł

GPU: jakiś rx580 - ok. 1300zł

SSD: SAMSUNG SM961 M.2 - 650zł

cooler dla ssd -> 60zł

HDD: Toshiba P300 3TB - 400zł

PSU: Be quiet! Pure power 10 600W - 400zł

CASE: SilentiumPC Pax m70 - 300zł

___________

5860zł

 

 

No i teraz RAM, ładnie by było osiągnąć 3200~, przeglądając reddit/r/amd widziałem, że przy 4 slotach zajętych(4x8gb) ramy czytalo 2333~, 

 

czy ta propozycja nie jest spoko? czy przy cl14 i 32gb ta cena nie jest kusząca?
https://www.morele.net/pamiec-g-skill-trident-z-ddr4-2x16gb-2800mhz-cl14-f4-2800c14d-32gtz-807567/
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety tanio nie jest. Zaczynałem z budżetem 4,5 na i5 i gtx1070 zupełnie wtedy nie śledziłem tematu sprzętu, bawiłem się tym co w sygnaturze. Zacząłem czytać i szukać informacji. Od dobrego miesiąca albo lepiej, nic innego nie robię tylko śledzę info na te tematy. Apetyt rośnie w miarę jedzenia i zatrzymałem się na nowym i7... no ale zaraz nowe procesory wyjdą (ryzen) no to zmieniło się jeszcze bardziej. Myślałem o płycie za 5-6 stówek ale , pomyślałem że płyta to podstawa :) i  zdecydowałem  o solidnej płycie. Jak już płyta jest dobra to szkoda słaby ram wrzucać. Trzeba przecież coś z tego sprzętu wycisnąć.

:)

... i tak wyszło.

 

Obecnego kompa odziedziczy syn. Dla niego to i tak rakieta będzie. Pyka czasem w CS'a a ostatnio pokazałem mu FarCry i był zachwycony.

:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma tragedii z wydajnością w starych grach  :]  a mam nadzieję, że ten wybór jeszcze zaprocentuje w przyszłości. Tym bardziej, że kolejna generacja ma być zgodna z AM4.

Do tego będzie monitor 1440p i przez kolejne lata będę wymieniał tylko grafikę.

Tak to widzę.

 

W moim przypadku zmiana platformy wypada co 6-7 lat.

:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ładny zestaw.

:)

Ale temat jest o sprzęcie na ryzenie.

Jedynie tutaj ten GTX PNY mnie zaintrygował. :D  Muszę poszukać testów jak z głośnością tej karty. 1070 przecież można kupić już za 1750,  też można przyoszczędzić jak i na ramach, ale MSI cenię za kulturę pracy. 1070 powinien zaspokoić potrzeby na jakiś czas.

 

1080 już w normalnej cenie jest.

:)

Edytowane przez qqrydza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.morele.net/inventory/info/fck7Kx/

 

Poszły konie po betonie.

:D

 

Możliwe, że w tym tygodniu dojdzie, termin na płytę i pamięci był na początek przyszłego miesiąca więc może dojedzie dopiero po długim "łikendzie".

 

No cóż. Czas pożegnać się ze starą platformą.

:-(

 

Robię porządki i stawiam czysty system dla młodego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

qqrydza jesteś doświadczonym użytkownikiem. Wybrałeś jak chciałeś. Moim zdaniem nie do końca słusznie, ale może i się  mylę. Na razie nie tylko w Wiedźminie 3 obrywa. Wspomniałem o tym bo  w innym temacie wypomniałeś mi o tej grze. Ale popatrz na testy purepc, że w połowie z testowanych gier obrywa. Momim zdaniem lepiej było wziać i7, ktory też by Ci starczył na długo. Popatrz ile ludzi jeszcze siedzi na i5 2500K, a Ty byś przeskoczył ze starego Phenoma II na i7 7700K. Zestaw Tesela całkiem udany. No cóż może przyszłe gry lepiej się sprawdzą na Ryzenach. Tego życzę tobie i.. Intelowi. Czas aby pewne rzeczy uległy zmianie, a nie ciągle klepanie tych samych procków od Intela +/- 10% wydajności co generacje. To moja ostatnia platforma jaką kupiłem w życiu, wiem ze mówiłem tak już wcześniej, ale wymieniłem by mieć już to na dłużej, a lata lecą i czasu na granie mniej. Zawsze mogę kupić potem jakąś konsolę  czy coś   :)

Edytowane przez Devil
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wierz mi, że gryzłem się długo i wybrałem AMD jako sukcesora Athlon XP i aktualnego Phenom II. Liczę, że więcej rdzeni przełoży się w przyszłości na wydajność w grach bo te wszystkie gry z testów to już dawno ograne są i patrzę raczej na to co nadejdzie.

 

Cóż, jeśli okaże się za 2-3 lata, że wtopiłem... odszukam ten temat i przyznam Ci rację, że mogłem wybrać lepiej.

;)

 

Zresztą sam widzisz... Intel z miejsca zapowiedział i przyśpieszył prezentację 6-8 rdzeniowych procesorów. Sprawa jest rozwojowa a ja czekać już nie zamierzałem bo tak czekać można lata. Sam wiesz... poczekaj, dołóż...  trochę dołożyłem ale już chociaż nie czekam.

 

Po takiej długiej przerwie, gdzie wsiąknąłem w stereo i vinyle zaniedbując śledzenie rozwoju PC, nie odpuszczę sobie i będę obserwował obrót spraw i w tym komputerowym temacie.

 

Pozdrawiam.

 

:D

 

P.S.

Mój zestaw pod i7 różnił by się od tego, który zaproponował tesel... ale to detal i kwestia hajsu.

Edytowane przez qqrydza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ten dysk to chyba jedyna niewiadoma zestawu :) Ja wybrałem Ryzena ze względu na aplikacje w których pracuję i jestem zadowolony. Nie mniej płyty główne wciąż mają wiele nie dociągnięć w biosach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I pewnie jeszcze trochę to potrwa. To zupełnie nowa platforma dla AMD. Sporo rzeczy jest jeszcze do poprawienia. A może to wpłynie i na wydajność w grach. W każdym razie ja tam nie wieszam psów na Ryzenie. Jedynie nie jestem do końca zadowolony z wydajności w grach, ale i tak jest spory postęp. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...