Skocz do zawartości
hauti

podkręcanie ddr3 devil's canyon z87

Rekomendowane odpowiedzi

Hej !

 

Ostatnio postanowiłem się pobawić z nudów w podkręcanie pamięci ddr3 na płycie asrock z87 pro4

Mam zestaw corsair vengance 2x8gb @2400mhz 11-13-13-31-363-2t 

 

Bez większych problemów udało mi się je puścić @2600mhz z lekko poluzowanymi timingami 12-14-14-36-441-2t jednak w zasadzie wydajność zapisu odczytu spada dość mocno, natomiast zapis wzrasta. 

 

puściłem jeden syntetyk i różnica jest marginalna

Ostatnio wszyscy piszą o wzroście wydajności wraz z wyższym taktowaniem pamięci i stąd moje pytanie 

 

czy to ma sens ? :) 

Czy jest sens luzować timingi bardziej, może podnieść napięcie do 1.7v i próbować @2800/2933 ? 

 

Proszę bardziej doświadczonych kolegów o wypowiedzenie się. 

 

ps 

procek lata na razie na 4.6 GHz @1.25v bo mam tylko intelowskie badziewne chłodzenie, po świętach przychodzi noctua d15s zobaczymy jaka sztuka mi się trafiła 

Wesołych świąt i z góry dziękuję za odpowiedź ! 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bootuje ale nie wchodzi do windy, miałem problem nawet, żeby do biosu się dostać przy cl10 

 

mam płytę asrocka jak wspomniałem i w biosie jest opcja memory performance mode, z tego co się orientuje, to płyta sama zacieśnia wszystkie timingi tRDWR i faktycznie wzrasta wydajność dość mocno na odczycie i zapisie ale na cl10 nie wstaje. 

 

Wyniki pamięci

 

89ec4aa18b413.png

 

Wszystkie timingi 

 

235030d051171.png

Edytowane przez hauti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...