Skocz do zawartości
hKropp

Ryzen 1700, Cały PC[6-7.5k]

Rekomendowane odpowiedzi

Nie widzę tam nic na temat stabilności napięć tego Super Flower Leadex II 650W, widzę tylko sprawność i tętnienia. A przy Corsair RM650X 80Plus Gold jest stabilność napięć rzędu 1.18% dla +12 V. Sprawność ma trochę lepszą ten Super Flower natomiast tętnienia chyba Corsair mam mniejsze dla 50% obciążenia ale większe dla 100%.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na filmiku nic nie było?

 

Forum jak to forum, ilu użytkowników tyle opinii. Jeden dobrze naprowadzi a inny wpuści w maliny. Najlepszy sposób to samemu przeprowadzić rekonesans wspomagając się podpowiedziami.

 

Montujesz coś nowego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym kupowal tego samego co tesel proponował ;) ...z resztą jak ja kupowałem to z rozeznania jeden z najlepszych w cenie.. Robiony jest przez superflower a 10 lat gwarancji (superflower ma 7 bodajże), pół pasywny tryb, więc przy twoim zużyciu mocy pewnie bardzo rzadko wentylator się włączy, testy mówią same za siebie wszystkich serii G2, P2, T2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko, że ja celuję w coś bliżej 400 zł niż 500 zł. Co myślicie o tym nowym Silentium PC Supremo FM2 Gold 650W?

Recenzja ciekawa ale wolalbym cos sprawdzonego, EVGA G2 550W, 7 lat gwarancji, ECO mode, sprawdzona, pewna jednostka.

https://www.morele.net/zasilacz-evga-supernova-g2-80-plus-gold-550-watt-220-g2-0550-y2-757740/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To juz sam musisz zdecydowac czy naprawde bedzie ci potrzebne to 650W :)

 

Tutaj recka G2, tak jak mowisz nowszy, a polpasywny tryb, pelna modularnosc mysle ze daja przewage bo obydwa spelnialyby swoja glowna funkcje bardzo dobrze;]

 

http://www.jonnyguru.com/modules.php?name=NDReviews&op=Story6&reid=440

Edytowane przez haszek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mogę poleciś natomiast tego SeaSonica. Działa u mnie już kilka lat i nie było z nim problemów. Jest to konstrukcja na dobrych podzespołach więc nie ma strachu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy możecie mi wytłumaczyć co tutaj jest nie tak?

 

qw10_IMG_0635.JPG

 

Dlaczego nie mogę zainstalować tego chłodzenia na Crosshair VI?

 

Dark rock 3 miał być kompatybilny z AM3 a tu taka niespodzianka.

 

Napisałem jeszcze raz tutaj ponieważ już mam w rękach oryginalne chłodzenie i nie wiem czy czekać na jakieś rozwiązanie z waszej strony choć sprawa wydaje się być beznadziejna. jest tylko taka możliwość instalacji.  Wydaje mi się, że nie zainstaluje niestety tego chłodzenia. 


Tak to wygląda na ten czas.

 

mq401_IMG_9309.jpeg

 

Jakość zdjęć pozostawia wiele do życzenia ale na finał użyje aparatu a nie telefonu.

 

:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi Ci o to że możesz zamontować to chłodzenie tylko wentylem do dołu ?

Nic nowego w przypadku wielu chłodzeń na sockety od amd, pewnie większość tak będzie musiała być zamontowana z racji na otwory montażowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, o to właśnie chodzi. Jeśli zamontowałbym w ten sposób to powietrze wylatywałoby przez otwory w górnej części obudowy ale tył karty graficznej jest tak blisko, że wentyl zasysałby gorące powietrze właśnie znad niej i nie jest to chyba najlepszy układ.

Edytowane przez qqrydza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dużej różnicy nie będzie, o ile w ogóle jakaś. Jeśli pomiędzy wentylem, a kartą jest jakakolwiek przestrzeń (w końcu skądś musi to powietrze brać), to nie przejmowałbym się tym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rzuciły się komuś w oko testy gdzie wskazane są temperatury na backplate GTX1070?

Jestem poza domem wiec jestem trochę ograniczony telefonem ale tez zaraz poszukam informacji na ten temat.

Jeśli coś macie to poproszę.

:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ten dysk to chyba jedyna niewiadoma zestawu :) Ja wybrałem Ryzena ze względu na aplikacje w których pracuję i jestem zadowolony. Nie mniej płyty główne wciąż mają wiele nie dociągnięć w biosach.

No ja bym uważał czy tylko to niedociągnięcia w bios, by się nie okazało że to też w architekturze :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O, tu coś jest.

 

http://www.guru3d.com/articles-pages/nvidia-geforce-gtx-1070-review,10.html

 

Właśnie myślę czy ryzykować? Jak założę to cooler będzie używany i nie będę mógł go oddać i zostanę z tym chłodzeniem.

 

Ciągnie mnie do chłodzenia wodą ale znając siebie tanio nie będzie i to mnie trochę przeraża.

 

Kastoma jakiegoś zamiast gotowca w mojej budzie juz widzę.

:D

Znalazłem termowizję MSI gaming X 1070.

 

http://www.guru3d.com/articles-pages/msi-geforce-gtx-1070-gaming-x-review,10.html

Edytowane przez qqrydza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale zdajesz sobie sprawę z tego, że wentylator zaciąga powietrze z dużej przestrzeni wokół niego, a nie tylko drobnego punktu przed sobą? Do tego temperatura powietrza w tym miejscu nijak ma się do temperatury samego backplate'a i jest bardzo bliska temperaturze panującej w całej budzie.

 

Chłodzenia AiO sobie daruj, nie warto przepłacać. Jak wucet, to składać samemu, ale to droga zabawa i nie jest bezserwisowa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm... mówisz, że spokojnie mogę zakładać?

Przestrzeń będzie naprawdę mała, dosłownie kilka mm.

Może jak bym dostał taka odpowiedź wczoraj to byłoby już po sprawie a tak będę musiał jeszcze raz walczyć z chłodzeniem.

 

Myślałem o odsprzedaniu oryginalnego radiatora.

 

Myślisz, że warto?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zwróć tego bequiet i poszukaj chłodzenia które można będzie zamontować na socket od AMD wentylatorem po prawej stronie.

Masz być zadowolony skoro tyle kasy wydałeś i kropka, a prawo do zwrotu masz.

 

Tapatapatap Xperia X

Edytowane przez Gemtin1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego właśnie pytałem o odległość. Temperatura backplate nie ma aż takiego znaczenia, ale kilka mm wolnej przestrzeni przed wentylem to mało, więc rzeczywiście poszukaj czegoś innego.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za podpowiedzi.

Wiecie jak to jest... jak już jakaś "dziewczynka" w oko wpadnie to reszta przy niej wypada blado.

:)

To tak jak z dyskiem M.2 i pamięciami trident z.

To była miłość od pierwszego wejrzenia i musiałem je mieć.

... i mam.

:D

 

To może tu pociągniemy temat...

 

Jakie chłodzenie może pasować?

 

Jakieś typy?

 

Widzę, że dark rock pro ma mocowanie odwrócone o 90 stopni względem dar rock ale to chyba przerost formy już. Dark rock 3 jest potężne a pro chyba by mnie przytłoczyło.

Edytowane przez qqrydza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patrząc na płytkę jest 1x16 i 1x8.

Chyba,ze jestem lekko niedowidzący albo odnosi się to tylko do sli.

Nie przestudiowałem jeszcze całej instrukcji, zajrzę do niej w domu albo zaraz zaciągnę manuala.

Dzięki za tip.

 

Co myślicie o:

 

https://www.morele.net/chlodzenie-cpu-cryorig-ultimate-r1-cr-r1a-705816/

 

Też mały potworek ale czy przypasuje?

 

 

Strona 21 manual.

 

http://dlcdnet.asus.com/pub/ASUS/mb/SocketAM4/CROSSHAIR-VI-HERO/E12601_CROSSHAIR_VI_HERO_UM_V3_WEB.pdf?_ga=2.37870378.803432058.1495018908-913357769.1493137697

 

W specyfikacji jest jak piszesz a w manualu j.w.

Edytowane przez qqrydza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fakt, jest PCIEX8_2

EDIT:
Sprawdzałem u mnie. Wentylator zasłonięty w całości kartonikiem z odległości 4-5mm. W stresie 4-5 stopni więcej. Tutaj byłby jeszcze ciepły backplate, więc o ile ta odległość jest podoba albo mniejsza, to też radziłbym wymienić chłodzenie. 

Edytowane przez okrej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Muszę przyznać, że ładnie się prezentuje oryginalny cooler z resztą zestawu. Wyśmiewane w większości ledy powodują efekt "wow".

:)

W obudowie Phanteks z przyciemnioną, hartowaną szybą sprzęt robi duże wrażenie. Wystarczy zalać wodą i wpuścić egzotyczne rybki.

;)

Akwarium jak się patrzy.

 

Muszę opanować te świecidełka ale najpierw wezmę się za bios, który ma masę opcji do OC i pewnie optymalne ustawienie pochłonie sporo mojego czasu.

Muszę poszukać jakiegoś tutorial'a do crosshair'a.

:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to jak rasowy już exhibicjonista by dotrzymać danego słowa wrzucam efekt niemalże skończony. Nieskończony dlatego, że jakieś ładne kabelki w oplocie se walne i jak bozia pozwoli to może jakieś wc w przyszłości się pojawi.

 

Żonka mówi, że cepelia i najczęściej wyłączone ledy są ale czasem se puszcze, a jak, i popatrzę dla relaksu. Jak w akwarium...

;)

 

DSC00444.jpg

 

DSC00446.jpg

 

DSC00448.jpg

 

DSC00457.jpg

 

DSC00459.jpg

 

 

 

Obok rozmowa o obudowach... cała obudowa to duży radiator.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta wersja Enthoo Pro M z panelem z hartowanego szkła ma w komplecie dwa wentylatory? Jak one się sprawują pod względem wydajności i hałasu? Poza tym czy możesz coś powiedzieć o blachach w tej obudowie? W teście PurePc stwierdzili, że blachy są cienkie i mają słabą sztywność.

 

A jeśli chodzi o wygląd Twojej budy to bardzo fajnie to wyszło!

Edytowane przez neoHannibal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...