Skocz do zawartości
Bagin100

Czy ten zasilacz da rade z gtx 1080ti?

Rekomendowane odpowiedzi

Posiadam gtx 1080 od msi oraz Thermaltake Smart SE Modular 530W i za jakiś czas przechodzę na wersję ti od tego samego producenta. I mam dwa pytania.

 

Czy mój obecny zasilacz da rade z nową kartą graficzną, czy będę musiał kupić nowy, mocniejszy zasilacz?

Czy moje i5 6600k będzie ograniczać nową kartę? Jak tak to jak bardzo. Jest sens wymieniać na i7 7700K?

 

MSI GeForce GTX 1080 GAMING X

Intel Core i5-6600K OC 4,5 GHz

MSI Z170A Gaming Pro

Silentium PC Grandis XE1236

Corsair Vengeance LPX DDR4 16GB(2x8GB) 3000MHz

Thermaltake Smart SE Modular 530W

SSD Samsung 950 Pro 256GB PCIe 3.0

Western Digital Caviar Blue 3.5'' 1TB

Creative Sound Blaster Z

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ti bierze ~100W więcej niż podstawowa wersja czyli circa 280W na samą kartę. Teoretycznie ( przy założeniu że zasilacz nie ma spuchniętych kondensatorów etc. ) masz zapas w grach. 

A co do wymiany na 7700K to raczej polecę testy i recenzje gier które odpowiedzą na pytanie czy 10fps w 4K będzie robiło różnicę...

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja poszedłem w overkill i dałem rm850x ... mam 4 talerzowe dyski twarde i na 500 w i gtx 760 cały czas któryś się wyłączał. 

teraz nawet w obciążeniu wentylator na zasilaczu nie startuje :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja myśle, że wymiana jest zbędnia i ten XFX  550 powinien starczyć. Ew kup coś lepszego od XFX już z większą mocą np:

 

https://www.morele.net/zasilacz-corsair-rm650x-80plus-gold-650w-cp-9020091-eu-779366/?gclid=CL-RiN-vwdMCFRFfGQodOAADPg&gclsrc=aw.ds

 

 

Co do procka i GTX 1080Ti to raczej można być spokojnym. Chociaż wczoraj przeszedłem ostatnią misję w nowym Tomb Raider i podczas walki z Bossem gdzie trzeba było rzucać wybuchające hmm "puszki" gdy gościu zbierał siły podbiegłem do niego i w momencie gdy Lara się z nim szamotała to miałem dropy do 8 FPS, a w tym czasie CPU 1 rdzeń był na 100%, ale GPU też był na 100% w tym momencie. Więc możliwe, ze albo coś w tym czasie mieliło  w komputerze lub wina sterowników/gry. W innych grach nie miałem takiego problemu by jeden rdzeń się  "zapychał".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...