Skocz do zawartości
userone

Zakup gtx 1070 który producent ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

od kilku dni mam dylemat a mianowicie jestem na etapie wyboru karty graficznej konkretnie modelu gtx 1070. Ponieważ wydajnościowo kary są bardzo zbliżone do siebie problemem jest wybór producenta . chodzi mi o niezawodność i dobrej jakości komponenty .Generalnie mam na oku kilka modeli.

Ze względu na fakt posiadania płyty maximus VIII hero pierwszym z nich jest asus strix oc i tu niby wszystko okey ale niestety minusem jest sporo negatywnych opinii o serwisie asus, drugą opcją ze względu na choćby na gwarancje jest zotac amp extrem ale w tym przypadku nie znam firmy i nie wiem czy to aż tak dobre jakościowo karty, trzecia opcja najdroższa to evga ftw2 icx karty tego producenta kupowałem praktycznie zawsze jakoś nie było problemów no i genialny support choć ti wychodzi najdrożej i z kolei  trzeba na nią poczekać jakieś 10 dni:( i tak to się właśnie koło zamyka wasze jakieś ale

Generalnie komp wykorzystywany do grania:)

Kwoty nie podaje ponieważ na w/w model starczy :)

 

 

Pozostałem podzespoły to 6700k, gskil 16gb, zasilacz evga 650 P2 no i płytka maximus VIII Hero

no to chyba na tyle czekam na wasze oponie

 

Pozdrawiam

Edytowane przez userone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładając stosunkowo niewielkie pieniądze masz gtx 1080 z jednym z najlepszych chłodzeń więc to jego proponuję

 

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka

https://www.morele.net/karta-graficzna-palit-geforce-gtx-1080-super-jetstream-8gb-gddr5x-256-bit-dvi-d-hdmi-3xdp-box-neb1080s15p2j-922330/

 

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładając stosunkowo niewielkie pieniądze masz gtx 1080 z jednym z najlepszych chłodzeń więc to jego proponuję

 

Palit?... nie znam a dobre to to jest ?, myślałem nad 1080 ale ja grywam w 1080p więc u mnie taka karta będzie się marnowała

 

 

Może zainteresuje Cię cashback na produkty MSI, a nuż jakaś karta z listy wpadnie Ci w oko.

no właśnie jak jest z tym msi o jedni twierdzą że mają dobre produkty a drudzy się śmieją że są dobre o ile działają

 

kusi ten amp extreme ale nie wiem czy zotac to dobra firma czy nie a może do kompletu do płyty asusa strixa oc ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no właśnie jak jest z tym msi o jedni twierdzą że mają dobre produkty a drudzy się śmieją że są dobre o ile działają.

Zwykle karty MSI są chwalone, choćby za kulturę i wydajność chłodzenia. Wystarczy spojrzeć na testy PPC. Jeśli coś "nie gra", to raczej jest to wpadka - tak najprawdopodobniej jest z MSI RX 580 Gaming X.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mialem 2 różne karty od MSI GTX 770 i 980Ti. Obie nie sprawiały żadnych problemów, ale to też kwestia danej sztuki. Wadliwa sztuka może się trafić każdemu. Zwykle są to pojedyncze przypadki u większości producentów. Aczkolwiek zdarzały się  pewne sytuacje i częste awarie tych samych kart u większej grupy odbiorców np od Gigabyte GTX 780Ti. Pamiętam że na naszym forum paru użytkowników zgłosiło awarię tych kart. Nie wiem czy to jakaś seria się trafiła. W zasadzie nie ma co ufać do końca producentom, bo każdemu może się trafić taka sytuacja. Nie wiem jak to wygląda u nich z testowaniem każdej sztuki jaka zjedzie z linii produkcyjnej.  Ja pracowałem kiedyś w dużej firmie kumputerowej w Polsce, a dokładnie we Wrocławiu, która już od dawna nie istnieje.   Pracowałem na linii produkcyjnej i składałem klasyczne komputery za czasów Pentium 3 i Athlonów. Testowanie poległo, że na ostatnim stanowisko doświadczony operator  podłączał gotowy dysku z systemem i odpalał  system. Sprawdzało sie też czy po wgraniu systemu i restarcie  napęd CD się chował (znaczy się szufladka na płytę, która była wysuwana).  Potem komp lądował na specjalny regał, gdzie stało z 30 lub więcej komputerów i testowały się przez całą noc jakimiś programami. Komputerów schodziło w ciągu 8 godzin z  linii różnie zależnie od zamówień. Tu wątpie by każdą kartę testowali osobno przez ileś tam godzin. Pewnie tylko jakaś  partia i tyle. 

 

W kwestii chlodzenia to MSI jest dość cicha, ale swoje kosztuje. Potem jest chyba ASUS, a dalej Gigabyte i Palit. Ale to też nie jest reguła. Bo np GTX 1080Ti od ASUS w wersji Strix ma nieco lepsze chłodzenie.   U mnie przy pełnym obciążeniu wentylator rozkręca się do ok 60% i temperatura nie przekracza 70'C i to przy OC do 2025 mhz rdzeń.  Jest dość znośnie. Karte oczywiście słychać, ale nie aż tak jak Gigabyte 670 jaki miałem kiedyś. Ogólnie podobna głośność do MSI 980Ti jaki miałem.  

 

Bierz MSI jak masz kasę. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tutaj na przykład Lipton stwierdził, że MSI GTX 1080Ti Gaming X nie zachowuje tak dobrej kultury pracy jak GTX 1080 lub GTX 1070 z tej samej serii. Zatem z jednej strony jest to argument na to, że jednak nie wszystko to co od MSI musi być wybitne. Jednak daje do zrozumienia, że GTX 1080 i GTX 1070 serii Gaming X są bardzo dobre i na ich tle GTX 1080Ti po prostu wypada słabo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe, myślałem że już nikt więcej nic nie napisze + długi weekend a tu proszę przybyło kilka postów

co do zaufania dla asusa to ciężko mi się wypowiadać bo nic do tej poru się nie działa ale płytka mało używana na chwilę obecną bo brak grafy :( kupiłem bo był cash back i ciężko było dostać evga ftw mimo że dużo złego się słyszy o serwisie asusa zresztą i msi nie jest lepiej. Teraz jeszcze Palita 1080 Super Jetstream można wyrwać za niecałe 2400 złotych więc 1070 w tym przedziale cenowy staje się nieopłacalny ale nie znam tej firmy czy ma dobre te grafiki ?. Jeszcze msi ma cash back więc 1080 gaming x też może być ciekawy,aj mętlik w głowie bo jeszcze kierownice chcę kupić ale to nie zmienia faktu że chcę grafikę która powiedzmy będzie dobrze zrobiona :) choć tu ciężko to stwierdzić co dłużej posłuży bezawaryjnie.

Edytowane przez userone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ze swojej strony polecam tego palita:

https://www.morele.net/karta-graficzna-palit-geforce-gtx-1070-dual-8gb-gddr5-256-bit-hdmi-dvi-3x-dp-box-ne51070015p2d-955469/

Całość niesamowicie cicha i wydajna. Mam przestronną obudowę więc przez większość czasu wentylatory stoją. GPU-Z pokazywał na Wiedzminie na detalach Uber 45-55 stopni. Żadnych zacięć i widocznych spadków fps. Ekran mi migotał, ale to zasilacz kichę odstawiał.

Palita mogę polecić. Dobry sprzęt.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...