Skocz do zawartości
BulwaX

Gry. Zestaw komputer + monitor do 5 tysięcy.

Rekomendowane odpowiedzi

Doradzicie jakiś zestaw do 5 tysięcy? Dodatkowo razem z monitorem. Nie wiem co tam teraz jest na czasie. To ma być prezent dla dziecka. Fajnie jakby była jakaś ładna obudowa, może z oknem i jakimś podświetleniem ale nie odpustowym :). Jakiś wentylator RGB, albo chłodzenie na CPU żeby sobie czasem kolor zmienić. Ale to nie jest priorytet, tylko jakby jakieś niewielkiej dopłaty wymagało. Ważniejsza wydajność.

 

Monitor fajnie jakby miał ciut większą rozdzielczość niż Full HD ale pewnie trudno wtedy o GPU żeby to uciągnęła. Wielkość monitora min 24cale przy Full Hd, przy wyższej fajnie jakby te 27 cali minimum miał.

 

Edit: Raczej bez OC ale nie wiadomo co młodemu do głowy przyjdzie.

Edytowane przez BulwaX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko po co taką drogą płyte główną do zablokowanego cpu, nie lepiej jakąś za ~250zł i dodatkową stówkę przeznaczyć na i5-7600 która w turbo ma 4.1Ghz? Albo nawet z tym procesorem ale żeby budżet starczył i na ssd i na monitor ;)

Edytowane przez Crescendo1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślałem żeby wywalić HDD. Jakiś SSD 250gb powinien tymczasowo wystarczyć. Jak będzie brakowało miejsca to się z czasem dokupi najwyżej. Co tam dzieciakowi potrzeba. System plus kilka gierek, które i tak pewnie będzie co chwila zmieniał. 

 

Jest sens dopłacania do większej ilości oraz szybszego RAMu? Czy w pierwszej kolejności lepiej pieniądze ładować w CPU i GPU?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam SSD 250GB i na system+gry spokojnie wystarcza

2400mhz to max dla tej platformy, ale można dopłacić do cl14 https://www.morele.net/pamiec-corsair-vengeance-lpx-ddr4-8gb-2x4gb-2400mhz-cl14-red-cmk8gx4m2a2400c14r-764779/ chociaż niewiele to zmieni

I tak, w pierwszej kolejności lepiej iść jednak w mocniejsze cpu i gpu, a ram ewentualnie będzie można w przyszłości wymienić na 2x8GB

Edytowane przez Crescendo1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...