Skocz do zawartości
patryk182001

GTX 1050 TI czy GTX 1050?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam w najbliższym czasie planuję kupno nowej karty graficznej. Moją uwagę przykuły konkretne trzy modele:

1. https://www.morele.net/karta-graficzna-msi-geforce-gtx-1050-ti-4g-oc-4gb-gddr5-128-bit-hdmi-dvi-d-dp-box-975437/

2.https://www.morele.net/karta-graficzna-palit-geforce-gtx-1050-ti-stormx-4gb-gdddr5-128-bit-hdmi-dp-dvi-box-ne5105t018g1f-975444/

3. https://www.morele.net/karta-graficzna-evga-geforce-gtx-1050-sc-gaming-2gb-gddr5-128-bit-hdmi-dp-dvi-box-02g-p4-6152-kr-1083844/

Chciałbym spytać, czy warto dopłacić, aby mieć 4GB wersję tej karty?
Na Komputroniku karta 2GB jest za 539zł, a do wersji TI trzeba dopłacić ok. 100zł
Jak duża jest różnica, a może moglibyście coś zaproponować?
Konsultowałem z fachowcem, ze obie te karty bezproblemowo można zamontować w moim komputerze.
 

PS. Patrzyłem na pclab testy wydajnościowe w różnych grach i EVGA minimalnie gorzej się prezentuje od 1050 TI, a ponadto różnica w cenie jest - dodając, że na Komputroniku ta karta kosztuje 539 w przecenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

JA bym dopłacił do wersji 4GB, czyli GTX1050Ti. Grałem ostatnio w Battlefield 1, co prawda na RX460 4GB, tekstury na High, reszta na medium, jakieś rozmywania wyłączyłem - całkiem płynnie to chodziło i miałem zwykle użycie 2,75GB pamięci karty graficznej (czyli model 2GB mógłby haczyć).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

JA bym dopłacił do wersji 4GB, czyli GTX1050Ti. Grałem ostatnio w Battlefield 1, co prawda na RX460 4GB, tekstury na High, reszta na medium, jakieś rozmywania wyłączyłem - całkiem płynnie to chodziło i miałem zwykle użycie 2,75GB pamięci karty graficznej (czyli model 2GB mógłby haczyć).

Jednakże nie lepiej byłoby dokupić 8 gb? - miałbym wtedy 12gb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednakże nie lepiej byłoby dokupić 8 gb? - miałbym wtedy 12gb

 

Pamięć na karcie graficznej to nie to samo co główny RAM komputera. Choćbyś miał 32 GB RAM, to i tak gra będzie cięła jeśli pamięci na karcie będzie za mało (np. karta 2GB), w stosunku do wymagań gry (np. gra zapycha w VRAM 3,5 GB).

 

Poza tym, oczywiście 4GB RAM komputera, dzisiaj, do gier, to bardzo mało pamięci. Także jak masz 4GB pamięci teraz, to i tak lepiej ją rozszerz.

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamięć na karcie graficznej to nie to samo co główny RAM komputera. Choćbyś miał 32 GB RAM, to i tak gra będzie cięła jeśli pamięci na karcie będzie za mało (np. karta 2GB), w stosunku do wymagań gry (np. gra zapycha w VRAM 3,5 GB).

A w jakiej grze ma to takie znaczenie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...