Skocz do zawartości
smogo

SilentiumPC Pax M70 vs. Corsair Carbide 100R Silent Edition

Rekomendowane odpowiedzi

Hej

 

Mam do wyboru dwie obudowy wyciszane: Corsair Carbide 100R Silent Edition oraz SilentiumPC Pax M70. Obie są praktycznie w tej samej cenie.

 

Problem tradycyjnie jest z wyborem. Każda ma swoje plusy i minusy - wiadomo. Na początek określę przyzbliżone wymagania co do konstrukcji:

 

- rozmiary wnęki przewidzianej na umieszczenie obudowy: 470x495x200 (WxSxG, wysokość z tolerancją kilku milimetrów, ostatni wymiar to już pewien problem, gdyż wredota może zwisać z jednej strony, choć można ją ewentualnie czymś podeprzeć - wnęka otwarta w tym kierunku)

- obecność napędu optycznego

- im więcej gniazd USB tym lepiej

 

Teraz, co mnie boli:

 

- Pax M70 jest odrobinę niższa i świetnie, ale ma panel na górze, więc musiałaby nieco wystawać poza obręb mebla, by z niego korzystać

- Pax M70 ma zredukowaną kieszeń na napędy optyczne - nie wygląda mi to na porządną konstrukcję

- Pax M70 to buda duża i ciężka o trudnym dostępie do dolnego filtru

- 100R SE wchodzi na styk (wysokość!)

- 100R SEma w zestawie dwa wiatraki, przy czym z przodu tylko jeden, zaś w komentarzach do jednej recenzji wyczytałem, że mocno ogranicza to przepływ powietrza

- 100R SE ma podobno wiszący przewód do kontrolera obrotów, którego za nic nie da się schować

 

Pytania do Was:

 

1. Ta otwarta kieszeń w Pax M70 - sprawdza się to w praktyce?

2. Gdzie jest miejsce na drugi wentylator na przodzie w 100R SE - pisze o nim w specyfikacji, ale ja za nic nie mogę tego dojrzeć? Przed klatką na dyski? Chyba nie ma tam za dużo miejsca - jak do niego docierać?

3. Jak wygląda wentylacja w 100R SE na stockowych wentylatorach - czy faktycznie jest fatalnie?

4. Jak to jest z tym przewodem do kontrolera w 100R SE? Faktycznie jest aż tak krótki?

 

Ogólnie rzecz biorąc, fajnie by było gdybyście mogli porównać te dwie konstrukcje pod kątem praktycznym? Jak to jest z tymi temperaturami i hałasem? W końcu mamy w kraju naprawdę upalne lata ostatnimi czasy. Może nawet ktoś już korzystał z obydwu i ma najlepsze porównanie, gdyż w testach podejście do pomiarów zawsze się jakoś różnią.

 

Dzięki

Edytowane przez smogo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość pablo27

Zależy co Chcesz do obudowy wpakować?

Jeżeli miał bym pakować mocną kartę graficzną i procesor pod oc, to wybrał bym M70, ponieważ jest większa gabarytami od 100r a co za tym idzie teoretycznie powinna być chłodniejsza.. Jak by to miał być budżetowy zestaw z procesorem non oc i nie za mocną kartą graficzną, to nie zawahał bym się wybrać obudowy 100r se, bo bardzo podoba mi się z wyglądu. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...