Skocz do zawartości
Toperek

I3-530 zabytek bez grafiki - co dokupić do starszych gier?

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry, zarejestrowałem się, żeby:

- się przywitać,

- zapytać co współcześnie poleca się do tak starego procesora jak I3-530? Myślałem o RX 460 albo GTX 1050, ale podejrzewam, że nawet na niego to szkoda kasy.

W co gram? W nic. Teraz mam tylko trochę staroci, które ostatnio a to na Uplay (The Crew i inne) albo Steam (DIRT3, GRID) były w promocji za darmo.

W co bym chciał zagrać (konkretnie to mój syn): Scap mechanic. Na pewno nie celuję w nowe gry AA bo szkoda mi na nie kasy, ostatnio grałem na studiach, a to było daaawno temu.

 

Zasilacz, nie podam jaki, bo nie wiem, ale wiem, że ma 400W. Pewnie jest na czarnej liście elektrody ;-) ale od 2009(10?) roku działa. Jeśli to istotne, to rozkręcę budę.

 

Używki? Chyba wchodzą w grę, ale starocie więcej W biorą, więc czy mają sens przy zasilaczu 400W?

 

Serdecznie pozdrawiam

 

Toper

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy tym procesorze nie wykorzystasz możliwości żadnej z w/w kart lepiej kupić jakąś używkę HD 7870 albo GTX660 i pomyśleć o zmianie platformy na Kaby.

Dzięki! Zamierzam coś optymalnego kupić i już tak zostawić, więc pewnie skorzystam z rady.

Jak będę robił upgrade to już cały komputer nowy złożę, tego zostawię tak jak jest.

Czy któraś z tych kart jest lepszym wyborem jeśli chodzi o prawdopodobieństwo uszkodzeń, awarii? Na co zwrócić uwagę podczas przeglądania Allegro?

 

No i jeszcze pod kątem Linuxa to lepiej Radeon czy Nvidia? (nie jestem ortodoksem i nie przeszkadzają mi własnościowe sterowniki).

 

Pozdrawiam

Toper

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z Linuxem niestety nie pomogę. Nie ma jakiejś większej awaryjności Amd czy Nvidii, co do Allegro podstawowe to opinie o sprzedającym, widziałem nawet GTX660 asusa z gwarancją rozruchową 30 dni, a to jest zawsze dobre wyjście, o karcie im więcej wiadomo tym lepiej, jakieś screeny z programów monitorujących czy benchmarków

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...