Skocz do zawartości
hKropp

Ryzen 1700, Cały PC[6-7.5k]

Rekomendowane odpowiedzi

IPC jest słabsze niż u Intela ale jednak do Buldożerów i Viszery nie ma co ich przyrównywać. Postęp jednak jest. Szkoda tylko, że tak polecieli w kulki ze wsparciem dla producentów płyt głównych. Jedni mogą zmieniać BCLK a inni już nie. To samo z pamięciami. Mam nadzieję, że to poprawi się.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem wseciekły na morele. Dowiedziałem się, że nie ma dysku M.2 i pamięci. Wcześniej poszła informacja, że wszystko dostępne a teraz lipa.

Proponują coś w zastępstwie.

Nie chcę zabijać rozpoczętej procedury.

:)

Macie jakiś pomysł na dysk o podobnych parametrach i cenie? Z pamięciami sobie poradzę ale z dyskiem proszę o pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tej cenie o podobnych parametrach może być ciężko coś  znaleźć. Za ok 600 zł masz Samsung 960 EVO, ale moim zdaniem nie warto brać tego dysku. Zwłaszcza tylko pod system. Zwykły SATA III by styknął. Np 850 EVO  250 GB lub MX 300 275 GB. Po prostu nie odczujesz tego tak bardzo. Co innego do jakiś programów. Gry też zauważalnie szybciej się nie będą ładować w porównaniu do klasycznych dysków SSD. 

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałem już coś ultra szybkiego na M.2.

:)

W końcu słaby procek to chociaż dysk będzie szybki.

;)

Może pod system ~128GB na M.2? Jak już jest to złącze to chcę je wykorzystać.

 

Dzięki za propozycję Devil. Będę w domciu to będę badał Twoje propozycję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zagadaj ew. do Rafa ;) lub w temacie przyklejonym o dyskach SSD. Moze tam Ci dadzą więcej propozycji. Ja też chciałem kupić taki dysk, ale szczerze moim zdaniem tylko pod system nie warto. 550/550 MB/s w zupełności wystarczy do tego. Szybszy dysk nie przyspieszy komputera nawet z  odczytem 2000 MB/s. A przynajmniej nie na tyle byś  tą różnice odczuł gołym okiem.  

 

Co do procka to nie jest on słaby ogólnie. Tylko na razie w grach obrywa i to dosć znacznie w niektórych. Ja bym na razie nie przejmował się tym specjalnie.   Buldożery były znacznie słabsze w prawie że w każdych zastosowaniach. Tu mamy spory postęp. 

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam Msi carbon x370 i pamięci ddr4 corasir vengence 16gb 3200Mhz na płycie udało mi sie ustawić 2666Mhz jeśli chodzi o kompatybilność to jedynie crosshair VI w 100% współpracuje z corsair pamięciami 3200Mhz na innych to jest loteria , tak wiec muszę czekać na update biosu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:D

 

Dopiąłem swego. Znalazłem ostatnie sztuki dysku SSD TForce Cardea 240GB w niemieckim sklepie internetowym. Wyszło troszkę drożej bo 119 Euro z przesyłką ale towar jest już zapakowany i czeka na wysyłkę. Błyskawiczna obsługa, zamówienie złożyłem około 30 minut temu.

:)

 

W morele trident'y dla mnie  pojawią się 4 więc poczekam na sprzęt co najmniej do przyszłego tygodnia.

 

Mam do wykorzystania w morele 459,90 PLN w zamian za sdd i teraz pozwolę sobie zadać pytanie o zasilacz.

 

Poszukuję zasilacza, który pociągnie konfig z sygnatury ale bardziej budżetowy. Bez bajerów typu odpinane kable itp. Nacisk raczej kładę na sprawność, jakość, niezawodność i cenę. Cena powinna być raczej niższa niż dostępne środki bo dorzucę jeszcze obudowę.

 

W tej chwili sam biorę się za poszukiwania zasiłki ale liczę, że może ktoś pomoże.

 

:)

Edytowane przez qqrydza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisałem wyżej. Zasilacz do sprzętu, który jest w mojej sygnaturze. Im taniej tym lepiej ale ważne jest by radził sobie bez napinki i miał przyzwoitą sprawność. Kompa dziedziczy mój syn i nie musi być dodatków typu odpinane kable czy kolorowe ledy. Komputer w przyszłości już nie będzie rozbudowywany.

Cena? 200-250.

Da radę znaleźć coś ciekawego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

policz lepiej dokładnie ile ten komp ciagnie

bo tylko na 30A można obciązyc obie linie w tym zasilaczu

 

brałbym jednak coś mocniejszego 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powinno starczyć jeśli jednostka nie będzie podkręcana ale kolega tesel ma rację. 30A może czasami być mało. Nie zwróciłem uwagi, że łączne obciążenie linii 12V jest mniejsze niż suma obciążenia obu linii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wysmarowałem posta, nie byłem zalogowany i cały poszedł w pizdu,

 

streszczając 

 

sprzęt kupiłem w komputroniku od ręki, taki zestawik:

http://imgur.com/a/gT6xJ

(zdjęcie robiłem dla sprzedawcy na miejscu)

 

+ SSD 256 SAMSUNG MZVPW256HEGL-00000

 

Przesiadłem się z 2500k, na razie nie mam żadnych zastrzeżeń, jeszcze wszystkiego nie zgrałem bo dopiero z wyjazdu wróciłem, na szybko oblatałem gta v i czuje różnice.

 

Zastanawiam się czy robić OC czy poczekać na lepsze biosy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stało się to co się miało stać.

... albo może: ja wiedziałem, że tak będzie.

:)

 

Zestaw dla juniora zostaje z korsarzem a ja wybrałem sobie coś nowego pod ryzena by dopełnić całości.

 

https://www.morele.net/zasilacz-super-flower-leadex-ii-650w-sf-650f14eg-bk-1106813/

 

P.S.

 

... czyli odpinane kable i ledy.

 

;)

Edytowane przez qqrydza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie wszystko wydaje mi się ważne i ogół cech składa się dla mnie na to "coś".

 

Ale Ci wytłumaczyłem.

:)

Trzymanie napięć i sprawność to chyba podstawowe rzeczy, na które zwracam uwagę ale równie ważna jest jakość podzespołów oraz jakość wykonania. Nie bez znaczenia jest też głośność... takie banalne banały.

 

;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...