Skocz do zawartości
potasss

Zestaw do 2500zł

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

przymierzam się do kupna komputera za kwotę 2300zł (jeśli będzie warto dopłacić, to 2500 też wchodzi w grę). Chciałbym kupić dobry sprzęt do gier, który starczy mi na kilka lat. Zdaję sobie sprawę, że z takim budżetem będę musiał zaopatrzyć się w używane części. Prześledziłem więc internet i zdecydowałem, że taki sprzęt powinien być ok:

 

Karta graficzna: Gigabyte GeForce GTX 970 4GB używka 750zł

Brałem pod uwagę też RX 480, ale jest to nowsza karta i ciężko trafić na używkę w atrakcyjnej cenie, a wydajnościowo zdają się być podobne.

 

Procesor: i5 4690k używka 800zł

Tu mam też dylemat. Widziałem porównania wydajnościowe i5 4690k vs i7 4690k i przyu karcie GTX 970 różnica fps jest minimalna. Czy to oznacza, że nie ma sensu kupować procka pod OC z tą kartą, skoro i tak nie wpłynie to znacząco na zestaw? Może w takim razie lepiej wziąć inny procesor np. i5 6500 lub i5 4460 i wtedy nie będę musiał kupywać płyty pod OC, a co za tym idzie zasilacz.

 

Płyta główna: ASUS Z97-A 350 zł używane 

Tą płytę brałbym w przypadku zestawu przeznaczonego pod OC. Cały czas się zastanawiam, czy taki zestaw jest faktycznie potrzebny do tej karty.

 

Ram: Kingston 8GB DDR3 1600MHz 150 zl (uzywane)

Budżetowa opcja. Sam nie wiem czy jest sens dopłacać do większej ilości Mhz.

 

Zasilacz: Cooler Master G550M 550W 135 zł nowe

Nie jestem też przekonany do takiego zasilacza. Czy poradzi on sobie w zestawie pod OC?

 

Obudowa: SilentiumPC Brutus M10 60 zł używane 

Fajna obudowa w fajnej cenie. Nie rozważałem niczego innego ze względu na określony budżet

 

Dysk to będzie około 250zł, więc całość to około 2300zł. Możecie mi w takim razie doradzić, czy do tej karty GTX 970 i w takim budżecie warto składać zestaw przeznaczony pod OC? Może jednak nie warto, i oszczędzając na chłodzeniu, płycie i procesorze przeznaczyć pieniądze na np. gwatancję podzespołów, lub lepszą obudową, czy zasilacz?

 

Kolejna rzecz, znalazłem też kilka aukcji dość fajnych komputerów. Są to np.


Tutaj sprzedając dodatkowe monitory, klawiatury itd. wyniosłoby mnie to ok. 1800zł. Wtedy za tylę mam zestaw złożony z I5-4460 i GTX970 ssd 250gb.

 


Również fajny zestaw, jednak jest to licytacja. Mógłbym zamienić i7-4790K na i5 4690k i zaoszczędzone pieniądze wydałbym na dysk twardy.

 


Najlepszy zestaw z wymienionych. Bardzo dobre podzespoły wraz z dyskiem ssd. Obawiam się, że licytacja mocno przewyższy mój budżet.

 

 

Możecie mi coś doradzić? Składać samemu, czy może zainteresować się tymi aukcjami? Jeśli składać samemu, to kupować części osobno, czy w zestawach (np. płyta + procesor + ram). W moim budżecie pchać się pod zestaw OC, czy nie? Może jednak nie warto kupować używanego zestawu, tylko wybierając zmniej wydajny zdecydować się na opcję z gwarancją?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dawanie 750 zł za GTX970 to mało sensowny pomysł , lepszym wyjściem jest Rx 470 albo dopłata do Rx 480 .

 

I5 4xxx też jest średnio sensowne , bierz albo G4560 + płyta na H110 + Rx 480 / GTX1060 albo I5 7xxx + płyta na H110 / B250 + Rx 470 , do tego 8 GB lub 16 GB ramu DDR4 .

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. Postanowiłem jednak zmienić zestaw na coś innego:

 

Karta graficzna: MSI Radeon RX 480 ARMOR OC 8GB GDDR5 990 zł

Procesor: Intel Core i5 7400 680 zł

Płyta główna: h110m pro-d 100zł

Pamięć ram: G.Skill 2400Mhz DDR4 8GB 189 zł

zasilacz: XFX TS 430W 140 zł

obudowa: SilentiumPC Regnum RG2 149zł

 

Całość z przesyłką kosztowałoby mnie 2320zł. Ramy oraz płyta główna są używane. Reszta nowe, lub używane 2-3 miesiące z gwarancją.

 

Jednak rodzą się kolejne pytania:

1. Warto brać RX 480 w wersji armor, a nie gaming? Tu mam okazję kupić w dość niskiej cenie, ale ta wersja jest o wiele mniej popularna, niż gamingowa.

 

2. Czy procesor i5 7400 jest odpowiednim wyborem, czy może lepiej dopłacić do i5 7500? Niestety musiałbym dość dużo dopłacić :/

 

3. Płyta główna obsługuje ramy 2133, jednak ramy które wybrałem mają taktowanie 2400 mhz. Czy w takim razie warto zmienić ramy na mniejsze taktowanie?

 

4. Troszkę droższym i bardziej popularnym zasilaczem jest Antec VP 500. Warto wziąć anteca?

 

5. Jeśli chodzi o obudowę, to jest troszkę droższa wersja: RG2W, która różni się chyba tylko tym, że ma jeden dodatkowy wentylator (z frontu). Różnica w cenie to 20 zł. Warto dopłacić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...