Skocz do zawartości
Healer

[8k] Komputer do gier

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

Za jakiś miesiąc będę kupował nowego "peceta". Trochę odłożyłem i planuję złożyć komputer do grania w 4K. Budżet to maksymalnie 8k, ewentualnie trochę ponad (suchy chleb i woda). Zwracam się z prośbą o ocenę i dobór pozostałych podzespołów. Na chwilę obecną chłodzenie wodne wypada z obiegu.


Procesor I-7 6700K
Karta graficzna Asus ROG Strix GeForce GTX 1080 Ti OC
Płyta główna (?) MSI Z170A GAMING M5 / M7, ewentualnie ASRock Fatal1ty Z270 Gaming K4
Chłodzenie CPU be quiet! Dark Rock 3
Pamięć (?) Corsair Vengeance LPX DDR4 16GB(2x8GB) 3000 MHz
Dysk SSD Crucial MX300 525GB SATA3
Dysk HDD WD Caviar Blue 1TB
Zasilacz (?) Corsair RM650X 80+ Gold - 650W
Obudowa (?)

Edytowane przez Healer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Procka bym wział jednak i7 7700K. Co prawda wydajnościowo prawie to samo, ale jednak nieco lepiej się kręci i jest nieco nowszy.  Płytę bym brał tego ASRocka, a reszta będzie ok lączenie z zasilaczem, który wybrałeś.  Co do obudowy to:

 

https://www.purepc.pl/zestawy_komputerowe/jaki_komputer_kupic_zestawy_komputerowe_na_kwiecie%C5%84_2017?page=0,26

 

 

 

Poszukaj czegoś  z tych proponowanych co zmieści się w budżecie no i się  spodoba wizualnie. 

Edytowane przez Devil
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmieniłem procesor na i7-7700K, płytę na ASRock'a i tymczasowo wybrałem obudowę SilentiumPC Pax M70 Pure Black V2. Całkowity koszt zestawu to około 8400zł. Nie uwzględniłem w koszyku dysku hdd, ponieważ takowy posiadam.
http://www.morele.net/inventory/info/aREFcT/

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...