Skocz do zawartości
hKropp

Ryzen 1700, Cały PC[6-7.5k]

Rekomendowane odpowiedzi

Ło matko.

 

Jaka blacha... zimna.

 

:D

 

Co chcesz z tą blachą robić? Giąć? Wycinać?

:)

 

Wentylatory dwa, wszystkie w bios'ie trzeba sobie ustawić. Jest opcja automatycznej kalibracji. Na którymś z biosów po kalibracji uznał, że nie wszystkie wentylatory są potrzebne i wyłączył jeden zupełnie.

:/

 

Jak dla mnie akceptowalny poziom "hałasu"

:D

 

Zasilacz to chyba jeszcze wiatraka nie odpalił, na karcie wentylatory stoją, obudowa jest tak ażurowa, że sama się w zasadzie wentyluje.

 

DSC00460.jpg

 

:)

 

Kładąc dłoń na górnej kratce czuję chłód.

 

To chyba dobrze.

Edytowane przez qqrydza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.04.2017 o 13:14, Devil napisał:

qqrydza jesteś doświadczonym użytkownikiem. Wybrałeś jak chciałeś. Moim zdaniem nie do końca słusznie, ale może i się  mylę. Na razie nie tylko w Wiedźminie 3 obrywa. Wspomniałem o tym bo  w innym temacie wypomniałeś mi o tej grze. Ale popatrz na testy purepc, że w połowie z testowanych gier obrywa. Momim zdaniem lepiej było wziać i7, ktory też by Ci starczył na długo. Popatrz ile ludzi jeszcze siedzi na i5 2500K, a Ty byś przeskoczył ze starego Phenoma II na i7 7700K. Zestaw Tesela całkiem udany. No cóż może przyszłe gry lepiej się sprawdzą na Ryzenach. Tego życzę tobie i.. Intelowi. Czas aby pewne rzeczy uległy zmianie, a nie ciągle klepanie tych samych procków od Intela +/- 10% wydajności co generacje. To moja ostatnia platforma jaką kupiłem w życiu, wiem ze mówiłem tak już wcześniej, ale wymieniłem by mieć już to na dłużej, a lata lecą i czasu na granie mniej. Zawsze mogę kupić potem jakąś konsolę  czy coś   :)

 

Cytat

W dniu 25.04.2017 o 13:35, qqrydza napisał:

Wierz mi, że gryzłem się długo i wybrałem AMD jako sukcesora Athlon XP i aktualnego Phenom II. Liczę, że więcej rdzeni przełoży się w przyszłości na wydajność w grach bo te wszystkie gry z testów to już dawno ograne są i patrzę raczej na to co nadejdzie.

 

Cóż, jeśli okaże się za 2-3 lata, że wtopiłem... odszukam ten temat i przyznam Ci rację, że mogłem wybrać lepiej.

;)

 

Zresztą sam widzisz... Intel z miejsca zapowiedział i przyśpieszył prezentację 6-8 rdzeniowych procesorów. Sprawa jest rozwojowa a ja czekać już nie zamierzałem bo tak czekać można lata. Sam wiesz... poczekaj, dołóż...  trochę dołożyłem ale już chociaż nie czekam.

 

Po takiej długiej przerwie, gdzie wsiąknąłem w stereo i vinyle zaniedbując śledzenie rozwoju PC, nie odpuszczę sobie i będę obserwował obrót spraw i w tym komputerowym temacie.

 

Pozdrawiam.

Cześć.

Zrobiłem jak obiecałem. Właśnie wgrałem najnowsze sterowniki do chipset'u oraz wgrałem po raz pierwszy od ponad dwóch lat nowy bios i jestem gotowy na nowy procesor.

Jak zwykle zgonię potrzebę postępu na młodego i młodą ale faktycznie stary x4 już odsłużył swoje dla dwóch pokoleń graczy i "używaczy" PC, jestem gotów poświęcić swój procek na rzecz młodszej generacji... a mojego potomstwa tym bardziej.

R7 3700X kompatybilny z moją płytą jest. Na celowniku mam go zatem.

Reasumując.

 

Rozwój sytuacji AM4 bardzo mi odpowiada a łączy się to z dalszą rozbudową mojego komputera oraz  komputera dzieci.

 

Edytowane przez qqrydza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No cóż mam powiedzieć.  Sam napisałem w poprzednim poście że AMD może być przyszłolściowe. Ja tam składanie komputera się nie bawię już, ale widzę co sie dzieje na rynku, i ogólnie z Intelem nie jest zacekawie.    Nawet już nie chodzi o zastój  w  procesie technologicznym, ale ich polityka nie zmienia się  dalej.   Tu trzeba ostrej konkurencji cenowej, bo będą tracić udziały. Nie życzę im tego i dla mnie osobiście najlepiej by było tak jak za dawnych lat gdzie AMD  i Intel porówno wydawli udane procki.  Ale jak widzę czasem ceny nowych procków Intela do zastosowań profesjonalnych na tle AMD. To dla mnie wciaż ten "pazerny" Intel. Taką polityką cenową to oni długo nie zawoujuą na rynku profesjonalnym.

 

Co do gier  Nadchodzą nowe konsole. Obie na układach AMD, gry portowane na PC będą coraz bardziej lubić  dodatkowe rdzenie. Więc wiadomo  że AMD tu może być górą w przeciągu najbliższych lat. Czas pokaże. 

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem plan dzieciakom kupić zestaw na R5 3600 ale wpadłem na pomysł, że odziedziczą mój R7 a ja wpakuję do kompa nowego 3700X.

Gdyby nie to, że ta operacja wymaga tylko wymiany procesora i kilku aktualizacji sterowników i biosu to bym nawet nie myślał nad zamianą. W przypadku wyboru 7700k (pozdrowienia dla tesel ;) ) zamiana procesora na lepszy wiązałaby się ze zmianą płyty głównej a siedzieć dalej na 4 rdzeniach to raczej pomyłka.

Niedługo czeka mnie ponowna przyjemność doboru podzespołów pod R7 1700.

Przy okazji może ktoś zaproponuje budżetową płytę pod 1700 już z nowym chipset'em.

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co to a problem zmienić procka razem z płytą?

 

po prostu sprzedajesz stare i kupujesz nowe i tyle w temacie 

jakbyś miał tego i7 to spokojnie sobie byś poczekał na lga 1200 [albo i dłużej]

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe

Zapewne najlepiej wywalić całego kompa na śmieci i kupić cały nowy zestaw.

Sprzedawanie wszystkiego wiąże się ze stratą a mój crosshair trzyma się dobrze i pozwoli odpalić już trzecią generację R7.

Może nie zauważyłeś ale właśnie o to chodziło, co w moim przypadku udało się osiągnąć, by wyeliminować wachlowanie płytami i procesorami i co najważniejsze NIE CZEKAĆ a Ty dalej proponujesz czekanie. Tym razem na lga 1200.

Pod 1700 już chyba wybrałem nowe podzespoły:

płyta

https://pl.msi.com/Motherboard/B450-TOMAHAWK-MAX/Overview

pamięci

https://www.morele.net/pamiec-hyperx-predator-ddr4-16-gb-3333mhz-cl16-hx433c16pb3k2-16-774213/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płyta i pamięć  będże ok. Ale muszę tu jednak troszkę bronić Tesela, bo Intel ma wciąż długą żywtność. Mamy co prawda 4, ale za to mocne rdzenie. Więc tu z tą wydajnością zależy od gry. Nowe Konsole mogą to zmienic Ale ile gier pojawi się  na PC, co korzystają z 8 rdzeni więcej niż w 30-40% na rdzeń, tego nie wiemy. Dowiemy się z czasem. Żywotność układów AMD tu też wypada więc dobrze z uwagi na wykorzystanie ich w obecnej generacji konsol i przyszłej.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, qqrydza napisał:

Sprzedawanie wszystkiego wiąże się ze stratą

a to chciałeś zarobić?

widzę że nie zrozumiałeś o co chodzi ale wyżej już padło wyjaśnienie

co do konsol to niby mają mieć 8rdzeni/16 watków - więc gry pod to będą pisane i żeby się nie okazało że więcej  rdzeni to tylko sztuka dla sztuki 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...