Skocz do zawartości
shencross

GTX 1050ti Strix - komputer się nie uruchamia

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie,

Z góry przepraszam za zbyt ogólny temat, ale nie wiedziałem co napisać...

 

Mam pewien problem. Złożyłem komputer składający się z następujących podzespołów:

Płyta Główna: MSI Mortar b250m

Procesor: I5-7400

Pamięć ram: Crosair Vengeance 2400mhz 8gb

dysk ssd: Adata SU800

Zasilacz: Antec VP-PC 500W

 

No i właśnie karta graficzna Asus GTX 1050ti STRIX 4gb

 

Po wielu problemach, przede wszystkim z migracją systemu na ssd, udało się i komputer działa, ale bez karty graficznej. Przy podłączeniu karty najpierw dioda "zasilania", bo chyba za to odpowiada, świeci się na czerwono, po czym po podpięciu kabla PCIE zapala się na biało co jak dla mnie sugeruje "ok". Po uruchomieniu komputera logo ROG na karcie zapala się na biało po czym przechodzi w wolno pulsujący kolor czerwony. Wentylatory z karty uruchamiają się na kilka sekund. Na monitorze pozostaje czarny ekran i nie pojawia się nawet możliwość wejścia do BIOSa.

 

Próbowałem najpierw zainstalować sterowniki, ale nie da się ze względu na to że komputer nie wykrywa urządzenia. BIOS jest auktualniony do najnowszej wersji z lutego tego roku.

 

Przeszukałem różne fora, zarówno polskie jak i zagraniczne, i niestety problem w dalszym ciągu nie został rozwiązany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co mi sie wydaje logo na karcie nie ma znaczenia do stanu karty. Pulsuje na czerwono bo to sa podstawowe ustawienia ROG.

 

Sprobuj podlaczyc monitor do plyty glownej (majac grafe zamontowana i moze wtedy wejsc do biosu ), albo do innego wyjscia na karcie graficznej. Moze tak naprawde wszystko dziala tylko sygnal wychodzi gdzies indziej.

Edytowane przez haszek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cały czas mam podpięty monitor do płyty głównej. Gdy podłączyłem do karty graficznej wtedy nie było żadnej różnicy, dalej to samo. Poza tym wentylatory z karty przestają działać po paru sekundach stąd mój wniosek, że coś może być nie tak.

Edytowane przez shencross

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wentylatory nie działają bo jest taki profil ustawiony, pewnie włączają się dopiero około 55C

 

Jak masz możliwość spróbuj użyć innego wyjscia na karcie graficznej

Edytowane przez haszek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...