Skocz do zawartości
minemouse

POMOCY! Szumi.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

mam pewien problem z szumami na sekcji audio płyty głównej(na integrze), słyszę je na większości słuchawek jakie posiadam, szczególnie dousznych, próbowałem zawalczyć ze strony softwareowej. Sprawdzałem różne wersje sterowników, sprawdzałem czy nie odtwarza mi się na słuchawkach dźwięk z mikrofonu, próbowałem z różnymi rozdzielczościami (dźwieku) i nic dalej szumi. Szumy słyszę głównie ja, ale gdy rozmawiam prze z skype czy teamspeaka to szum(z mojego mikro) słyszą również rozmówcy, czasem oprócz szumów również piski, zmieniałem różne ustawienia(Volume Stabilizer, Noise Gate, Noise Reduction) na w menedżerze dźwięku i dalej nie wiele. Z jednej strony to Integra więc nie wiele można wymagać, ale z drugiej w specyfikacji jest napisane, że SNR to 115dB i dodatkowo ma odizolowaną sekcje audio(a przynajmniej świeci na PCB czerwony pasek w lewym dolnym rogu). Ostatnio "uziemiłem" obudowę, niestety w moim pokoju nie ma żadnych gniazdek, więc złapałem za kynar i z jednej strony owinąłem śrubkę od panelu bocznego obudowy z drugiej metalową część pokrętła od kaloryfera(połączenie jest - zmierzone multimetrem) mimo to dalej nic.

 

Będę wdzięczny za każdą poradę nawet oczywistą(może przeoczyłem coś oczywistego i głupiego).

 

Układ dźwiękowy: Asus Supreme FX (na moje oczko ALC 1150) na płycie Asus Maximus VII Hero (Z97)

 

Słuchawki: Nauszne True 7.1 32 ohmy(niskotonowy 16) czułość 116-123 dB(w zależności od membrany), Douszne 32 ohmy czułość 102 dB

 

Potencjalne zakłócacze(w promieniu 50 cm): Orange Funbox 2.0(2.4 i 5 GHz), Telefon DECT, ładowarka indukcyjna Qi.

 

Z góry dziękuje za pomoc.  

     

post-214331-0-99094500-1492799473_thumb.png

Edytowane przez minemouse

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic z tym nie zrobisz u mnie szumi wszystko nawet po USB i nawet na sprzetach za ponad 2k co prawda mniej ale jednak ja wciąż słyszę. Nic z tym nie zrobisz coś sieje zakluceniami i tyle. Możesz kombinować z filtracja przez UPS albo sztuczna masę. Ale raczej nic to nie da może wymiana zasilacza pomoże.

 

Zbyt wiele zmiennych

 

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

Jedyne co mi pomaga to podpięcie się ze sprzętem pod lapka na zasilaniu bateryjnym wtedy cisza idealna jest

 

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To też nie rozwiązuje problemu bo USB lubi siać syfem. Nieraz USB na PCI pomaga a nieraz nie najlepszą opcją jest wypuszczenie dźwięku po optyku

Tylko tu się pakujemy w koszty bo zewnętrzna karta z porządnym zasilaniem i wejściem optycznym kosztuje niemało.

Jeszcze jest coś takiego jak separator USB ale to wszystko wróżenie z fusów.

 

Może na początek spróbuj zrobić masę z zera a nie kaloryfera

 

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

To też nie rozwiązuje problemu bo USB lubi siać syfem. Nieraz USB na PCI pomaga a nieraz nie najlepszą opcją jest wypuszczenie dźwięku po optyku

Tylko tu się pakujemy w koszty bo zewnętrzna karta z porządnym zasilaniem i wejściem optycznym kosztuje niemało.

Jeszcze jest coś takiego jak separator USB ale to wszystko wrażenie z fusów.

 

Może na początek spróbuj zrobić masę z zera a nie kaloryfera

 

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W gniazdku w ścianie zero wpinasz na bolec uziemiajacy robiąc mostek jak tego nie robiłeś to lepiej się za to nie zabieraj bo jeszcze podłączyszfazę i wszystko zjarasz.

 

Podglosnij na maksa i sprawdź czy słyszysz jak w słuchawkach jak rusza myszka po pulpicie np. Zaznaczasz foldery prawym itd. Albo pracę dysku jeśli tak to niewiele z tym zrobisz.

 

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co słyszę to szum jest raczej stały nie zależny od obciążenia komputera, kompresowałem 7 GB plik i szum się nie zmieniał, ruszanie myszą tęż nie ma na to wpływu.

 

A co do podłączania to wiem, że muszę zmierzyć najpierw który jest zero a który faza(miernikiem lub śrubokrętem z lampką) no i kupić gniazdko z bolcem. A jeszcze pytanie czy zakłócenia mogą pochodzić z sieci, bo mam do listwy podłączone: ładowarki do laptopa i do telefonu, Funboxa, konwerter światłowodowy, a wcześniej w tej samej linii(pod tym samym bezpiecznikiem) w innym pokoju telewizor, dekoder i inne badziewie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jeszcze pytanie czy zakłócenia mogą pochodzić z sieci, bo mam do listwy podłączone: ładowarki do laptopa i do telefonu, Funboxa, konwerter światłowodowy, a wcześniej w tej samej linii(pod tym samym bezpiecznikiem) w innym pokoju telewizor, dekoder i inne badziewie. 

A mama nie pozwoliła ci tego odłączyć od zasilania na próbę, na 5 minut?

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@bleck55 nie wiem o jakim sianiu syfu po usb piszesz. Ja u siebie poza szumem mojego organizmu, żadnego syfu nie doświadczam, a karta wcale nie była droga.

Natomiast integra jakąkolwiek by nie była zawsze będzie narażona na zakłócenia wewnątrz obudowy. Szum może być spowodowany naturalną charakterystyką integry.

Te słuchawki true 7.1 to nie są przypadkiem te: https://www.asus.com/us/Headphones-Headsets/STRIX_71/

Bo one mają kartę dźwiękową na usb.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy wszystko od kompa u mnie nawet na nuforsie dac 80 potrafiłem słyszeć ruchy myszka po pulpicie dziwne piski na s16 tez ale już bardzo cicho i przy dużej głośności

 

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

Zależy wszystko od kompa u mnie nawet na nuforsie dac 80 potrafiłem słyszeć ruchy myszka po pulpicie dziwne piski na s16 tez ale już bardzo cicho i przy dużej głośności

 

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widać nie warto kupować sprzętu za prawie 10ciokrotnie większą wartość ;-). Ja nie mam audiofilskiego słuchu i powyżej jakości CD nie słyszę różnicy. A może to kwestia jakości mojego obecnego sprzętu. Kiedy jednak przełączam słuchawki z SB na integrę, to widzę miażdżącą różnicę. Szumy, zniekształcenia i kiepska separacja dźwięku to norma w kodeku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...