Skocz do zawartości
barwniak

Xbox one S

Rekomendowane odpowiedzi

Czy opłaca się brać Xbox one S 500GB,czy lepiej dołożyć do 1TB? Na ile tytułów starczy 500GB? Konsola dla 10 latka. Ile zajmuje przykładowo po instalacji FIFA2017?

Jak to jest na konsolach, czy instalkę mogę usunąć? Ile zajmują średnio aktualizacje gier? Mam szybki net, mogę instalować z serwera MS nie ściągając instalki gry?

Z góry dziękuję za wyjaśnienia.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy jakie masz nawyki.

Realnie z tych 500GB masz dostępne mniej niż 400GB.

Można to zapchać momentalnie.

Np. World of Tanks, Batman AK, Forza 6 zajmują po 50GB.

Ale jak przechodzisz i nie chomikujesz, tylko usuwasz, to nie ma problemu.

Jest też masa gier, które zajmują tylko kilka GB, więc to nie tak, że wszystkie zajmują 50GB.

 

Fifa nie wiem. Demo na pewno poniżej 10GB.

 

Aktualizacje zazwyczaj lecą sobie w tle i nie musisz się nimi przejmować (jak ustawisz tryb Instant).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info. Nawyków nie ma żadnych, nie gram od czasów A64 s939 :)

To ma być sprzęt dla 10 latka, więc raczej gry nie typu BF i COD, ale Fifa, Plats Vs Zobies itp.

Chodzi o o to czy na dysku musi leżeć instalka + zainstalowana gra, czy instaluje się gra z sieci, bo posiadają szybki net gry będę kupował nie na płytach.

Czyli realnie z tego co pisałeś to na dysku 500GB zmieści się 7 dużych gier lub 20 mniejszych?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W konsolach nie ma rozdzielenia na instalkę i zainstalowaną grę - po prostu jak jest napisane, że np. waży 50GB to tyle ściągasz i tyle na dysku zajmuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za informacje :)

Znasz może jakąś stronę gdzie można by zobaczyć listę gier z informacją ile zajmują na Xbox one?

 

Mam jeszcze takie pytanie, czy jak się skończy miejsce na 500GB HDD, to mogę sobie ten dysk wymienić na np. 2TB HDD przenosząc obraz, tak aby nie instalować wszystkiego od początku?

Czy są do tego narzędzia w Xbox one? Czy muszę wyjąć dysk 500GB z Xbox one, podpiąć do kompa i zrobić kopię binarną zewnętrznymi narzędziami?

Jeśli można to zrobić narzędziami Xbox one to rozumiem, że dysk na który robię kopię podpinam pod USB Xbox one, a później zamieniam?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za informacje :)

Znasz może jakąś stronę gdzie można by zobaczyć listę gier z informacją ile zajmują na Xbox one?

 

Mam jeszcze takie pytanie, czy jak się skończy miejsce na 500GB HDD, to mogę sobie ten dysk wymienić na np. 2TB HDD przenosząc obraz, tak aby nie instalować wszystkiego od początku?

Czy są do tego narzędzia w Xbox one? Czy muszę wyjąć dysk 500GB z Xbox one, podpiąć do kompa i zrobić kopię binarną zewnętrznymi narzędziami?

Jeśli można to zrobić narzędziami Xbox one to rozumiem, że dysk na który robię kopię podpinam pod USB Xbox one, a później zamieniam?

Kopia binarna raczej nie zadziała. Ale z tego co wiem - gry średnio zajmują właśnie po 50gb, więc 8 lepszych gier i koniec z dyskiem :) Ja na PS4 mam zainstalowane 7 większych gier i 6 mniejszych - i więcej nie zainstaluję. Tak, mam 500gb, ale więcej nie potrzebuje. Plusem jest fakt, że można podłączyć dysk pod USB w xboxie. Minusem, że właściwie dysku nie wymienisz bez utraty gwarancji... Dlatego też wolę Sony. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W czasach X360 były takie listy, teraz za szybko to się zmienia, żeby ktoś to aktualizował.

Po patchach rozmiar raz rośnie, raz spada.

Jak nie zapomnę, to jutro wrzucę aktualną listę tego co mam na dysku 500GB ok. 25 pozycji.

 

Co do wymiany dysku, to na YouTube sobie obejrzyj procedurę, ale to ostateczność na wypadek awarii. Lepiej korzystać z USB.

Edytowane przez maker3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info, wymianę dysku zobaczyłem na YT, faktycznie w grę wchodzi jedynie po gwarancji. Lepszym rozwiązaniem jest USB, tym bardziej, że jest USB 3.0, można wziąć dysk 7200rpm :)

 

Mam jeszcze pytanie odnośnie możliwości multimedialnych. Czy Xbox one S nie ma problemu z odtwarzaniem filmów h265? Chodzi mi o to do jakiej jakości (bitrate) te filmy potrafi odtworzyć, czy np. czy odtworzy 4K 10bit 60fps z bitrate 100mb/s?

Tu jest link do plików testowych, gdyby ktoś posiadający Xbox one S był łaskaw pochylić się nad możliwościami odtwarzania byłbym wdzięczny.

http://jell.yfish.us/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W załączniku screenshoty z informacją o ilości zajmowanego miejsca.

Mała legenda:

Wiedźmin 3 - sama podstawka, jak komuś zależy na miejscu, to lepiej od razu kupić GOTY, z tego pisali na forach, to zajmuje chyba nawet mniej, ok. 38GB. W mojej sytuacji dodatki oddzielnie to następne kilkanaście gigabajtów.

Battlefield 4 - bez DLC,

Hitman - Prolog + Paryż

FIFA 17 - Demo,

Batman od Telltale - Pierwszy odcinek

 

Masz jeszcze kilka gier ekstra, których teraz nie mam zainstalowanych:

Assassins Creed China 3,2GB

Batman Arkham Knight 47,1GB

Lords of the Fallen 5,9GB

Quantum Break 47GB

Sleeping Dogs  17,8GB

 

Mam premierową wersję One, więc HEVC mogę sprawdzić co najwyżej, jak działa dekodowanie softwarowe, ale to jutro bo musiałbym pościągać sample i pewnie tylko 1080p.

Dekodowania sprzętowego 4K nie mam jak.

 

post-217854-0-04615800-1493929624_thumb.pngpost-217854-0-07035300-1493929647_thumb.png

Edytowane przez maker3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki. Widać rozrzut bardzo duży, ale jakoś się pomieściłeś :)

W sieci znalazłem info, że można Instalować pod Xbox one S (nie wiem jak pod one) dyski USB do bardzo dużych pojemności. Ludzie podłączali WD elements powyżej 4TB. W dodatku widziałem, że w Xbox, można przenieść gry na zewnętrzny dysk. Czyli najlepsza opcja to kupić dysk 7200rpm w zewnętrznej obudowie USB 3.0 3,5". W testach widziałem, że wczytywanie gier itp, dostaje niezłego kopa względem tego Seagate 2,5" w obudowie :)

Odnośnie wideo, to nie kłopocz się jak masz Xbox one bez S.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...